Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztanya és nagynéni....

Keresztanya és nagynéni. Miben különbözik a "szerepük"? Tényleg igaz, hogy a keresztanya fontosabb személy, mint egy nagynéni? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ismerősöm állítása szerint a keresztanyának nagyobb a szerepe, mint egy nagynéninek. Én ezt nem így gondolom. Szerintem mindkettő egyaránt fontos "szerepet" tölt be.
2011. okt. 29. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A keresztanya elvileg fontosabb, mert külön posztot kap a szülőktől. Ki van tüntetve az illető. Megbíznak benne. Igazából a vallásra nevelésnél van nagy szerepe, de mivel sok család nem vallásos, ezért csak jelképes számukra ez a procedúra.

Ettől függetlenül lehetséges az olyan eset is, hogy a nagynéni többet foglalkozik a gyerekkel, mint a keresztanya.

2011. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Régen,ha a szülők meghaltak,akkor a keresztszülők kötelessége volt tovább nevelni a gyereket.

De még ma is arra vállalnak kötelezettséget,hogy vallásosan fogják nevelni a keresztgyereküket.

Ma már ennek nincs jelentősége.

2011. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ma már egyáltalán nincs ennek jelentősége. Régen a vallásos családokban tulajdonitottak ennek szerepet. Miért ne foglalkozhatna ugyanannyit egy nagynéni a gyerekkel, ha éppen ahhoz van kedve.
2011. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már a vallás háttérbe szorulásával a keresztszülőség sem olyan, mint volt, inkább csak formaság. A keresztszülő, ha nem közeli családtag, vele könnyebb eséllyel megszakadhat a kapcsolat, a nagynénivel erre kisebb az esély. A nagynéni a fontosabb.
2011. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg a keresztanya szerep a fontosabb, de manapság, már csak divatból vannak a keresztszülők, nincs jelentősége. Elvileg a keresztanya el kellene vállalja a felelősséget a gyerekkel szemben, ha a szülőkkel valami történik, míg a nagynéninek ez nem kötelessége. Ő nincs választva, neki adva lett, hogy rokonok lettek.

De manapság akihez közel áll - jelentéktelen kinek mi a titulusa - annak van a nagyobb szerepe.

2011. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy ki ad téged a keresztvíz alá, ha a személyisége (az, hogy milyen ember) gyöngébb, gyarlóbb, vagy egyszerűen számodra semleges, mint a nagynénié. Kisgyerekként úgyis magad fogod kiválasztani azt, aki neked fontosabb, aki a te pszichédre passzol.


A többit már leírták. Pusztán vallásos jelentősége van az egésznek, de ma már az sem mindig van így.

2011. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van keresztapám(aki a nagybátyám egyben) és egy nagynéném, de egyikkel sincs kapcsolatom...úgyhogy nekem mindegy. az én gyermekemnek a legjobb barátnőm lesz a keresztanyja, és remélem, hogy nagy szerepe lesz az életében.

23N

2011. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagynénim, apa húga a keresztanyám =D Szerintem nagyon jó a kapcsolatunk, a fiának (vagyis az unokatesómnak) én leszek a keresztanyja.

A másik nagynénim, anya ikertestvére pedig a bérmakeresztanyám. Másik városban laknak, így kb. csak kéthetente találkozom vele, vele is elég jóban vagyok ettől függetlenül.


Szerintem embere válogatja, kinek ki a fontosabb, ez úgyis kialakul.


16/l

2011. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs keresztanya, mert nem vagyunk vallásosak. A nagynénik (mindkét oldalról, nekem és a férjemnek is 1-1- húgunk van) nagyon fontosak. Ha velünk valami történne, akkor rájuk bíznánk a fiainkat, nem tudnám elképzelni, hogy egy távolabbi rokon/barát gondoskodjon róluk, csak mert keresztszülő. Ők a legközelebbi rokonaink (a szüleinken kívül), természetes, hogy ők a nagyon fontosak!!!
2011. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!