Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mivel tennék jobbat?...

Ilyenkor mivel tennék jobbat? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Apám húga alkoholista régóta. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy nem agresszív, hanem inkább passzív lesz - alszik, támolyog, néz maga elé. Persze okoz így is gondot a közvetlen családnak, de mindenki támogatja a gyógykezelését (férje, lánya - aki az én unokatestvérem, apám, stb).


Nemrég hívott anyám, hogy most kapták a hírt, hogy nagynéném hanyatt esett és úgy beverte a fejét, hogy terjed az agyában az ödéma, inoperábilis, ezért az orvosok órákat/napokat jósolnak neki, gyakorlatilag azon múlik, hogy a vérzés mikor éri el a légzésközpontot.

Apám azonnal kocsiba vágta magát és most is a kórházban van.

Unokatesómat inkább testvérnek tekintem, sokkal szorosabb a kapcsolatunk, mint unokatestvérek. Ő most terhes a második babával.

Érthető módon ő is kikészült, nem tudom, hogy most hol van, elutazott-e a kórházba, vagy otthon van a kisgyerek miatt.


Apámnak üzentem anyámon keresztül, hogy amikor úgy érzi, keressen. Ha baj van, inkább magába temetkezik, kizárja a külvilágot, így én sem akarom terhelni azzal, hogy hivogatom, illetve most ott ül a húga ágya mellett a sógorával és érthető módon nagyon ki van készülve ő is.


Nekem a nagynénémmel alig volt kapcsolatom, természetesen sajnálom, de engem kevésbé érint mélyen, mint az unokatesómat és apámat.


Most kicsit zavarban vagyok, hogy unokatesómat felhívjam-e, vagy ilyen esetben csak teher lenne, ha zavarom? Utolsó haláleset a családban gyerekkoromban történt, akkor fel sem fogtam igazán (néhány év eltéréssel az apai ági nagyszülőket temettük, illetve apám nővére is elhunyt betegség miatt), hogy mi történik.


2011. okt. 24. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ,attól hogy téged érthető módon nem érint olyan mélyen, még felhívhatod "tesódat" , hogy érezze a támogatásodat és hogy számíthat rád is, ha úgy érzi veled szeretne erről beszélni, elsírni bánatát, érzéseit, haragját stb...nem kell órákig beszélni neki telóban, ezt megfogalmazod saját nyelvedre és elmondod neki 1 pecben, és úgyis érezni fogod, akar e jelenleg beszélgetni veled, vagy megköszöni és leteszitek.de biztosan értékelni fogja későbbiekben ezt a gesztusodat
2011. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hívd azonnal és mondd el neki te mindenben rendelkezésére állsz, lehetnek nálaok a gyerekek, amíg ők bent vannak, vagy ha csak ki akarja sírni magát te ott leszel.Ilyenkor mindenki fél tárcsázni, de a legtöbben borzasztó hálát éreznek, hoyg tudják ezekben a borzalmas órákban mások lélekben velük vannak, vagy segítenek ha kell.
2011. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is hívd fel. Ahogy az előttem írók is megfogalmazták... nem akarom még egyszer leírni ugyanazokat, mindketten nagyon jól megfogalmazták.
2011. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, pont úton van a kórházba. Mivel egészségügyis, eléggé képben van, hogy milyen a jelenlegi állapota és mi várható (sajnos nem sok jó, tényleg visszafordíthatatlan az állapota :( ). Szerintem még ő sem fogta fel, mert eléggé tárgyilagos volt, néha csuklott el a hangja.
2011. okt. 24. 15:53
 5/5 A kérdező kommentje:

Közben apám is órákra eltűnt a térképről (másfél órás út, de amúgy is gyorsan szokott vezetni, így neki max egy óra). Akkor már minden eszembe jutott, hogy zaklatott állapotban vezetve mi történhetett.

Szerencsére megkerült azóta, de rendesen leizzadtam... :(

2011. okt. 24. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!