Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én nagymamám ilyen...

Csak az én nagymamám ilyen gonosz, vagy ez a korral jön? (lent)

Figyelt kérdés
Folyton azzal jön, hogy szüljek még egy gyereket, mert mi lesz, ha a fiam meghal - és itt jönnek a sztorik. Már nagyon irritál ez a téma! Mindig a családi idill közepén dobja be ezt a szöveget, amikor mindenki együtt van, és örömmel játszik a gyerekkel.
2011. okt. 22. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
szerintem kerüld el őt, amennyire csak lehetséges, mert ez rossz hatással lehet a szűk családodra. :/
2011. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

nincs valami elmebaja?


ez elég durva... amúgy vannak ilyen emberek (pl a nagyapám... bár ő agysorvadásos -.-)

2011. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nagyanyád a középkorból jött? Akkor gondolkodtak így.
2011. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

nem gonosz csak túlzottan realista. Régen sokan haltak meg, ma már kevesebben, de ez nem jelenti azt, hogy nem fogja elütni egy autó mondjuk. Ez benne van a pakliban. És gondolom ő sok olyan ismerőst látott, vagy ne adj isten vele is előfordult hogy meghalt egy gyereke, és úgy gondolja, hogy könnyebb feldolgozni ha van másik gyerek. Ettől függetlenül megkérheted hogy nem mondja ezt, még akkor is ha igaza van. Ezzel egyáltalán nem bántani akar téged szerintem.


33/N

2011. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 yuda ***** válasza:
85%

Ara tippelnék, hogy valami trauma érhette a nagyit, vagy ő magát, vagy közvetlen környezetében valakit, vagy ha élt a háborúban és onnan jött a gondolat.

Normális embernek ilyenek aligha jutnak eszébe, esetleg ha újra mondja, vedd fel a kesztyűt te is, és kérdez vissza, honnan jön neki ez az egész?!

Gondolom el fogja mondani, ha normális hangnemben kérdezed és máris eggyel előbbre jutsz...még az is lehet megfejted és utána soha nem mondja.


Ne fogadd el, hogy ő már csak ilyen marad, járj a végére!

Mindenkinek jobb lesz így.

2011. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már többször volt ebből vita, hogy ne mondjon ilyeneket. De hát ő ilyen 'praktikusan' gondolkodik, nem érti, mi a gond...
2011. okt. 22. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
mondd neki hogy már van egy fiad.
2011. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 yuda ***** válasza:
61%

12.06-os vagyok.

"Már többször volt ebből vita, hogy ne mondjon ilyeneket. De hát ő ilyen 'praktikusan' gondolkodik, nem érti, mi a gond..."


Te sem érted amit leírtam, lehet ez a gond?

Elbeszélünk egymás mellett.

be kell látnod, ahogy eddig csináltad nem hozott megoldást igaz?

Persze hogyigaz, hiszen kiirtad akérdést.

Nem azt mondtam olvasd rá amit eleve tudsz, hanem nyomozz utána. Kérdezz utána miből táplálkozik ez a veszett gondolata és lehet ki fogja beszélni magábóla múlt sérelmeit.

Ahelyett hogy le akarod állítani, inkább kérdezz rá honnan az egésznek a magva.

Én ezt mondtam, nem azt amit te írsz.

Megoldást akarsz, vagy jó ez így?

Ha megoldást, akkor meg kell keresni az egész problémának a gyökerét, de nem úgy, hogy egy idős embert leoltasz, hogy hagyja abba. . ..Mitől vagy akkor különb?

Ő beszólt valamiért, te visszaszólsz... :

Egyformák vagytok!

Tiszteld ha mást nem a korát és kommunikálni, kommunikálni..kommunikálni.

Ez működteti a családot.

2011. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A kor nemérdem,hanem állapot..a kedves kérdező nyilván tisztelettel van a nagymamája iránt,de a saját életét kell élnie..És abba senkinek nincs joga beleszólni..


Ha megnyugtat,az enyém gonoszabb..borzalmasan negatív,nincs egy normális hozzászólása a dolgokhoz,csak a gyűlölet,és a rosszindulat..Próbálkoztunk sokan,hogy segítsünk rajta,hiába..80 felett már nem változnak..

2013. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!