Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny a lányom a macskára,...

Féltékeny a lányom a macskára, mit csináljak? Másnál hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lányom és van egy 2 éves macskánk, aki eredetileg az övé, egy barátjától kapta.Lényeg, hogy én valóban nagyon sokat foglalkozok a cicával és őt is családtagként kezelem, sokat babusgatom.A lányomat is hasonló majomszeretettel szeretem, sokkal jobban, mint a cicát, de hát ő nem nagyon kér ilyesfajta szeretetből, amint az a tinikre jellemző.Igyekszem kedvére tenni, segíteni neki, kedveskedni, mégis úgy látom, egyre féltékenyebb szegény macskára, eleinte azt hittem, viccből mondja, hogy a cicát jobban szeretem, de ma még kicsit bele is rugott búcsúzóul.

Szegény cica is olyan kis értelmes, nagyon látszik rajta, hogy megbántódik, ha mellőzi valaki.

Most olyan helyzetbe vagyok, mintha testvéreket nevelnék.

Légyszi, adjatok ötletet, mit csináljak, hogy mindkettőnek jó legyen?


2011. okt. 26. 16:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Belerúgott a macskába? Hát kapott volna akkora pofont, hogy a fal adja a másikat! Bocs, de a kegyetlenség mindig felháborít...

A lányod egy cseppet talán el van kényeztetve... a férjedre nem féltékeny?

2011. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Mivel a lányod már 17 éves lassan felnőtt lesz,elékne magyaráznod neki,hogy te őt szereted a legjobban,neked ő a legfontosabb,de mivel van egy cicátok azzal felelősségteljesen kell bánni,mert ő is egy érző lény,és a lányodnak sem esne jól ha belerúgnának,megvernék stb ,meg ez nem felnőttes viselkedés..stb..

Szóval inkább így érzelmileg próbálj hatni rá,hátha mond valamit.ha nem rendeződik a helyzet akkor pedig inkább ajándékozd el szegény cicát,úgy jobb lesz neki.

2011. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Hááát, én is voltam féltékeny az egyik kutyánkra, de akkor két és fél éves voltam, a kutya pedig egy betegség végstádiumában volt.

17 évesen azért már illene meglátni a különbséget ember-ember és ember-állat viszonyok között...

2011. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Én a lányodba rúgnék bele egyet, illetve az első válaszolóba.
2011. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem féltékeny a férjemre, mivel sajnos egyedül nevelem.

Nem igazán rúgott bele inkább, csak finoman arrébb tessékelte a lábával.Nem lehet mondani, hogy nem foglalkozom vele, mert azután, hogy hazajön a suliból, vele vagyok.Lehet, hogy el van kényeztetve, de úgy gondolom ez a dolgom, annál is inkább, mivel kicsi a rokonság, egyedül nevelem...

2011. okt. 26. 16:21
 6/23 anonim ***** válasza:
63%
Cs*ssze meg az ilyen lázadozó tini! Én megbüntetném keményen, ha még egyszer bántaná szegény cicát!
2011. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

16:17 vagyok.Egyetértek még a többi válaszolóval is.ha látod hogy legközelebb megrúgja a macskát akkor lekeversz neki egy hatalmas pofont és elmondod neki hogy miért kapta.

Még egy jó ötlet nem tudom beválik-e mutass neki olyan törétneteket melyben állatkínzókról írnak stb,ha van szíve belátja hogy ilyet nem szabad csinálni,helytelen stb

2011. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Amúgy még sosem bántotta, nagyon szereti az állatokat.Mikor hazajön is megpuszilják egymást a cicával.

Ez kivételes eset volt és nem is azon a kis "rugáson" van a lényeg, hanem, hogy megfordul a fejében, hogy a cicát jobban szeretem.Konkrétan az történt most, hogy kérte, hogy valamit segítsek neki, közben ő is készülődött, ide-oda rohangált, meg én is járkáltam, és nem segítettem azonnal, ő meg azt hitte, hogy macskáztam, közben a közelében sem voltam, szegény állatnak.

Hát, nem fogom bántani a lányomat, az csak rontana a helyzeten, amúgy sem stílusom.A cicáról sem fogok lemondani, ez az ő otthona is, befogadtuk, most már itt éli le az életét.Majd, ha jobb kedve lesz a lányomnak, próbálom megértetni vele a dolgokat.

2011. okt. 26. 16:30
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

A válaszolóknak:lehet lepontozni,de szerintem egy gyereknek kiskorában meg kellene tanítani az állatokkal való bánásmódot!Szeressük az állatokat és ne kínozzuk őket,de ha valaki egy idióta dög miatt üti meg a gyerekét,arról is meg van a véleményem!

Az állatokat nem kezeljük egyenragúnak az emberrel,ezt jó lenne most már belátni!

Az én gyerekemet ütnéd meg,hát szerintem leolvadna a képedről a mosoly egy életre!

Válaszolónak (akitől bocsi az offért):

Szerintem szép szóval próbáld elmagyarázni a lányodnak,17 évesen már meg kell hogy értse,hogy egy állatot is lehet szereni,de persze ezt nem emebri kapcsolatok szintjén kell érteni!És eszedbe ne jusson megütni!

2011. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%
Bocsi,előző voltam,a Kérdezőnek írtam a második részt és emberi kapcsolatok akart lenni!
2011. okt. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!