Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy pár évek óta együtt...

Ha egy pár évek óta együtt van és az egyik fél hízik/elpunnyad, akkor van joga a másik félnek az kérni tőle, hogy fogyjon le a régi súlyára?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 08:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Én is csini voltam mikor megismert a párom 5 éve járunk és 3 éve lakuk együtt, olyan jól elvoltunk hogy szépen lassan jöttek fel ráma kilók mert könnyen hízok, most legalább 20 kiló felesleg van rajtam és tudom hogy a párom kifejezetten nem szereti a duci nőket!!! de nekem mindig azt mondja mikor úgy nézek magamra hogy ne már te így is szép vagy! soha nem mondta hogy fogyjak le , azt mondja hogy majd úgyis lefogyok,(mert ismer hogy mikor már így nézek akkor nekikezdek valaminek...)és tényleg elkezdtem és tartom is magam, ennyi. De nem másért hanem magamért.
2011. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ha az egészségére nézve veszélyes lehet(ehhez tartozik,hogy megbetegedhet,illetve fizikálisan nem képes megcsinálni dolgokat,pl lehajolni cipőt kötni,vizesedik stb),akkor lehet finoman célozni,hogy aggódunk érte.


De konkrétan azt kérni,hogy "Drágám,nekem akkor tetszettél mikor sovány voltál és most nem tetszel!"és ehhez hasonló beszólásokat bunkóság mondani..

2011. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez így túlzás hogy jogos, de finoman lehet rá utalni.

Az bunkóság hogy ha azt mondod, hogy kövér disznó lettél, fogyjál le.

De finoman lehet rá utalni, hogy van egy kis felesleg.

2011. okt. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%

Igen!!!Minden joga megvan ahhoz...elvégre is egy "személyautót" vett nem egy "kamiont"...Ha érted a hasonlatot.

Nem is értem minek kell elhízni, aztán meg felháborodnak, ha le lesznek cserélve:S

Szólj mindenképp, én is szólnék a férjemnek, és elvárnám, ha ő is szoljon, ha elmozdul velem a világ!

2011. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 bánomisén ***** válasza:
85%
Szerintem finoman lehet. Még jobb, ha együtt elkezdtek sportolni valamit, a sport a vékonyaknak sem árt, és legalább nem egyedül kínlódik :-)
2011. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is ebben a megfogalmazásban a jogos az túlzás,de finoman kérni lehet.Előtte azonban érdemes elgondolkozni hogy az illető nem változott e semmiben az évek alatt.

Mi a párommal mindketten felszedtünk pár kilót,ezen jót nevettünk, majd együtt nekiláttunk kicsit diétázni,futni, biciklizni jártunk, és együtt visszanyertük régi formánkat-és közben még jól is éreztük magunkat!

2011. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A férjemről van szó. Amikor megismerkedtünk, sportolt, nem volt kigyúrt, de egészséges mennyiségű izom volt rajta (ez kb heti 3-4 óra lazább kondizás eredménye volt nála, ami alatt azt értem, hogy ha közben szólt a telefonja, akkor a beszélgetések is beleszámítanak az időbe).


Nekem is volt egy olyan időszakom, amikor vizsgák és egyéb dolgok miatt lefogytam néhány kilót (ami nekem hátrányos, mert kilógtak a bordáim), mondta, hogy kicsit szedjek vissza, mert így csontos és löttyedt vagyok. A tükör is ezt mutatta, ezért újra elkezdtem sportolni és kicsit odafigyeltem, hogy tömegnövelő étrendet tartsak, így izom és zsír is megfelelő arányban jött vissza.


Ő kb 10 kg-ot hízott, ami önmagában még nem vészes, de közben az izomzata is eltűnt, ami azt jelenti, hogy zsírban több jött fel, mint 10 kg. Legjobban az zavar, hogy derékban szélesebb, mint vállban. Finoman jeleztem, hogy zavar, tudomásul vette, igazat adott. Viszont nem történik semmi. Annyit kértem, hogy legalább vállra erősítsen, egyszerűen rossz úgy megfogni a vállát, hogy korábban ahol izmot fogtam, ott most a csontot érzem.

Van itthon tárcsás kézi súlyzó, én 4 kg-mal edzek, egyszer próbálta, feleannyit se tudott megcsinálni, mint én. Mivel én 50 kg alatt vagyok, ő pedig kicsit 80 felett, túl nagy kontrasztnak érzem, hogy az ereje, állóképessége is az enyém alá csúszott.

Illetve az ágyban se szívderítő látvány, hogy ilyen lett.

Kértem, hogy legalább itthon eddzen a kézi súllyal, fekvőtámasszal, napi 15 percet, csak vállra/mellizomra. Szóban edz...


Magamat is kicsit kellemetlen helyzetben érzem, mert olyan, mintha meg akarnám változtatni egyrészt, másrészt míg neki a fenekem a "mániája", nekem a válla. Fontos lenne, hogy a férfinak szélesebb válla legyen, mint nekem, nálam ez jelenti a "szexepilt". Ezért vívódom, hogy mit csináljak, b...gatni nem akarom, de már a szexuális életünkre is kezd kihatással lenni.

2011. okt. 28. 08:42
 8/19 A kérdező kommentje:

Illetve azt a fontos részt kihagytam, hogy ő maga panaszkodik, hogy gyorsan elfárad, ha kicsi fizikai terhelés is éri. Első körben orvost javasoltam, hogy nincs-e valami rejtett betegség, szervi baj a háttérben. Alapos kivizsgálás után annyit találtak, hogy a térde kicsit laza, az orvos térdcsavarást nem igénylő sportokat javasolt, de ezt leszámítva egészséges.

Így egyszerűen arról van szó, hogy az állóképessége eltűnt a sport hiánya miatt.


Elsősorban nem is a túlsúly zavar, hanem az, hogy teljesen elpuhult, a gravitáció kezd erősebb lenni. Ha a plusz zsír alatt izom is van, akkor azt mondom, hogy nem érdekel, de a hízás és az izomveszteség kombinációja már igen.


Ha szóvá teszem, egyetért, őt is zavarja, de amint tenni kellene valamit, jön valamilyen kifogás (fáradt, más dolga van, majd holnap...).

Mivel 10 évvel idősebb nálam, hosszútávon az egészségét is féltem.


A közös sportot is javasoltam, de akkor is a fent leírt kifogások jönnek, közvetlenül az időpont előtt. (Akkor megyünk futni? - Á, inkább holnap, most fáradt vagyok, de menj nyugodtan!)


Sőt, nemrég egyik nap más okból nagyon feszült voltam, mondtam is, hogy nem miatta van, de inkább ne közelítsen, most feszült vagyok, nehogy rajta csattanjon. Akkor felajánlotta, hogy másnap menjünk el fallabdázni, hátha az segít megnyugodni. Örömmel elfogadtam, majd a a másnapra lefoglalt időpont előtt ismét kihúzta magát alóla.


Még az sem lehet, hogy a társaságommal van baja, mert ha nem sportról van szó, mindig ő kezdeményezi a közös programokat. Tanácstalan vagyok.

2011. okt. 28. 08:50
 9/19 bánomisén ***** válasza:
83%
Állj a sarkadra és cselezd ki. A fallabda jó ötlet, ha elvileg benne van, akkor te mostantól élj-halj a fallabdáért és addig hízelegj neki, amíg el nem megy veled. Érted már csak megteszi, amit magáért nem... :-)
2011. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A fallabdának nagyon megörültem, bár az utólag jutott eszembe, hogy az említett térdprobléma miatt nem biztos, hogy ez pont jót tenne neki. Viszont neki nem jutott eszébe, mert a kifogások között ez pont nem szerepelt (pedig ez jogos lett volna).

Viszont felőlem mehetünk bringázni, futni, kondizni, görkorizni, túrázni... bár izomépítéshez a kondizás a legjobb. Ebben addig jutott el, hogy átállt a fehérjedús étrendre, ami önmagában sajnos nem ér semmit, ha az izmok nem kapnak ingert, a fehérjét se tudja beépíteni a szervezet.


Mellesleg közben "irigykedik" rám, hogy sikerült 2-3 kg izmot magamra szednem az elmúlt egy évben. Ilyenkor szívem szerint tarkón vágnám, mert nekem se a tévézéstől jött fel az izom. Másrészt ő is könnyen izmosodik, csak minimális energiabefektetés kérdése lenne.

A napi 15 perc edzés itthon pedig nem hinném, hogy teljesíthetetlen kérés részemről.

2011. okt. 28. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!