Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetés, ahogy anyósom/sógorom...

Gyorgyi28 kérdése:

Temetés, ahogy anyósom/sógorom akarja? Az nem számít, hogy az én férjem volt?

Figyelt kérdés

Férjem hirtelen szívhalálban elhunyt 2 hete. Közel 3 éve voltunk együtt, ami tudom kevés idő, de még csak 27 volt... Tavaly májusban össze is házasodtunk, és van egy 9 hónapos csodálatos lányunk.

Egyelőre nem tudunk megegyezni, hogy a temetés hol legyen. Anyósom, sógorom, apósom és a kedves nagymama kinéztek egy templomot, aminek az alagsorában van urnatároló. Engem a hideg ráz ettől az ötlettől. Eleinte próbáltam "jófej" lenni és leülni velük, hogy beszéljük meg a dolgot és csináljuk úgy, hogy mindenkinek elfogadható legyen. Most ott tartunk, hogy én vagyok beállítva az akadékoskodó ribinek, mert nem akarom azt a templomot. Annyit kértem tőlük, hogy ne kelljen koporsóba és földbe temetni. Hamvasztás után urnafalba tennénk, bármelyik temetőt el tudom fogadni. Eddig mindent én fizettem és nem vagyok rászorulva, hogy ők bármit is hozzátegyenek. (De nem is akarom megtiltani nekik, hiszen az ő halottjuk is... )

Annyira fáj, hogy még most is csak erre képesek. Nem elég a veszteség miatti fájdalom?!

Szerintetek hogyan értethetném meg velük, hogy ezt nem ők döntik el??


2011. okt. 21. 21:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem kötekedni akarok, de te hogy éreznéd magad, ha nem szólnál bele a fiad temetésébe? Kb anyósod is úgy érezné magát. Szóval azért ezt ők is eldöntik.
2011. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg a fiának új saját családja volt, saját élete és a temetését is az özvegy intézi. Ha bármelyik temető jó, akkor miért van azon kiakadva, hogy nem egy pincébe akarja tenni?


Ha saját magamból indulok ki, én is azt szeretném, ha az özvegyem és a gyerekem anyja döntené el, hol nyugodjak, nem a família többi része.

2011. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen. IS. itt a lényeg. Pont ezért gondoltam úgy, hogy beszéljük meg. Én így nyitottam. De a beszéljük meg, az nem azt jelenti, hogy ők diktálhatnak és nekem nincs beleszólásom....

És abba miért nem gondol bele senki, hogy én hogyan érzem magam?? Elnézést, de az én férjem volt.

2011. okt. 21. 21:20
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Nekem szimpatikusabb egy templom alagsorában levő urnatároló. A temetőkben levőknél még virágot sincs hova tenni.

Talán neked is meg kellene őket is értened!

2011. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Én egyszerűen megmondanám, hogy egyelőre hazaviszem az urnát, aztán majd meglátom...
2011. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

Igazából nem értelek. Kérted,hogy hamvasztás legyen. Megkaptad. Ők meg szeretnék templomban végső nyugalomra helyezni. Nem jogos?

Te voltál az új családja az ok, de Te három éve, ők 27 éve voltak vele.

Te sem tartod tiszteletben az ő veszteség miatti fájdalmukat.

2011. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

na most képzeljük el hogy a meny -mint te- beleszólsz hogy apósodat hova temesse anyósod.

szerintem mond el így anyósodnak hogy fordított esetben ő mit szólna.

szerintem ha nem tetszik a hely akkor állj ki érte.

igen az ő fiúk akinek már volt családja.

kitartást és erőt kívánok,a picihez is.

2011. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Én pedig úgy gondolom, hogy ebben a kérdésben elsősorban az özvegy feleségnek kell döntenie akkor is, ha három évet éltek együtt. Ez már az ő családja volt, akiből a férj meghalt. A szülők csak kérhetnek, de nem diktálhatnak.
2011. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Akkor mégegy pontosítás. A hamvasztást mindenki akarta, így azt nem olyan, hogy kértem - megkaptam... Illetve pont ennyi erővel én is mondhatom nekik.
2011. okt. 21. 21:35
 10/22 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az alapkérdést úgy is feltehettem volna, hogy az nem számít, hogy a férjem mit akarna?
2011. okt. 21. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!