Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az a kapcsolat, ahol...

Milyen az a kapcsolat, ahol nem az anyanyelvükön beszélnek a párok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék olyan helyzetekre, amikor a kapcsolat tagjai nem anyanyelvükön értekeznek (mondjuk magyar nő, arab férfi és angolul beszélnek). Nem nehéz az, hogy nem tudsz a saját anyanyelveden beszélni a pároddal? Én el sem tudnám képzelni a helyzetet, hogy egy harmadik nyelven beszélgessünk, úgy osszuk meg a gondolatainkat, félelmeinket.
2011. okt. 24. 08:39
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
49%
szex
2011. okt. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
92%
Nemsoká lesz egy esküvő aaz egyik rokonomnak, és a fiú magyar, a lány lengyel..Londonba élnek, és angolul beszélgetnek...olyan édesek...ha szeretik igazán egymást, nincsenek nyelvi akadályok...
2011. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Én Angliában élek. Barátnőmnek kurdisztáni férje van. Közös nyelvük az angol. Ő azt mondja, hogy teljesen nem tudja kifejezni magát szavakkal, de ezt pótolják a tettek. Van már 2 éves kislányuk is. Tiszta mázlista. 3 nyelven anyanyelvi szinten fog beszélni. Az én 15 hós lányom "csak" kettőt fog tudni anyanyelvi szinten, mert párom és én magyarok vagyunk, de Angliában élünk.
2011. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 MarySue ***** válasza:
92%

Az én szomszédnőm egy indiai fickóval házasodott össze, itt élnek Mo.-n, kezdetben az angol volt a közös nyelv, de a srác mára már hibátlanul beszél magyarul. Nagyon helyesek voltak az elején, mikor félig angolul, félig magyarul társalogtak :)

Van két szép gyerekük, ők is 3 nyelvet beszélnek.

2011. okt. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
53%

àltalában az egyik idövel meg tanulja a másik nyelvét.


Például, a külföldi magyarúl, vagy a magyar a külföldi nyelven.

Mondhatom azt is hogy általában csak a nök szoktak megtanúlni a másik nyelvét.


Anyám magyar, apám svéd volt, ö nem tanult meg magyarúl, elváltak és volt azóta egy pár párja anyámnak, és egyik se tanult meg magyarúl. Van egy haverom akinek apja magyar, anyja svéd, ök magyarúl beszélnek, itt élnek svédországban.


Mivel svédországban élek, ismerek egy csomó embert aki mind nem az anyanyelvén beszélnek a kapcsolatukban hanem svédül, vagy angolul. Görög és román akik svédül beszélnek, a gyerek tud egy kicsit minden nyelven, szerb és arab és sorolhatnám

2011. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%

Úgy hívják, hogy párkapcsolat..:)


Működik az. csak kis nyelvi zűrzavar van benne..:)

2011. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nagyon sok felesleges sértődés meg veszekedés adódik abból, hogy nem anyanyelvi férjem rosszul értelmez dolgokat, amiket mondok neki (magyar a közös)

Jó pár perc vitába telik mire leesik hogy rosszul értette.

Szóval döcögős :)

2011. okt. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
70%
angliába éltem egy kicsit volt angol barátnőm...szoval félig volt igaz ami a kérdés...de nálunk nem volt gond. itthon is napi szinten használtam az angolt kint meg ugye folyamatosan fél év után jöttünk össze szoval nem volt gond mert tudtam annyira angolul...max szüleinél akcentusuk miatt volt gáz
2011. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Dilettáns döggomba ***** válasza:
76%
Ismerősöm (lány) magyar, barátja osztrák, de angolul beszélgetnek, holott a lány valamennyire tud németül is.
2011. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ugyanolyan, mint bármilyen más kapcsolat.

Lehet olyan jól beszélni egy nyelvet, hogy ez ne okozzon gondot. Az elején lehet, hogy fárasztóbb, de hamar belejönnek. Több ilyet ismerek.

2011. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!