Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás után a papírjai...

Névváltoztatás után a papírjaimat (személyi, lakcímkártya etc. ) külön meg kell csináltatnom, vagy tartalmazza a 10 000 Ft-os illeték?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 15:15
 1/5 anonim válasza:
39%

A felsorolt okmányokat külön meg kell csináltatnod, hiszen újat állítanak ki a megváltozott nevedre, de ezekért már nem kell semmit sem fizetni. Csak a névváltoztatásért kellett egyszer a 10 000 Ft-ot fizetned.

Ne felejts el a bankba is elmenni az új személyid megszerzése után,ott is be kell mutatnod és felvezetik a változásokat, természetesen ha van ott bankszámlád, vagy oda utalják a fizetésed.

2011. okt. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az okmányokat külön meg kell csináltatni, a 10,000,- Ft csak a névváltoztatás díja.
2011. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kértem külön adószámot, hogy a rajzaimat el tudjam adni. Ehhez vettem ugye egy számlatömböt is, ezeket is meg kell újítani?

2011. okt. 22. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, 15 napod van a hivatalos papírjaidat elintézni. A 10 ezer forint csak az ILLETÉK díja, tehát ezért csak bejegyzik a névváltoztatásodat, a papírokat ezen felül neked kell állnod.

A személyi 1500, a lakcímkártya nálunk 500, a jogsi azt hiszem 2000, a többit nem tudom.


És igen, a számlatömbödet is le kell cserélni, hiszen a régi nevedet eztán nem használhatod.

2011. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hol lehet ezt (névváltoztatást) intézni?

Okmányirodában?

2014. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!