Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halottak napján illik/vagy...

Halottak napján illik/vagy kell hívni/mennie a párotoknak is veletek a szeretteitekhez a temetőbe?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy szokás ez, ha kapcsolatban él az ember. Ilyenkor a párodnak is ott a helye, vagy a csak a családodnak? ....

Véleményeket légyszi!



2011. okt. 27. 13:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetlenség, ha elkísér, de az sem, ha nem megy. Elvileg olyankor a saját szeretteihez megy az ember. De ha "ráér", akkor nem gond, ha veled megy. De nem is "kell".
2011. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
tizenéves koromban amikor kapcsolatom volt, akkor nem hívtam el a temetőbe ő a saját családjával és én is a saját családommal mentem,majd utána találkoztunk, de most 20 év felett már a párommal közösen mentünk ki csak mi ketten,
2011. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
89%
Az én szeretteim a párom szerettei is-voltak.Nekem fontos,hogy jöjjön.
2011. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
amikor még nem voltam a párom felesége,akkor is együtt mentünk és most is.délelőtt az ő rokonaihoz,délután az enyémekhez.
2011. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a kutyának van "ott a helye", már megbocsáss.


A halottak napjához, mint minden más ünnephez egyénien áll hozzá a legtöbb ember. Fölösleges kényszerítőzni. Ha nem érzi, hogy szeretne menni, akkor nem kell cibálni. Ha úgy esik, egyedül is eltalálsz a temetőbe, nem? Nem vagytok egymáshoz kötve. Viszel virágot, ha akarsz, viszel pár szál gyertyát, ha akarsz, de hogy puszta szokásból "ott legyen a helye" bárkinek is, azt én ellenzem. Az úgyem ér semmit, az csak képmutatás.


Én nem megyek temetőbe, több okból sem. Egyrészt, mert nap mint nap reggel és délután vagy este azon jövök keresztül hazafelé jövet a munkámból, másrészt pedig külföldön élek. Így aztán megemlékezésként gyújtok halottak napján egy gyertyát vagy kis mécsest az eltávozott szeretteim emlékére és ennyi.

2011. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 LadyLee ***** válasza:
78%
Sosem volt velem egyik párom sem ilyenkor. Én se velük. Szerintem nem kell, sőt, nem is szerencsés, legfeljebb házasság / hosszabb együttélés után.
2011. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk soha fel sem merült, hogy nem együtt mennénk, kényszerről szó sem volt soha, magától értetődő dolog szerintem. Legalábbis nálunk.
2011. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem csak kedv kérdése. Ha akar jönni, jön, ha nincs kedve, nem erőltetem.

Mivel nem az ő rokona, senkinek nincs oka sértődésre.

2011. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

13:26

sorry, nem akartam ilyen hülyén kifejezni magam. csak nem tudtam, hogyan is írjam.



egyébként ha én úgy érzem, hogy elkisérném, de ő nem érzi úgy akkor illetlenség gondolom?!.... nem akarom megzavarni se a családját.. attól még, hogy én úgy érzem, a családja nem biztos, hogy úgy gondolja, hogy van helyem ott...

2011. okt. 27. 13:30
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Attól is függ milyen komoly barátról van szó...Több éves kapcsolat??Mert akkor igen illö....Legalábbis nálunk.
2011. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!