Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az tényleg egy megbélyegzés...

Az tényleg egy megbélyegzés ha valakinek az édesapja alkoholista?

Figyelt kérdés

Nekem apum alkoholista volt. Nem kocsmatöltelék normálisan öltözött, tiszta volt, volt munkája stb. De mikor hazajött munka után az volt az első dolga, hogy felnyitott 1 sört, aztán mégegyet (napi 5-6 db-ot tuti megivott) + valami töményet vagy bort 1 üveggel. Ezt itthon csinálta mindig, szóval csak a szomszédok tudták, meg ugye gyakran részegen kint szédelgett az udvaron...Amúgy nem volt rossz ember,a munkáját rendesen csinálta, udvarias volt stb.


Az egyik rokonom szerint ezzel hogy alkoholista volt, ezzel az én képemet is lerombolta és ezért úgy néznek rám a szomszédok hogy "az a lány akinek az a részeges apja volt" vagy emiatt lenézhetnek engem. Ez tényleg igaz lehet?


2011. okt. 29. 13:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Meg pl van a szomszédban egy lány. Neki az apja nagyon tekintélyes, mindenki felnéz rá. Mindenhez ért: egyedül építette fel anno a házat, most egyedül cserélte ki az ablakokat + ajtókat, fest, betonoz, parkettáz, fürdőszobát épít, mélygarázst csinált stb. És ezt mikor megtudta az a rokonom azt mondta hogy "Na XY is biztos örökké megbecsült lesz itt, mert az apja nagyon ügyes, kiváló ember"


De miért lenne jobb mint én? Azért mert ő oda született, én meg ide?

2011. okt. 29. 13:38
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben és nem mindenkinél. Van, aki azt nézi, vagy aki viszont azt, hogy te milyen ember vagy. Ne ültesse beléd se a félelmet se a bűntudatot, és ne mondjon rosszat édesapádról sem. Biztosan voltak jó tulajdonságai is, hiszen azt mondod, nem volt rossz ember.
2011. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
anyum élettársa alkoholista,és igen,megbélyegzés ez,bár anyu élettársa sorozatosan lejáratja magát a faluban részegen,és engem is ez miatt cikiztek a buszon,suliban
2011. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Maximum faluhelyen, ahol a vén pletykafészkek a piacon/temetőben/templomban/rendelőben pletyizéssel ütik el az időt, például, hogy "Ott megyen ni a Gizike, akinek a zapja iszik. Biz' Isten, iszik'a." De az ilyeneket vastagon le kell sz@rni.


De egy egyetemen/munkahelyen senki sem tudja, hogy mi volt az apukád (kivéve, ha valami professzor, politikus vagy hasonlóan ismert ember), azt pedig végképp nem, hogy alkoholista volt... És amúgy is az alapján fognak megítélni, hogy milyen teljesítményt nyújtasz és emberileg milyen vagy.

2011. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

De ezek szerint sem Apukádat, sem a férfit a szomszédban, nem az apja alapján ítéltek meg, ugye? Hanem a saját dolgaik alapján.

A nő pont ezzel cáfolta meg az egészet, amit mondott..


Téged és a másik lányt is az alapján fognak megítélni, hogy Ti hogy viselkedtek. Tudni fogják, hogy egy alkoholista lánya vagy, de maximum azt fogják gondolni, hogy te mennyivel más vagy és mennyivel többre vitted.


A másik lány meg, ha rosszat csinál, akkor azt fogják rá mondani, hogy milyen tökéletes az apja, hogy lehet, hogy Ő ennyire nem az?


És ezek is csak példák...


Mindenkit a saját tettei alapján ítélnek meg..nem az apja alapján, csak maximum neki könnyebb jó képet kialakítania magáról.

2011. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Az hogy annak az a lanynak az apja "mindenhez" ertett, nem a lany erdeme. Ugyhogy nem ugy fognak Ra emlekezni. Te is csak aszoros korben vagy ismert alkoholista apad reven. Mutad ki viselkedessel, hogy Te nem apad lanya vagy.
2011. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bánomisén ***** válasza:

Ez a rokonod, aki ezt mondta, valószínűleg saját maga ítélkezik így, felmenőkből kiindulva mások felett, ezért ez a véleménye.

De az ő véleménye csak egy vélemény a sokból.


Van egy ismerősöm, egyetemi tanár, kb. 8 nyelven beszél anyanyelvi szinten, köztük kínaiul is, eszméletlen nagy koponya. Van egy fia, aki szellemi sérült, szegénynek az IQ-ja megvan talán 40, vagy még annyi sem. Most akkor, ha a szülő alapján ítélkezünk, csináljunk ebből a szegény kölyökből, aki még beszélni sem tud, egyetemi professzort?


Szerintem buta nézet szülők alapján megítélni a gyerekeiket. (Ráadásul sok esetben a gyerekek inkább hasonlítanak a nagyszülőkre, mint a szülőkre, úgyhogy itt is bukik ez a nézet.)

2011. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

csak falun van ez


Enyém is az,el is váltak emiatt anyáék mig kicsi voltam,most a közös lakásban él,inkább azt is ott hagytuk,csak szabaduljunk tőle.Segélyen él,néha árokparton alszik mert addig jut.Falun kivül ezt csak párom tudja,de semmi nincs belőle,hisz én normális életet élek.

És nem fujjogok 1 pohár sör vagy más alkoholtartalmú láttán,megiszok én is alkalmakkor 1-2 pohárral,de ebben semmi nincs,senkitől nem kaptam még meg,hogy rá ütök...

2011. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Valóban: főleg kis közösségekben sokszor bután és kicsinyesen reagálnak az emberek. Az, hogy édesapád alkoholista, sajnálatos és önsorsrontó, de nem lehet a te számodra megbélyegző. Édesapád beteg. Talán tehetne ellene, vagy talán képtelen, de tőled e vonatkozásban külön kezelendő, felnőtt ember. Ne hallgass azokra, akik úgy emlegetnek, mint.."annak" a lányát - ez őket minősíti. Te - te vagy. Édesapád, szegény, a saját renoméját rontja: az ő felelőssége. A tiédet építeni a te ügyed. Magyarázd meg nekik, ha akadékoskodnak. Minden jót!
2011. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanezt érzem... Hiába mondogatják, hogy nem fognak az apám miatt megbélyegezni, kételkedek benne. Kis faluban élünk, mindenki tudja, hogy mi a helyzet nálunk. Amikor ismerkedtem egy sráccal - akinek az anyukája az enyémmel egy munkahelyen dolgozik, és akinek elég rossz híre van ott (bár nem az alkohol miatt, hanem más okokból kiindulva) -, akkor anyukám válasza ez volt: " Csak abba a családba ne. Nézd meg az anyját! Látod, milyenek..." Mondom, kösz, ha te elítéled őket, rám mit szólhatnak? Szóval kérdem én: nem létezik ilyen?... Dehogynem!
2012. febr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!