Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 leszek benne vagyok a...

15 leszek benne vagyok a kamaszkorban ;) és nem könyü megfelelnem anyámnak, mindig van valami problémája ami már direktesnek tünik. Hogy tudnek kijonni vele?

Figyelt kérdés
Én vagyok a negyedik és a legkissebb lánya. Sosem volt velem gondja elegge nyugis vagyok, nem csinaltam eddig sem (es ezutan sem tervezem)semmi roszat, vagy problemát. A testvereim viszont igen, mindent amit csak ellehet kepzelni, nem voltak normalis, elolre gondolkozo gyerekek es ezert eleg hamar elzulledtek. Anyamnak mar szinte unalmas ugyanazt 4x vegigjatszani a kamaszkorral es mindennel 1utt de én is szeretnek ugyanugy "kamasz" lenni, amit mar szinte nem enged abbol a formabol hogy ne kovesse el 4.x ugyanazt a hibat mint amit testvereimmel. =?
2008. márc. 17. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Egy korúak vagyunk,én nyáron töltöm a 15-öt.Nekem anyámmal már 7 éves koromban megromlott a kapcsolatom,mikor elvált apukámtól,és egy pedofil állathoz költöztetett.nekem azóta mennek ezek:mindenben hibát talál,nem segít semmiben,de ha rosszul csinálom egyből letol stb.Sajna nem tudok segíteni,csak azt tudom mondani,hogy ülj le vele dumcsizni,és vitassátok meg a témát!Mondd el neki,hogy neked mi fáj a legjobban!Puszy Bea
2008. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ülj le anyukáddal beszélgetni egyet. Baromira meg fog lepődni már eleve azon, hogy ilyen komoly beszélgetést kezdeményezel, pláne azon, hogy milyen okosan gondolkodsz. Mondd el neki, hogy megérted, hogy aggódik (nővéreidből eredően), de az ő hibáikból te is tanultál, és eszed ágában sincs elkövetni ugyanazokat. Bízzon benned, te pedig légy hozzá mindig őszinte. Most nyálasan hangozhat :), de később rádöbben az ember, mennyit számít.
2008. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitsegeket, ïgy fogok tenni! :D
2008. márc. 18. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom anyukádnak milyen jellegű problémái vannak Veled,de talán mégsem olyan alaptalanul, mint ahogy azt Te érzed. Azt el tudom képzelni, hogy 4 gyerek kudarcba fulladt nevelése után már nem igazán tud bízni az ötödik gyerekében sem. Valamit valószínű ő is rosszul csinált a nevelésben, de nem szabad minden negatívumot a szülőre hárítani. Azt én is nagyon jónak tartom, hogy leüljetek anyukáddal, és komolyan beszélgessetek, mint ahogy a fenti válaszadó is írta. Én egy 26 éves fiú és egy 17 éves lánynak vagyok az anyukája. A fiammal nem voltak különösebb problémák, tanult annyit, hogy legalább leérettségizett, nem volt nagy szája a szüleivel szemben, nem beszélt vissza minden tiszteletet mellőzve, ellenben a lányommal. Vele sajnos nem lehet beszélni, csakis a maga feje után megy. Nem hajlandó tanulni, mindig megbukik. A szülei a hibásak, ha megpróbálják rávenni a tanulásra - hiszen az életben anélkül nem sokra viszi - viszont ő már csak azért sem tanul, mert a szülei mindig ezzel traktálják. Ha hagyom, hogy azt csinálja amit akar az a baj, ha véleményt mondok, tanácsot adok, az a baj.

Semmi mást nem kérek tőle, csak hogy tanuljon. Nem kell, hogy segítsen a házimunkában, de ha kérem ezt akkor sem teszi meg. Megmondtam neki, ha nem tanul kénytelen lesz dolgozni menni, és képzettség nélkül nem válogathat, muszáj lesz bármilyen munkát elvállalni akár minimál bérért is. Természetesen dolgozni sem akar, élni akar amíg fiatal. Én mondhatok bármit, ebből a hülye szemléletből nem enged. Ugyanakkor igényei vannak, és mi kötelesek vagyunk őt 18 éves koráig eltartani, és megvenni ruhát, cipőt, kozmetikumot stb. Mindezek ellenére ő nagyon boldogtalan és úgy érzi, mi csak veszekszünk vele és már utál otthon lenni. Ja, és csak a külsejével van elfoglalva, hogy miért néz ki olyan undorítóan, miért nagy rajta ez, miért kicsi az.

Szóval azt akarom mondani ezzel, hogy a lányom mégis úgy érzi, hogy ő semmiben nem hibás, ellentétben a szüleivel. De akkor a bátyjával miért nem voltak ilyen problémák, holott őt is ugyanazok a szülők nevelték ugyanúgy, sőt, a lányt talán még jobban kényeztettük is.

2008. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!