Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék a húgomnak...

Hogy segíthetnék a húgomnak az új barátjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A húgom 16 éves, és nemrég összejött egy sráccal. Látásból ismerem a srácot, a barátom is ismeri és szerinte jófej, rendes gyerek. Viszont egy kicsit sötét a bőre, bár nem is a sráccal lenne a gond, hanem a két kisebb tesvérével: ők tiszta cigánynak néznek ki és cigányokkal is barátkoznak rendszeresen. A tesóm barátján annyira nem látszik, de úgy tudjuk, édestestvérek mindhárman, így ha a kisebb kettő cigány...

Nos, még nem is ezzel lenne a gond. Anyám a legnagyobb gond, ő borzasztóan rasszista, tele van előítéletekkel, mindenkiben talál valamit, amiért folyton leszólhatja, amiért azt hiszi, az az ember már rossz (persze a saját szemében a gerendát se... pl hogy apámmal unokatestvérek!!). Mióta megtudta valahonnan, hogy a srác valószínűleg cigány, állandóan cigánygyerekezi, a családját cigánybandázza, és folyamatosan beszólogat, de annyira bunkón, mocskosan, hogy már az én fülem sem bírja azokat! Pl. tegnap hazaért a húgom és nem volt éhes, erre anyám egyből: "na mi van, jóllaktál a cigánybandánál?". Azért azt tudni érdemes még, hogy a srác külföldön dolgozik (nem messze innen) és 21 évesen már saját kocsija van (ami a mai munkakerülő, huszonéves fiúkat nézve nem semmi). Emellett nem engedi a húgomat sem cigizni, sem inni, pedig a húgom újabban nagyon rászokott ezekre, már pszichológushoz jár a család emiatt, mert nagyon elzüllött! A srác meg pont, hogy segít ezekben. De anyám azért csak dumál egész álló nap, komolyan, úgy mocskolódik, de még akkor is, ha velem beszél, mint egy boszorkány (érdemes lenne meghallgatni, tényleg a mesebeli boszorkányok beszélnek így). Förtelmes. Hogy segíthetnék a húgomnak, hogy anyám végre leszálljon a dologról és ne idegesítsen mindannyiunkat?


2011. okt. 28. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én a helyedben beszélnék a sráccal, hogy az anyósjelölttel vannak problémák... Utána szerveznék valami családi összeröffenést, ahol hivatalosan is bemutatjátok a srácot. Vér csak nem fog folyni... Ha pedig anyuka nem tud felnőtt módjára viselkedni, azt kockáztatja, hogy elveszíti a lányát. Aminek nyilván nem örülne. Ha látná, hogy tényleg rendes a srác, szerintem előbb-utóbb megbékélne. Meg persze beszélj húgoddal is, hogy hogy érzi magát a fiúnál meg ilyenek, és neki is mondd el, hogy be kéne otthon mutatni a fiút.
2011. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én azt csinálnám hogy nem vennék róla tudomást.Mondjuk ha előjön a hülyeségével vagy otthagyom vagy előkapok valami teljesen más témát.

Pl esztek és elkezdi anyukád sorolni,simán megkérdezed a tesódtól hogy mi volt a suliban vagy bármi,anyukád közben hadd mondja,ne figyeljetek rá.A legrosszabb ha levegőnek nézik az embert.

A nézetei nem fognak változni igy vitába keveredni vele teljesen felesleges.

2011. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
"pl hogy apámmal unokatestvérek!!" ezt nem értem, anyukád és apukád unokatesók?
2011. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, lehet jobb lenne, ha személyesen is találkoznának, bár még nem járnak olyan régóta.

Nem az a tipikus cigány, tényleg dolgozik, nem balhézik, tiszta, odafigyel az öltözködésére... anyám mégis állandóan leszólja, méghozzá nem is akárhogy. Most meséltem nekik, hogy a srác nem engedi inni, cigizni, erre kiröhögtek, hogy ők nem hisznek tesómnak. Szerintük tesóm ezt csak azért találta ki, hogy ők elfogadják a srácot.

2011. okt. 28. 13:37
 5/10 A kérdező kommentje:

"pl hogy apámmal unokatestvérek!!" ezt nem értem, anyukád és apukád unokatesók?


Igen! És az ilyen ember ítél el bárkit is. Főleg, hogy a srác nem tehet a származásáról.

2011. okt. 28. 13:38
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ja, akkor jól gondoltam, h. unokatesók.
2011. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Orsi26Varga válasza:
10%
Szerintem úgy kéne,hogy a húgod meg a barátja látszólag összevesznek,de csak anyud előtt,hogy azt higyje,hogy szakitottak,aztán meg találkozgatnának anyud tudta nélkül.
2011. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Én a helyedben beszélnék a sráccal, hogy az anyósjelölttel vannak problémák... Utána szerveznék valami családi összeröffenést, ahol hivatalosan is bemutatjátok a srácot."


Ez ebben az esetben nem menne. Amennyiben a kérdező nem túlzott és az édesanyja valóban ennyire rasszista, kivitelezhetetlen a közös program.

2011. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

Hallgatnotok kéne édesanyádra, és rossz esetben életen át fogtok sajnálkozni, ha nem teszitek.

Kicsit googlizzatok a témában, milyen vége szokott lenni a vegyes kapcsolatoknak.

A ci.gányoknál egészen máshogy néznek a nőkre, mint az európai kultúrákban általában, egyértelműen alacsonyabb rendű-rangú, főleg, ha fehér. Az tuti, hogy tiszteletet nem fog tőle kapni. Persze az is biztos, hogy nem is azért randizik vele, hanem azért, mert nagyhangú, meg vagány gyerek, mint a cigók általában.


Persze kivétel mindig van, akár a húgod barátja is lehet az, de statisztikailag jó esélye van arra, hogy testileg-lelkileg megnyomorítva lép ki a kapcsolatból.


(Például üsd be a google-ba Pénzes Henrietta (Makó), ill. Lukács Csaba Békéscsaba) nevét - csak két név ami hirtelen beugrott.

2011. nov. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, azóta van valami újabb fejlemény? Anyukátok megbékélt már a fiúval?
2012. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!