Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van mozgasserult ember a...

Van mozgasserult ember a csaladodban?

Figyelt kérdés
Amennyiben van, meselnel nekem rola? Mik a mindennapi bosszusagok? Miben leli oromet? Hogyan lett serult? Elfogadta onmagat? Mennyire tud teljes eletet elni? Minden erdekel ami ezzel kapcsolatos, barmilyen informacio morzsanak orulok!
2011. okt. 23. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak volt. Nagynéném. Nem tudom, hogy mikor kezdődött, én már csak kerekesszékesként emlékszem rá. Sclerosis multiplex, 35 kilóra lefogyott, pelenkázni kellett, stb.
2011. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, a nagynéném (apukám testvére)

25 éve sclerosis multiplex-e van, most 42 éves

szörnyű egy betegség:(

2011. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen van, a 12 éves hugom, művégtaggal jár.
2011. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

10 52-es vagyok: sajnos testileg és szellemileg is leépült

nem emlékszik hova rakta a dolgokat, azt hiszi hogy ellopták, üldözési mániája lett

a betegsége előtt egy 100%-ig normális, okos ember volt és nagyon jól beszélt németül

2011. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem (lány).Fiatalon utazott vonattal, amikor néhány jópofa fiu ugy gondolta, vicces lenne kilökni őt a vonatból. Mindkét lábát elvesztette...Elfogadta már, viszonylag normálisan él.
2011. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat! Kedves 3., megkerdezhetem, hogy a hugod hogyan serult le?
2011. okt. 23. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok: a húgom sajnos úgy született, hogy az egyik lába sérült volt, és térdnél amputálni kellett, ezért jár most művégtaggal.
2011. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyim testvére volt huszonsok évig.


Cukorbetegség miatt amputálták mindkét lábát (fokozatosan fentebb mindig),műlábai voltak.30 volt amikor térd alatt levágták.Pár hónapig ki se mozdult,aztán összeszedte magát,kb 2 év múlva már észre se lehetett venni,hogy műlűai vannak.Kocsit vezetett (nem átalakitottat,rendeset),dolgozott,élte az életét.Még fiatalabb korában az ujjait is levágta géppel véletlen,igy a kezén kesztyű volt mindig,ma sem tudom hogy tudott fogni,de ment neki.

Aztán térd fölött kellett vágni,majd mégföntebb,nem maradt csak pici csonk,amihez rögziteni lehetett,annak a viselése már fájt,de igy is kb 2 évig igy közlekedett.Aztán tavaly,közel a 60-hoz vérmérgezésben meghalt.De még előtte napokban is unokázott,teljes életet élt.

2011. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, apukám. 7 éve agyvérzése volt, jobb oldalára lebénult teljesen, beszélni sem tud. Mára megtanult bot nélkül járni. Sajnos teljesen bezárkózott, naphosszat csak ül a tévé előtt, és bámulja. Nem lehet kimozdítani, szót érteni se vele. Megviseli ez a helyzet őt is, és a családot is. :(
2011. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Nics a családombsn mozgássérülz, de még az ismerőseim között sem. Valószínüleg emiatt mindig zavarba jöttem, ha az utcán tolókocsis vsgy mankós embert láttam. Azután egyszer... egy kempingezés során a férjem

összeismeredett egy Angliából érkezett 56-os magyarral, akinek mindlét lába hiányzott. Ő és a párja lakókocsival érkeztek, a férfi elektromos rokkantkocsival közlekedett a kemping területén. Egy reggel a férjem éppen reggeliért ment a boltbs, amikor óvatos kaparászást hallottam a dátor oldalán. Kinéztem, a rokkant kocsis férfi jelzett. Kimentem hozzá, de annyira zavarban voltam, hogy kerültem a tekintetét. Amíg a vizet melegítettem a nescaféhoz, az agyam azon járt, mit mondjak neki, miről beszélgessek vele. Karcsi látta a zavaromat, és amikor végre rá mertem nézni, azt mondta: " Tudod, ennek a helyzetnek vannak előnyei is, például nem kell zoknit mosni." Egyszerre tört ki belőlem a sírás és a nevetés, nagyon szerettem azért, hogy feloldotta bennem a görcsöt. Azt tanultam tőle, hogy ne közelítsek másként a sérült emberekhez sem, mint ahogy bárki máshoz. Az a legrosszabb, amit tehetek, hogy nem nézek rá, de az is hiba, ha ráerőltetem a segítséget akkor, ha azt saját maga is meg tudja oldani. Ma is hálás vagyok a segítségéért.

Évekre szóló barátság lett, bár csak nyaranta találkoztunk, de három hetet mindig együtt töltöttük a kempingben.

2021. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!