Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokonom ingyen taxisnak...

Egy rokonom ingyen taxisnak néz, hogy rázzam le?

Figyelt kérdés

Szinte minden héten megkér, hogy vigyem el a közeli városba és mikor nemet mondok megsértődik. Számára teljesen természetes, hogy mivel jelenleg nincs munkahelyem, egész nap ráérek, ráadásul egy oda-vissza út a másik városba 500Ft üzemanyagköltséget jelent. Tudom, hogy ez annyira nem sok pénz, de sok kicsi sokra megy. Ha pedig elkérném a pénzt még én lennék a szemét.

Én csak akkor szoktam használni az autót ha muszáj, igyekszem minél többet spórolni.

Ráadásul az esetek többségében meg tudná oldani máshogy is, de neki kényelmesebb lenne ha elvinném. Persze más pénzéből és is szívesen utazgatnék...

Hogy vessek ennek véget? Vagy tényleg én vagyok a szemét?


2011. okt. 20. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Rájött, hogy a sértődéssel bűntudatot kelt és ezért elviszed. Ne vedd fel, ha megsértődik, majd megunja és ráakaszkodik másra.

Egyszer-egyszer szívesség, rendszeresen bunkóság.

2011. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
3%
A rokonoknak össze kell tartaniuk.
2011. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem:hagyd had sértődjön meg..-és akkor többet nem kér meg. vagy: mond meg neki nyíltan,hogy: mivel ilyen drága a benzin,te is csak ritkán szeretnéd használni,mert nem bírod anyagilag.és akkor csak veszi a lapot,és megoldja máshogy,vagy ad a benzinre pénzt.
2011. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb szépen mond meg, hogy a magas benzinárak miatt letetted az autót. Így hátha leesik neki, hogy neked sem az égből hullik...
2011. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy sajnos nincs pénzed benzinre, mivel munkanélküli vagy. Nem tudom, milyen rokoni fok, de ingyen kívánni valamit legfeljebb a közvetlen felmenőinktől illik. Bár én még nekik is honorálnám valamiképp.
2011. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ne haragudj, de van jobb dolgom is, és a benzin sincs ingyen. Egyszer-egyszer, ha nem tudod másképp megoldani, szívesen, de rendszeresen nem."


Ha megsértődik, megsértődik.

2011. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy előtte kifizeti-e a tankolás költségét, mert üzemanyag nélkül nem indul az autó, vagy inkább majd tolja odáig a kocsit.
2011. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, hogy szívesen elviszed, de sajnos tankolni kéne és le vagy égve hozzon pár liter benzint.
2011. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A legközelebbi alkalommal szólsz, hogy 500 Ft az üzemanyag, nincs pénzed tankolni, ha azt akarja, hogy elvidd, akkor fizesse ki. Két-három alkalom után le fog rólad szokni.
2011. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a sértődésével. Majd megengesztelődik. De ha a megsértődés után mindig részedről engesztelés jön (tehát mégis elviszed), akkor mindig ezt fogja csinálni. Sajnos vannak olyan emberek, akik nagyon kihasználják a másikat. Gyorsan le kell építeni, ha ez neked már kellemetlen. Bár azt nem írtad, milyen rokon, mennyire közeli....
2011. okt. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!