Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülői szeretet hiánya csak...

A szülői szeretet hiánya csak nála vezetett a drogokhoz? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Van egy nagyon jó haverom, ő 23 éves, és nagyjából 3 éve ismerem. Elég gyakran is találkozunk, rengeteget beszélgetünk, de még igazán soha nem nyílt előttem. Most egy 3 hónapja voltunk bulizni, külön, de ugyan azon helyen. Még soha nem buliztam vele,de most láttam hogy az este mennyire szét csúszott, majdnem hogy kórházban kötött ki. Aztán másnap beszélgettünk. Elmesélte, hogy régen rendszeresen drogozott, nem csak így kipróbálás szintjén. Aztán volt elvonón is, de nem sokat segített. Amikor kérdeztem hogy miért jó neki hogy károsítja ezekkel a szerekkel a szerveit, belehalhat, gondoljon bele...a válasza annyi volt, hogy én nem tudhatom, neki milyen rossz az élete. 3 fiú testvére van, ő a legnagyobb, és az anyja amikor megtudta hogy drogozik elkezdett máshogy nézni rá, máshogy kezelte, és nem hogy segítette volna, még inkább haragudott rá, és mindennel baszogatta. Teljesen kívülállónak érezte magát a családban. Ők nem egy szegény családból származnak, az anyja a szeretetét neki pénzzel, autóval lakással és egyebekkel mutatta ki. De már gyerekkorában is, neki kis kora óta dajkája volt, csak vele nem foglalkozott annyit az anyja, mint a testvéreivel. Az apja vele egyáltalán nem is tartja a kapcsolatot, csak az öccseivel.. Amikor a kisebbik testvére rászokott valamelyik drogra, az anyja őt hibáztatta ez végett, hogy bele vitte a rosszba. És kb akkor szakított vele a barátnője is, akivel nagyjából 5 évet volt együtt. Azóta megint drogozik. Azt mondja neki teljesen mind1, mert akiket ő szeret, őt nem szeretik, és hogy nincsen értelme az életének. Pedig millió egy barátja van, én is itt vagyok neki, és nem lehet lebeszélni róla, hogy ne csinálja, pedig én tényleg nagyon szeretem, elképzelhetetlenek lennének nélküle a napjaim...A szülői szeretet hiánya csak nála vezetett idáig? Mit tudnánk csinálni mi barátok, hogy visszaadjuk az életkedvét, és leszokjon ezekről?
2011. okt. 27. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem csak nála. A hugom is teljesen elhidegült a családtól, bűnőző barátnői vannak, állandóan rossz társaságban van, iszik, cigizik, néha még kábítószerezik is. Még csak 16 éves, így kissé még gyáva a durvább dolgokhoz, de szerintem még pár év anyámék szemétkedései mellett és lesz ez rosszabb is. :(
2011. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én elég jómódú családból származom, de a veszekedések, késsel fenyegetőzések mindennaposak voltak 8-13 éves koromig.

2 éve drogozom.

2011. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

:(

És valami segítség? Nem akarom hogy tönkre tegye az életét...

De te se tedd, utolsó válaszoló!

2011. okt. 27. 17:01
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Olcsó kifogások jellemtelen, gerinctelen emberektől. Jöhetnek a pontok!
2011. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A barátomat az apja kis kora óta nem keresi, a nevelőapja pedig brutálisan bánt vele (nem jól csiszolta le az ajtót ezért beleverte a fejét a járólapba 14évesen), az anyja 18 éves korában utcára tette a pasija miatt, azóta drogozik, most 27 éves (amúgy jelenleg saját háza van, jól fizető állása és szerető barátai).

Engem apám lelkiterrorban nevelt fel, soha nem mondta vagy mutatta ki a szeretetét vagy, hogy büszke lenne rám (pedig mindig jó tanuló, sportoló voltam). 21 éves vagyok és 3éve menekülök (én dolgozok, autót tartok fent, háztartást vezetek és szintúgy vannak barátaim).

Ha nem akar segítséget akkor nem tudtok mit csinálni.

2011. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szomorú ilyeneket olvasni...

De amíg nem mondta el, vagyis nem láttam, soha nem gondoltam volna...neki is gyönyörű lakása, autója van, jó munkája, ezért is amikor ezeket elmondta, először el sem hittem...persze erre is igaz hogy nem minden az aminek látszik...de én mindenféleképpen szeretnénk valahogy segíteni neki, legalább azt érezze, hogy valaki szereti, tényleg.

2011. okt. 27. 17:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ha képes lesz elfogadni(mert ugye ezeket feldolgozni képtelenség),szóval minimum elfogadni azt, hogy neki nincs családja,és értéktelen semmire kellőek a szülei,addig nincs belőle menekvés neki!(de már ez sem történik meg,ha pl fizikálisan már nagyon függő lesz a különböző anyagoktól).


El kell fogadnia azt,hogy nem változtathat a szülein,viszont ne is várjon már tőlük semmit.Ne ábrándozzon róluk,ne szeresse őket.Nem is kell őket gyűlölni sem.

Ha ő benne meg van a szeretet és az pl egy életcél,hogy saját családot alapíthasson,és belássa,hogy a szülei hibáit,ő majd sose kövesse el a gyermekei szemében,az akkor nagyon jó dolog lesz.Na de addig mi lesz vele?


Mondjuk a leírásod alapján nem tűnik szuicidnak,vagy olyannak,aki bántaná a környezetét,vagy agresszív lenne...De sajnos vannak olyan fogyasztók,akikből kiváltja a drog az agressziót.Hiába bánja meg az illető,a fizikális bántalmazást nem lehet visszacsinálni.


Nekem volt egy gyógyszerfüggő barátnőm,piált is rendesen.Súlyos személyiségzavaros volt(kb 3-4 pszichiátriai diagnózissal,detoxtól kezdve a terápiánát a zárt osztályig mindenhol volt már az évek során),és állandóan azzal takarózott,mentegetőzött, hogy őt a szülei tették tönkre. Egy idő után már kevés volt a segítségem,s beláttam rajta nem lehet segíteni...Adtam neki elég időt,de sose változott.Képes volt undorító dolgokat csinálni,de ezt nem sorolom.(nekem is a mindennapjaim elmentek rá,vártam a csodát,mindig segítettem neki...aztán bumm,inkább hagytam a f*nébe őt)


Amikor már a mindennapos az aggodalmad érte Kedves Kérdező,én azt mondom ne keresd a társaságát.Nem tudom ő fenyegetőzik-e valamivel,de remélem arra nem kerül sor,hogy fenyegetőzzön(pl öngyilkossággal,vagy bármivel!).


Ja és hozzáteszem nekem konkrétan anyám elmebeteg,apám pénzt adott mindig szeretet helyett de nagyon durván!Tönkretette anyám a kamaszkorom és még most 24 fölött is próbálja pusztítani az idegeim,de már le tudom nyelni a békát is.Nincs az az isten,hogy vele éljek újra!

Számomra a menekülés annyiból áll,hogy még messzebbre költözöm majd külföldre 2-3éven belül:)És az,hogy fel tudtam mérni mi a normális és mi nem,és próbálok odafigyelni arra,hogy ne essek bele abba a hibába amibe a szüleim.

Nálam a menekülés abból áll,hogy elköltöztem szer

2011. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Szóval megvan mindene amiért egy átlag ember egy életen dolgozik, de neki 23 évesen anyucika puszikája hiányzik? A Maunyika sóba való történet. Kár, hogy megszűnt!

Hallottál már olyanról aki agresszív alkoholista állat mellett nőtt fel és ember lett belőle? Ha csak egy ilyenről is tudsz, máris érted miről beszélek. A fickót ugye nem szeretik. Hát ő vajon kit szeret? Akiknek pokollá teszi az életét? Nézd meg, te "csak" egy barátja vagy, de szereted, aggódsz érte. Ő mit is tesz? Sajnáltatja magát, mert jó világában nem tudja, hogy még mit próbáljon ki. Húzzon el egy gyárba szalag mellé, menjen albérletbe, hó végére örül annak is, hogy lik van a v@logán.

2011. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék semmi féle képpen sem hátat fordítani neki, mert tényleg nagyon szeretem őt...és valahogy remélem lehet rajta segíteni..tényleg nem agresszív egyáltalán, fenyegetőuni sem fenyegetőzött soha, csak hát...és egyszer már le akart állni...csak valamiért nem sikerült neki...ha legalább arra ráveszem, hogy próbálja meg újra, lehet belátja és megpróbálkozik vele. Vagy én arra gondoltam még hogy felkeresem a volt barátnőjét, ugyan csúnyán szakítottak, de jó viszonyban maradtak mégis, lehet ő meg tudná győzni.
2011. okt. 27. 17:44
 10/11 A kérdező kommentje:
Az lehet hogy meg van mindene, de ettől érzései neki is vannak...
2011. okt. 27. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!