Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak mondanak, mint aki...

Másnak mondanak, mint aki vagyok. Diplomatikusan szeretném megoldani. Ötlet?

Figyelt kérdés

Párom amerikai. Nemrég megkérte a kezem, én igent mondtam, DE: az anyja meg van róla győződve, hogy kihasználom a fiát és csak immigrálni akarok, azért "kell" nekem. Világossá tettük számára már a 0. pillanattól, hogy Európában kívánunk élni, de ő továbbra is löki ezt a hülyeséget az amerikai rokonságnak, ami nagyon kellemetlen. Főleg mert még 2-3 évig biztosan ott kell maradnia a páromnak munka miatt. (Az "ott" nem az anyjáékat jelenti, hanem Amerikát, önálló, felnőtt ember, külön él stb.) Az esküvő kint lenne, én jelenleg még Európában vagyok, de már előre rettegek a "kedves" rokonoktól, akik azt hiszik, hogy egy felkapaszkodó közép-európai vagyok, aki az amerikai álomra vágyik. Holott totál nem. Jó okom van Európában maradni, és ezt tényleg párom is így tervezi.

Hogy lehet egy ilyen helyzetet értelmesen kezelni?

Hozzátenném még, hogy a kedves anyuka 2. generációs immigráns.


2011. okt. 21. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan ugy kerultek US-be mint kedves anyosjelolt gondolja rolad, sot, nem esetleg az o anyja is igy kerult ki? Hazassag neven? En nem idegeskednek. Mamika mosolyogni fog mindenki elott, foleg csalad elott, mikor megjelenik a menyasszony, hidd el, nem akar "szegyent vallani". Utana ugyis eljottok Eu-ba, nincs gond.
2011. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudsz mit kezdeni, ha már többször világosan elmondtátok, hogy Európában kívántok élni, és még mindig nem fogja fel. Tudom, hogy nehéz, de próbáld nem felvenni, ameddig látja, hogy bosszant, addig csinálni fogja.

Kitartás, és sok boldogságot :)

2011. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A párodnak nincs egy jóképű össze aki 25-30év közötti? :D


Bemutathatnál neki!Hozzámköltözhet Budapestre,de én is szívesen hozzáköltöznék az usába!


Amúgy meg sok boldogságot nektek:)Ne törődj az anyóssal!!!

2011. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

össze=öccse

bocsánat félreírtam!

2011. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy 27 éves bátyja van, és 2 lánytestvére, ezért öccsel sajnos nem tudok szolgálni. :)


Köszönöm a válaszokat. Próbálok nem foglalkozni vele. Amíg meg ott leszünk majd gyakran emlegetem Európát vagy nemtudom. :(

2011. okt. 21. 16:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy megmondanám a hölgynek, hogy ha őt megnyugtatja, akkor kísérjen el egy ügyvédhez, közjegyzőhöz és tanúk előtt nyilatkozatot teszel, hogy nem fogsz soha állampolgárságért folyamodni. Közben a Yellow Pages-t lapozgatnám szinkronban a Google Maps-szel és húznám a cipőmet.

Biztos vagyok benne, hogy ott már nagyon ellenkezne, mert magát égetné vele. Sőt, nagyobb rokonság előtt még inkább megérné, szerintem, ha még elő is hozakodna vele később, csak ő jöhetne ki rosszul belőle.

2011. okt. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sose értettem, miért hiszi minden amerikai, hogy az európaiaknak az az álma, hogy ott éljenek... hozd el egyszer Európába, többet nem fogja azt hinni, hogy oda akarsz menni :D
2011. okt. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magából indul ki. :(

Én az esküvőn világosítanám fel a családot, hogy mi is az igazság (nem durván, de valahogy beépíteném a mondókámba a tényeket).

2011. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot Nektek! :) Tengeren innen és túl is! :)
2011. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!