Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy jó legyen?...

Mit tegyek hogy jó legyen? Hogy oldjam meg ezt a helyzetet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van 3 testvérem közülük is az egyik nővérem van hatalmas bajban. Valahogy segíteni kéne de senki sincs abban az anyagi helyzetben hogy segítsünk.

Én diák vagyok még, most ép ennél a nővéremnél szoktam lenni mert még nincs pénzem kollégiumra. Így most tőle járok suliba, mivel ahol én lakok/laktam Anyukámmal az messze van nagyon.

A helyzet az hogy van két gyereke egy 14 és egy 4 éves, de Apa egyik mellett sincs jobban mondva a nagyé nem él, a kicsié meg nem foglalkozik nővéremmel, párszor már el is akarta venni a gyereket tőle. Mind ezt tetézi hogy nővérem még mindig bele van esve a pasiba és nem nagyon tud új kapcsolatot létesíteni.

Már egy ideje nincs munkája és a gyerekek miatt nem is tud elmenni, tartozása van már ami miatt még azt a kis segélyt is levonják tőle ami van. Ráadásul makacs is mert senkire nem hagyja szívesen a gyerekeket, persze legtöbbször ketten vannak.

Már akkora tartozása gyűlt fel hogy lassan kikapcsolnak mindent a lakásban és lehet hogy ki is rakják őket az utcára.

Az egyetlen meló amit csinál egy olyan munka ahol nincs jövedelem csak ha a terméket eladja, de akár mennyire mondjuk neki hogy nem fog soha egyet se eladni ragaszkodik hozzá. Azt hiszi ha elad egyet is akkor az abból jövő pénzből minden gondját megoldhatja.

Most már kezdi belátni hogy ez nem fog menni így emellett a munka mellett novembertől fog takarítani egy másik helyen. De addig nem biztos hogy kihúzza.

Hogy ne rakják ki én még a diákhitelemet is odaadtam amiből koliba akartam menni. De az édes kevés neki. Most anyukám pasijától szeretne kérni de anyukám nem mer és nem is akar tőle kérni, mert attól tuti ideges lenne a pasi meg nincs is neki. Annyit tud segíteni hogy itt van egy üres szoba ha akar ide jön, de nem akar meg ugye akkor a nagyobbik gyereket is ki kéne venni a suliból így 8dik közepén.

Másik két testvérem még annyira nem tud adni neki, sőt a másik nővérem anyósának tartozik lakbérrel meg rezsivel, de ez az anyóst nem érdekli ő kirakja most már azt mondta. És másik nővérem tehetetlen.

A héten itthon vagyok mert beteg voltam, de jövőhéten megyek már ha addig még lesz lakás hova menni. A villanyt a héten kikapcsolják szerintem nővérem egyre kétségbe esettebb, de már senki nem tud neki annyit adni, az én 50esemet se fogja soha tudni vissza adni. Világ életében segítségre szorult Anyukám ha csak volt módja rá küldött neki pénzt de most neki nincs semmi a pasija tartja el őt is, és örül ha neki ad. Ha kell kaját küld nővéremnek és itt a szoba de sose fogja elfogadni.

Tiszta ideg vagyok már én is hogy hova menjen a 2 gyerekkel, nem tudom mi lesz vele.

Valaki tudna tanácsot adni mit tehetnék. Ráadásul félek ha nem jön össze semmi nővérem valami borzalmasat fog elkövetni. :S


2011. okt. 19. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a világért sem szeretnélek téged bántani, de megvan a véleményem a nővéredről. Meg kell neki tanulnia egyedül boldogulni, és eltartani a 2 gyerekét, ha megszülte őket. A szerelemből nem lehet megélni, olyan pasit meg nem fog találni, aki az adósságával meg a gyerekeivel együtt eltartja. Úgyhogy bölcsöde, óvoda, munka. Ez van, mindenki így csinálja.


Csak egy jó tanács: a diákhiteledet meg ne vedd fel, ha nem magadra költöd, ugyanis iszonyú nagy kamattal TE fogod visszafizetni, nem a nővéred.

2011. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát megvan a véleményem nekem is, de családtag és összeszorul a szívem hogy ha arra gondolok hogy milyen most nekik.

Nem miatta vettem fel, abból fizettem ki a sulit, de maradt még 50 ezer amiből koliba mentem volna de nem tehettem azt hogy nem adom oda nekik mert akkor már rég az utcán lennének.

2011. okt. 19. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell és nem is szabad tenned semmit.Amit lehet már megtetted, ill. kicsit többet.

Őszintén fel tudsz hozni bármi mentséget arra, hoyg egy egézsges ember nem dolgozik akinek két gyermeket kellene tartania, hanem csak ül és várja a csodát?Az hoyg kikapcsolnak dolgokat egy dolog, megy egy másikba, de ez nála életforma amit csinál.Az hogy nem bízná szívesen a gyerekeit másra, az egy nagy kamu, miért azt szívesen nézi, hoyg a gyerekeinek lassan nincs mit enni annyira szegények???Az egyik 14 éves, kell hogy tudjon egy ilyenkorú fiatal annyit elvállalni, hogy elmegy az oviba a kicsiért, ha kell hétvégén is.Ha csak így boldogulnának a 14 évesnek se lenne kérdés.Legrosszabb esetben is eljárhatna takarítani több helyre, hacsak 60-80 ezret tudna keresni egy hónapban, már annyiból nem itt tartanának.

Baromira nem fair az anyukád párjától pénzt kérni, mert nagyon kellemetlen, nem hozhatja ilyen helyzetbe az anyukád.Ha egyszer összevesznek majd a pasijával, akkor tűrje el hogy hozzávágja, hogy nem csak téged de pereputtyodat is eltartottam???Hogy jut eszébe?

Nagyon őszintén sajnállak, de ettől jobban ne foglalkozz vele, akit a két gyereke nem hat meg, az megváltozni nem fog.Egy dolgot tehetnél még érte:jól szájba vágod, hogy mindeddig is úgy gondolta majd mások megoldják a problémáit.

Amiatt ne aggódj hoyg csinál magával valamit, csak fenyegetőzik.Ehhez lenne ereje, de dolgozni nem volt reje???Most komolyan.Hagyd őt, had főjjön a levében.

2011. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaj kicsim, olyat akarsz a nyakadba venni, amit nem bírsz elhordozni, és nem rád lett kiszabva. Nagyon jószívű vagy, hogy segíteni akarsz, de tegyél le arról, hogy te meg fogod ezt oldani, akármennyire is fáj neked.

Feneketlen kútba öntheted a vizet. Mi lesz? Ha nem embereli meg magát, akkor a gyerekek mennek állami otthonba, a nővéred meg az utcára. Ez az utolsó állomás.


Gondolom, megpróbáltál már ráhatni - ám ha eddig nem tudtál, miből gondolod, hogy ezután tudsz? Legalább a saját életedet ne tedd tönkre. Ha segíteni akarsz, akkor tanulj, boldogulj, legyen munkád, és ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor magadhoz veszed a gyerekeket, de majd csak akkor tudsz segíteni, ha önálló jövedelmed lesz, és a helyzeted elbírja azt, hogy segíts másokon.

Addig nem.

2011. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha rájuk költöd a pénzed, akkor is utcára kerülnek, csak 1 hónappal később. Ráadásul még te is adós leszel.
2011. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindig az volt a kifogás hogy nincs ki vigyázzon a gyerekekre, másik nővérem közel lakik, mindig mondta hogy ők nem segítenek, de másik nővérem szerint nem akarta hogy ott legyenek hogy későn kelljen értük menni.

Tavaly elvégzett egy eladói képzést, mehetett volna egy boltba eladónak de zavarta hogy esténként sose lenne otthon senki a gyerekekkel. Most is ha dolgozik akkor a nagyobbik hozza el fürdeti meg stb a kicsit. Nem jó nekik de ezt muszáj csinálni. Illetve most én vigyáztam rájuk de nekem meg tanulni nem megy mellettük. Ahogy a nagyobbik sem tud egyedül tanulni mert diszes.

Most is hívogat, jah amúgy az én nevemre vettem neki telefon kártyát, mondtam hogy fizesse mert én nem fogom tudni. De már szerintem ez is a nyakamba fog szakadni.

Na és hívogat hogy beszéltem e anyukámmal, de anyukám véleménye nem változik és mindig eljátssza a megsértődöttet meg már én is rossz vagyok. Meg mondanám neki a magamét de akkor meg besértődik. Persze megy az ujjal mutogatás.

2011. okt. 19. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:
A nővéred egyértelműen nem akar dolgozni. Anyukád vegye magához a két kicsit, ha van rá lehetősége, a nővéred meg kezdjen az életével amit akar.
2011. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jah, kérem, toszni felelősség nélkül, henteregni, másokkal eltartatni magamat, élősködni másokon, szívni a vérüket, a tetejébe még azoknak okozni lelkiismeretfurdalást - pofátlanság. Erről ennyit. Tudod mit? Menjen el bankárnak, ehhez van képessége!
2011. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!