Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól vagy rosszul...

Szerintetek jól vagy rosszul gondolom ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Csajos traccspartin feljött a téma"mi lenne ha elválnánk"

Mindenki elmondta a terveit,de az én meglátásommal nem igazán értett egyet senki.

Ha én elválnék mindenképp elvált,apát választanék. gyermektelen pasiról szó sem lehet.

Az indokaim úgy érzem helytállóak.Egyrészt én nem akarok több gyereket,hisz nekem már van,ha a páromnak is lenne talán ez nem jelentene problémát.A másik fontos dolog hogy a férjem bármi is történik része lesz az életemnek,van egy közös gyerekünk és attól hogy mi már nem lennénk egy pár attól még ugyanúgy az apja maradna,véleményem szerint ezt csak az tudja igazán elfogadni akinek az életében ugyanúgy ott marad az ex a gyerek miatt.

Kiváncsi vagyok a véleményekre,ti hogy látjátok ezt?Egyetértetek a gondolkodás módommal vagy tényleg rosszul látom a dolgokat?


2011. okt. 26. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elválsz, és ott fogsz állni egy gyerekkel egyedülálló anyaként, akkor marhára fogsz örülni, ha egyáltalán valakinek kellesz. Ne haragudj, de tényleg.

Szerintem nincs igazad abban, hogy csak az érti meg, akinek szintén van gyereke, és ezért kapcsolatban marad az exxel. Nálunk nagyon sokan vannak gyerek/házasság/miegyéb nélkül is kapcsolatban maradtak az exxel, nincs ebből gond.

Egyébként elég furcsa arról képzelegni, hogy mi lenne, ha elválnál...

2011. okt. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
már ne is haragudj de miért akarsz egyáltalán elválni!mert ez nem írtad??igaz mindig része lesz az életednek az ex-d de nem feltétlenül!!az én szüleim elváltak és mégis nincs kapcsolatunk az apukámmal!de ez nem feltétlenül van így és jól sem van így!amúgy már nem szereted?megromlott a kapcsolatotok,hogy el akarsz válni?egyáltalán hogyan merült ez benned fel??
2011. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként elég furcsa arról képzelegni, hogy mi lenne, ha elválnál...


Az egyik barátnőmet elhagyta a párja,probáltam lelket önteni belé,mert most ugy tünik nála megállt az élet,erre kérdezett ő vissza és mi lenne ha te elválnál,mit kezdenél az életeddel.Akkor fejtettem ki ezt a dolgot és mondtam hogy én nem adnám fel.

2011. okt. 26. 08:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ember abban bukik el, amiben nagyon erősnek képzeli magát. Hogy jól gondolod-e? Kívánom, ne tudd meg, mert tartok tőle, összeomlanál te is.
2011. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz az elképzelés, a kivitelezés azonban neccesebb.

A véleményeddel egyetértek, szerintem jól gondolod.

2011. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet ezt így ennyire általánosítva kijelenteni. A férfi személyisége, hozzáállása a döntő.


De hogy kicsit boncolgassam az elméleted:

Nem mindegy, miért lett elvált a férfi (pl. asszony kirakta, mert nem segített otthon semmit, nem foglalkozott a gyerekekkel, félrejárt), törődik -e egyáltalán az anyjuknál maradt gyerekeivel, szeretne -e egy olyan családdal élni, ahol más gyerekét "kell" nevelnie, miközben a saját gyerekei őutána sóvárognak; milyen a kapcsolata a volt nejével.

Egy elvált férfinak sokkal nagyobb batyu van a hátán, amiben nem csak volt szerelmek vannak, hanem egy széthullott család is, sokkal nehezebb két elvált batyus embernek egymás családjához, gyerekeihez alkalmazkodni.


Amiket most leírtam, szerintem pont olyan előítéletek, mint amiket te is leírtál fent. Maga az ember számít, és mindkét verzióra van megszámlálhatatlan jó és rossz példa is.

2011. okt. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyetértek,de mi van ha mégis szeretnétek egy közös babát is?...


Az elgondolás tényleg jó,csak túl jól hangzik:)

2011. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!