Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes család modell?

Mi a helyes család modell?

Figyelt kérdés
Szegény,nagyon egyszerű családból származom.3 éve van párom,aki anyagilag nagyon jól áll.Imádom őt,és bármilyen meglepő nem a pénz miatt!!!Sok veszekedés van köztünk amiatt,h nem tudok azonosulni az ő irányelveivel:Mivel ő keresi a pénzt az ő szava a döntő.Ő akarja megszabni mikor hova mehetek.Nála és a családjánál normális dolog az hogy ha nő cipekedik nem elvesszük tőle pl a szatyrokat,hanem inkább még adunk hozzá egyet pluszba.Ennyi idő után már nem tudom mi helyes és mi nem.Minden időm be van táblázva az ő dolgaival,magamra semmi időm nincs.Ti hogy látjátok ezeket a dolgokat?Valóban erről szól egy nő élete,h mindenről lemondva a férfit szolgálja?Válaszút elé kerültem és nem tudom mi lenne a helyes döntés.Imádom őt,de azt gondolom ez csak rosszabb lenne ha gyerekünk is születne.Mindíg azt mondja én látom rosszul a dolgokat és az a világ nem létezik,amit én elképzelek.Valóban az én világképem ferdült el?
2011. okt. 19. 12:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

Ez az egyik legnagyobb probléma, amit az ember elkövethet, hogy hagyja magát. Szerintem ez igenis érzelmi zsarolás, sőt terror. Én az ex pasimnak már a kapcsolatunk elején megmondtam, hogy nem fogok feladni miatta semmit, ne is várja el tőlem, és ha választani kell pl. a karrier és ő közötte, akkor a karriert fogom választani. Kompromisszumot kötöttünk és soha egy szóval se merte mondani, hogy ezt meg azt csináljam, meg hova ne menjek stb...

Én a helyedben nem maradnék egy ilyen emberrel, ez tönkre teszi az életed. Azt hiszi, hogy mivel ő pénzes akkor mindig övé az utolsó szó és te a pincsikutyája leszel? Akármennyire is szereted őt, nem kellene vele maradnod. Mi a fontosabb neked, egy szabad élet, hogy foglalkozhass magaddal is, nyugodtan oda mehess ahova akarsz, találkozhass a barátaiddal, vagy ennek az embernek az önzősége akit viszont szeretsz de ki akar sajátitani? Én mindenképp az elsőt választanám. Egy szerelem miatt nem érdemes elcseszni az egész életed, hidd el, találsz mást aki tényleg fog szeretni és nem akar főnökösködni feletted.

2011. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
20%
Megis az Exed lett.
2011. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik válaszoló nagyon jól megfogalmazta: a lényeg, hogy te hogyan érzed magad ebben a kapcsolatban. Ha neked így jó, akkor semmi probléma. Azonban a szavaidból, meg eleve a kérdés-feltevésből az látszik, hogy nagyon nem vagy elégedett a jelenlegi helyzettel. Én sem lennék. A probléma már nemcsak az, hogy ilyen furcsa elvei vannak, hanem hogy szépen lassan elkezdte megnyirbálni az önbizalmadat apró alattomos szúrásokkal: pl.: lusta vagy. Ezt hívják érzelmi zsarolásnak, aminek te csak azért engedsz, mert ő tart el, és úgy érzed, hogy ha már ő hozza haza a pénzt, 'ennyit' megtehetsz. A probléma az, hogy ezt az 'ennyit' abszolút nem értékeli, sőt még kevésnek is találja, amit bántóan és igazságtalanul tudat veled.

Hogy mit kéne tenned? Először is nézz körül, és ne hagyd magad befolyásolni: nem biztos, hogy többségben vannak azok a nők, akik rabszolgaként élnek otthon; és egy nőnek nem kell a párja mellett rabszolgaként/személyi titkárként-takarítónőként-ágyasként élnie, ha nem akarja. (ha akarja, az más tészta). Te sokat dolgozol, saját életed nincsen, azért élsz, azzal telnek a minden napjaid, hogy neki segíts, az ő életét egyengesd. Ezzel szemben ő ad neked valami pluszt? Bármit, amire azt mondanád, hogyha ő nem lenne, akkor ez a dolog sem lenne? Szerintem inkább neki van szüksége rád!Neked viszont nincs szükséged rá. És ami még nagyon fontos: aki megalázza és semmi beveszi a párját és annak munkáját, még ha kézzel fogható 'pénzt' nem is kap érte, az nem szereti a párját. Szüksége van a segítségedre, mert így neki kényelmesebb, de ezt nem szabad összetéveszteni a szeretettel. Szerintem lépj tovább, ameddig még megteheted, mert ilyen felfogású ember mellett horror lesz az életed. Remélem jól fogsz dönteni!

2011. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%

a párod egy zsarnok.

engem is jóformán az emberem tart el, de soha meg sem fordulna a fejében, hogy visszaéljen a helyzetével.

persze én is megteszek itthon amit tudok, de nem a lecseszés jár érte, hanem a köszönet.

2011. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

Hogy mondhatsz olyat, hogy szereted? Mit szeretsz benne? Mert ő benned azt szereti, hogy lábtörlő vagy.


Normális párkapcsolatban a felek egyenlőek, egymás partnerei. Vagyontól függetlenül.


Te szereted, hogy úgy bánik veled, mintha a tulajdona lennél? Mert ha erre izgulsz, akkor maradj, de ha nem, akkor menekülj.


Írtad, hogy már a gyerekszülésen gondolkozol. Ne ez a minizsarnok legyen a gyereked apja. Hidd el, nagyon sok férfi szaladgál az utcán, akik partnert keresnek, nem pedig kapcarongyot.

2011. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Kedves 13:29, igen az exem lett, mert rájöttem, hogy nem akarom magam lekötni. Ami miatt végleg betelt a pohár az az volt, hogy értetlenkedett, amit 2 szóból el lehetett volna intézni ő 2 óraig beszélt róla és én nem vagyok a világ legtürelmesebb embere.
2011. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Gondold át jól ezt a dolgot.Nálunk egy idő után úgy el fajultak a dolgok, hogy még fodrászhoz sem járhattam. Se kozmetikus se manikűrös, egyszóval egy tök egyszerű lánnyá tett aki egy idő után szégyellt még az utcára is kimenni a maradi ruháiba.Ja és ő meg közbe bámulta a jól öltözött nőket ha nagy ritkán elmentünk együtt valahová. Engem az előző kapcsolatomban teljesen elnyomtak. Szerintem bármennyire is nehéz változtass. Előbb utóbb kiöl belőled minden nőiességet, és bele fogsz betegedni teljesen. Bátorság!
2011. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kapcsolatban v inkább már házasságban nincs olyan, hogy eltartani valakit. Ha szeretem és o a feleségem/férjem akkor minden kozos. Kozosen kell beosztani stb. Volt olyan, hogy csak én dolgoztam a férjem meg elveszítette a munkáját. Soha nem hánytam a szemére, hogy csak én keresek. Most mind a ketten dolgozunk és napkozben o van a 9 hos kislányunkal (ejjel dolgozik).

Igy csak rabszolga leszel mellette. Lépj ki, amilyen hamar csak tudsz. Olyan nincs, hogy gyereket kell szulnot. Azt te tudos és csak te érzed, hogy mikor kell szulnod.

Ha a családi vállalkozásban dolgozol (gondolom nem fizetnek érte) akkor meg szo sincs arrol, hogy eltart.


25/N

2011. okt. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

A helyes családmodell az olyan család, amiben minden tag jól érzi magát, és minden tag egyformán fontos, azaz senki se basáskodik a másik fölött, és a döntéseket közösen hozzák.

Számomra a helyes családmodell az, ami az egyenrangúságon alapul, azaz senki nem tart el senkit, mind a két fél dolgozik, és a házimunkát, gyermeknevelést is közösen végzik. Azaz igazi TÁRSAK. NYilván lehetnek helyzetek, amikor az egyik többet vállal otthon (betegség, sok munka, stb.) de alapvetően az egyensúlyra, igazságos munkamegsoztásra törekszenek.

2011. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ja hogy még az ő vállalkozásában is dolgozol,ingyen? Meg otthon is? És még légy hálás érte? Figyelj, ez rabszolgatartás! Nehogy ide gyereket szülj!!!!
2011. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!