Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom "nem ereszt el",...

A családom "nem ereszt el", még mindig kiskorúként kezelnek, nincsenek igazan nagy személyes jogaim! Mit tegyek? 18F

Figyelt kérdés

Nincsenek túlzottan nagy személyi jogaim, azaz nem mehetek el SOHA bulizni, felszedni egy jó csajt egy estére (alkalmi kapcsolat), ha elmegyek abba a kocsmába ahová elengednek havonta kétszer, fel kell hívnom édesanyámat hogy "Igen anya,megyek haza, tudom, 10 re haza is érek" stb Minden léptem nyomon követik, NULLA magánélet és önrendelkezés annak ellenére hogy nagykorú vagyok, elvégzem a kötelességem (remek tanuló vagyok), valamint volt egy egy éves kapcsolatom is! Nos, azt sem engedték kezdetben de nem érdekelt a dolog, a csajhoz át is mentem aludni az első éjszakánkon, utána a másik éjszakara, míg nem beletörődtek


SZERETNÉK KICSAPONGANI, mint a többi fiú! Szeretném MEGÍZLELNI az életet! Erre most van itt az alkalom, mert ha nem lépem meg, kimaradhatok sok jóból, no azt nem szeretném semmiképpen! Mit tehetnék?


2011. okt. 18. 20:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
18 elmúltál, érettségi után menj el nyári munkára, aztán ha tovább akarsz tanulni, akkor kollégiumba. Ott már nem tudnak ellenőrizni.
2011. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Egyszerűen, véletlen otthonhagyod a telefonod és nem abba a kocsmába mész, ahova szoktál, hanem egy teljesen idegen helyre és csajozol bulizol majd reggel hazamész és lefexel aludni. Ennyi
2011. okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Pl. azt, hogy ezt így szó szerint nekik mondod el. És minden alkalommal, amikor elindulsz szórakozni NEM engedélyt kérsz, hanem azt mondod, hogy "Sziasztok, most megyek, majd jövök valamikor. Telefonom van, kulcsom van, nektek is szép estét..." És ha elindulsz, nem állsz meg vitatkozni, sem végighallgatni a véleményüket, sem megmagyarázni, hogy miért szeretnél elmenni. Az első néhány alkalommal azért ne hajnalban menj haza, de folyamatosan told ki az időt.

Sajnos, az ilyen totálisan értelmetlen korlátozással nem tudsz mit kezdeni, mint hogy azt teszed amit te jónak látsz, és nem kezdesz róla vitatkozni.

Más kérdés, hogy "aki a zenészeket fizeti, az rendeli a nótát." Magyarán, ha eltartanak a szüleid, ha elvileg sem állsz készen arra, hogy önálló életet kezdj, akkor könnyen megkaphatod az "amíg a mi kenyerünket eszed..." kezdetű közhelyet. Szóval határozottság, kitartás, és...némi diplomáciai érzék sem árt.:-))

2011. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
szegénykém, sajnállak.
2011. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Hasonló a helyzet itthon is, bár én a nővér vagyok, nem a kicsapongani vágyó fiú.

Öcsém úgy oldotta meg a fent vázolt helyzetet, hogy megtanult mindent, szépen kikészítette a leckéjét az asztalra, elmosogatott, kiteregetett, porszívózott, ímmel-ámmal letörölgette a port a lakásban, vett egy csokor virágot, beállította az asztal közepére egy szép vázába, megvárta anyukámat, aki hatra ért haza, adott neki egy puszit, majd lelépett, és csak hajnali négykor jött haza. A telefonját lenémította, kulcsa volt...

Azóta nem kell engedélyhez folyamodnia. (De azóta nem is mosogat, ha elmegy.) A szokásos párbeszéd közte és édesanyám között:

- Hová mész?

- Valahová.

- Kivel

- Valakivel.

- Mikor jössz?

- Valamikor.

- Na de mésig...

- Majd. Sziasztok!


Látod, megoldható. Persze az anyukák halálra aggódják magukat, de ezt majd apukád fogja elviselni, nem te.

2011. okt. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
00:20 itt a pont. Épp ezt írtam én is. Aki szabadulni vágyik, az ne kérjen engedélyt, mert abban a percben vége is van a dolognak. Nagylevegő, kijelentő mód és távozás. Egyszer kell túlélni, aztán már működik:-)))
2011. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azért abba az egybe szerintem jogosan szól bele anyukád, hogy az alkalomra felszedett csajokat ne az ő házában dugd - már bocs. Más, ha a barátnőd lenne normálisan, de az jogosan zavarja, hogy te minden héten más idegent akarsz felvinni (akik nem túl erkölcsösek, így nem is túl megbízhatóak) Ebben az egyben igaza van. Én elég szabadelvű vagyok, de azt én se engedném meg, hogy minden hétvégén más gyanús alakok jöjjenek ki a fürdőszobámból.


Amúgy meg ha akkor, amikor volt barátnőd, tudtál határozott lenni, légy most is az. Leteszed otthon az asztalra, amit kell (tanulmányi eredmény, segítség a házimunkában + tisztelettel beszélsz hozzájuk) aztán fogod magad és elmégy. És abban sincs semmi, hogy megmondod, hova mégy, és mikor érsz kb. haza.


Jártam ilyen nyámnyila sráccal, qrva kiábrándító volt, hogy neki 19 éves létére "10-re haza kell mennie, mert az anyukája azt mondta". (Most nem azt mondom, hogy pofázzon vissza otthon és ne segítsen semmit - de érted az átmeneteket, nem???) A szülei jól rá is telepedtek, és szétszedtek minket végül.

2011. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem túlzod el egy kicsit?Azért ha jól elolvassuk a panaszodat kiderül,hogy csak elmész, csak bulizol és csak csajozol. Hogy félt az anyukád?Hát az meg természetes ebben a mai világban. Én anyuka vagyok, a fiam szintén 18. Elengedem, bár én is fel szoktam néha hivni, de ezt előre megbeszéljük, és nem égetem be emiatt.Néha egy kicsit huzavonáskodunk, pl. ha a fél éve jogsit szerzett barátjával akar elmenni buliba, de azért mindig megegyezésre jutunk. Köztes megoldás és bizalom. Ez a lényeg.Az sem jó ha hazudozol és elmérgesedik a viszonyotok.Persze egyértelmű,hogy ne az anyukáddal beszéld meg a csajos-bulizós dolgaidat...
2011. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
utolsó elötti komment teljesen korrekt.Amúgy vmi kis nyálgép vagy ha anyáddal nem tudsz dülőre jutni 18 évesen.OMG!XD
2011. okt. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

14:38


Miért jártál egy nyámnyila sráccal?!

2011. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!