Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jobb kapcsola...

Mit tegyek, hogy jobb kapcsolatom legyen az apukámmal? 14, lány

Figyelt kérdés
a szüleim elváltak, ezért csak kéthetente megyek apuhoz hétvégenként. nem nagyon beszélgetek vele, mivel elég ritkán van itthon, folyton dolgozik(szereti is). szombaton sincs otthon, vasárnap meg az az egy programunk van, hogy elmegyünk piacra, kajálunk és hazamegyünk. akkor meg elkezd valamit munkálkodni a gépen, valami papírmunkája mindig van. amikor kisebb voltam, kb 6-7 éves, akkor sokszor elmentünk a mekibe, uszodába, vagy korizni. akkor még nem élt együtt a mostani feleségével, és lehet hogy miatta változott meg a kapcsolatunk. beszédtémánk nincs, és ha van az is ritka. mondjuk anyagilag támogat, ha pl elmegyünk egy bevásárlóközpontba mindig ad pénzt, hogy azt nyugodtan kölcsem el, meg zsebpénzt is ad, de attól még a törődése hiányzik. hogyan változtathatnék ezen? nincs miről beszélgetnünk sem, erről is hogyan lehetne változtatni?
2011. okt. 19. 21:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
ez sajnos csak úgy lehetne, hogyha jobban részt venne az életedben, vagy legalább gyakrabban találkoznátok. Kéthetente egy alkalom nagyon kevés sztem. Ő is érzi azt amit te? Ne hagyd hogy eltávolodjatok egymástól, ő a te apukád!
2011. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bánomisén ***** válasza:
100%

Nyusziful, az nem "kölcsem", hanem "költsem".


Szerintem beszélj apukád fejével és mondd el neki, hogy úgy érzed, megváltozott a kapcsolatotok, de neked még mindig szükséged van rá, hiszen a gyereke vagy, ő meg az apukád.

Nyugodtan elmondhatod neki őszintén, amit érzel, biztosan el fog rajta gondolkodni és változtat.

2011. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bánomisén ***** válasza:
100%
*Nyuszifül - mert én sem tudok ám írni!
2011. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valami közös programot kéne kitalálni, amit mind a ketten élveznétek. Meséld el neki, hogy aznap mi történt veled, kérdezd meg, hogy ő mit csinált a héten vagy, hogy látott-e valami jó filmet.
2011. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát ez a baj. hogy nem merek neki mondani semmi ilyesmit.
2011. okt. 19. 22:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de 100%-osan jó viszonyotOk mar sosem lesz.. Mivel nincs együtt anyukaddal, nem vagytok 1 család. Van neki uj ... Ő a felnőtt, neki kellene inkabb feléd jobban próbálni közeledni! Én a helyedben négyszemközt felhoznam neki ezt a témát..
2011. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát én is így vagyok vele. de ő egyáltalán nem akar hozzám közeledni. vagy csak nem mer. nem tudom :(
2011. okt. 19. 22:11
 8/13 bánomisén ***** válasza:
100%

Pedig ha azt szeretnéd, hogy valami változzon, ahhoz tenni kell. Régen jó volt a kapcsolatotok, ha úgy érzed, hogy eltávolodtatok egymástól és ez neked rosszul esik, akkor meg kell neki mondanod. Tudod, úgy, mint a felnőttek. "Apu, szeretnék veled valamit megbeszélni." Erre biztosan felfigyel és meghallgat. Akkor pedig elmondod neki, hogy mi az ami rosszul esik.


Ne félj tőle, ő az apukád, meg fog hallgatni. Aztán te is hallgasd meg őt, és együtt majd kitaláltok valamit.

2011. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ahogy ismerem magam, elsírom magam beszélgetés közben.
2011. okt. 19. 22:13
 10/13 bánomisén ***** válasza:
100%
Az nem baj, de a sírdogálás dacára igyekezz érthető és értelmes mondatokban beszélni. Miért ne sírhatnál, ha olyan dologról beszélsz, ami neked fáj?
2011. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!