Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám elvárja, hogy hazudja...

Az anyám elvárja, hogy hazudjak a nagyobb bevétel érdekében, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az anyám munkanélküli (erre kérlek ne tegyetek megjegyzéseket, én is nap mint nap veszekszem vele ezért, de jönnek a kifogások, hogy nem bír járni és egyéb problémái is vannak amiket most nem részleteznék) ezért apukám tart el minket. Most a gyermekvédelmi támogatást nekem kell beadnom, és megkérdezik rajta, hogy van-e bármilyen bevételem, és kapok ösztöndíjat. De az anyám azt akarja, hogy azt ne valljam be, mert akkor nem kapunk pénzt, pedig szükségünk van rá, mert rengeteg a számla és emellett alig marad pénz ételre. De ha bevallom az ösztöndíjamat, akkor úgy tűnik, hogy sok pénzünk van, pedig annak egy hatalmas része elmegy számlákra. Ha viszont nem vallom be, akkor az meg bűncselekmény, és én tényleg nem akarom kockáztatni az én életemet ezért. Ugyanakkor azt is tudom, ha most nem vallom be, akkor nem az anyámnak ártok, mert az nem érdekel, hanem csak apukámnak lesz nehezebb. Szerintetek mit tegyek?
2011. okt. 26. 11:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%

Ne hazudj.

Anyád lustasága miatt meg főleg ne.

2011. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%

Ne hazudj!

Márcsak azért sem, mert ha kiderül akkor szerintem büntetés, pénzbírság, jobb esetben csak visszafizetés lehet a következménye.

2011. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Ne hazudj. Ma már lassan kiépítik azokat a számítógépes rendszereket, ahol helyből kidobja a gép, ha ilyesmi van. Szóval ne kockáztass.
2011. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Számomra is egyértelmű lenne a dolog, de ha nem hazudok, azzal csak apukámnak ártok, aki meg tisztességesen dolgozik, és mindent megtesz, hogy én jól éljek :(
2011. okt. 26. 11:23
 5/29 anonim ***** válasza:
71%

Ez akkor sem a te dolgod.

Oldja meg a 2 szülő, ne téged keverjenek bele.

2011. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
Jó, de vajon ha emiatt megbüntetnek, akkor nem ártasz vele Apukádnak? Dehogynem. mit fog érezni, ha kiderül, hogy csaltál, hazudtál? Inkább keress valami részmunkaidős, vagy diákmunkát.
2011. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

Mindenképpen be kell vallanod,hogy ösztöndíjas vagy,mert úgyis tudják.Ugyanis a papírra le kell írnod,hogy tanuló vagy,és melyik suliban.A sulit fel fogják hívni,hogy utána érdeklődjenek,hogy valós adatokat adtál-e meg.(vagyis hogy tényleg oda jársz suliba) Az iskola elfogja mondani,hogy igen,sőt ösztöndíjas vagy..Így már meg is tudták..

Ha nem vallod be,és nagyobb összeget kapsz,de később kiderül akkor egy összegben vissza kell fizetned ami nem jár,és a többi lehetőségtől is megfosztanak..

Én nem csinálnék ekkora ökörséget.

2011. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%

Akkor beszéld meg apukáddal, hogy szerinte mit kéne csinálni. :) Remélem sikerül megoldni a helyzetet.


23/l

2011. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%
Ne hazudj! Utána fognak nézni a bevételeiteknek, tehát kiderül mielőtt bármit is megítélnének nektek, és eleve elestek bármilyen támogatástól. Mivel az ösztöndíj a számládra érkezik nagy valószínűséggel, ezért annak nyoma van. De még ha nem így lenne, akkor is. Szégyellhetné magát édesanyád, hogy rá akar venni arra, hogy bűnt kövess el. Szép kis kezdés az életre. :/ :/ Komolyan az ilyen meg sem érdemli az anya "nevet".
2011. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
58%

Ne hazudj.

Lenne arcod hazugsággal kicsikarni olyan támogatást, ami nem jár?

2011. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!