Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben is fizetnie...

Ilyen esetben is fizetnie kell tovább a gyerektartást azt apának?

Figyelt kérdés
Adott egy "gyerek", akinek 24 éves koráig járna a gyermektartás (akkor végez az orvosi egyetemmel). Ha a gyerek az egyetem befejezése előtt megházasodik, akkor az apa köteles-e fizetni a gyerektartást az egyetem befejeztéig? A gyereknek ez az egyetlen "jövedelme" az esetleges ösztöndíján kívül.
2011. okt. 21. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
szerintem nem.mivel házas önálló ember lesz.Meg tudtommal az aoa egy szakmáig köteless csak fizetni.
2011. okt. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
bocsi aoa----apa*
2011. okt. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
szerintem igen, 18 évesen is megházasodhat valaki de ha tovább tanul akkor is fizetni kell
2011. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Amíg nappalin tanul addig kell fizetnie. Attól,h megházasodik még nem keres.
2011. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Ha felsőoktatásban tanul úgy tudom , hogy egyáltalán nem is járna neki, csak ha középfokú oktatásban vesz részt és ott is nappali tagozaton.
2011. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Az első szakma megszerzéséig jár (amennyiben nappalin tanul). Mivel neki más szakmája nincs, ezért a diplomázásig köteles vagy fizetni, a házasság nem jelent semmit.
2011. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem köteles 18 év után. De van akinek jól jön. Én például semmit nem láttam a gyerektartási pénzemből családiból stb. Zsebpénzt se kaptam és 14 éves koromtól a nagyiéktól tarháltam még ha új ruhát tanszert könyvet cipőt akartam venni. Anyám az egész pénzt magára szórta 1 évbe 2xvett valami ruhát nekem de azt is turiból..

Persze nem mondta meg honnan vette de így visszagondolva egyértelmű.. De ő valahogy sűrűn ki tudott jutni pasiával mindíg Olaszba meg Görögbe nyaralni.. Szóval nem mindegy kinek megy a pénz és mire költik..

2011. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Amíg az 1. szakmáját megszerzi, és nappalin tanul, köteles fizetni, csak ezt már rokontartásnak hívják, és nem mehet az ő megélhetésének rovására, szóval rokkantnyugdíjból nem fog.
2011. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az apának a pénz egyáltalán nem akadály.
2011. okt. 21. 12:11
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Kikerestem, tessék: (szó sincs 18 évről)


MEDDIG JÁR?


A gyerektartás kötelezettsége kiterjed a tanulmányok finanszírozására is. Ebbe a körbe tartozik az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges tanfolyamok, valamint a főiskolai és egyetemi tanulmányok végzése is. A gyerektartás alá eső szükséges tanulmányok folytatása szempontjából a tanulmányok folyamatos végzésének van jelentősége; nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az indokolt megszakítás.


Azonban nem tartozik a gyerektartás körébe és nem köteles a szülő tartani a szükséges tanulmányait folytató munkaképes nagykorú gyermeket akkor, ha a gyermek továbbtanulásra alkalmatlan; vagy a gyerek a gyerektartásra kötelezettel vagy vele együtt élő közeli hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, amelyre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó (érdemtelenség);, ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.


A munkaképes nagykorú gyermek részére a szükséges tanulmányai folytatásának idejére járó gyerektartás összegének megállapításával a gyermek indokolt szükségleteit és a kötelezett teherbíró képességét kell alapul venni.

2011. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!