Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom az öcsémet! (? )

Utálom az öcsémet! (? )

Figyelt kérdés

Nem bírok egy helyen lenni vele, mert egyszerűen nem tudom elviselni. Nem tudom elfogadni, trehány, putris, uninteligens, beképzelt, ostoba...nem én találom ezt ki, sajnos ilyen! A szüleim viszont folyton vele kivételeznek, neki mindent szabad, amit nekem sose lehetett. Az ő hülyeségeit elfogadják,mert hogy "fiú", neki nem kell semmiben sem segítenie itthon, hiszem a fiúk nem ilyenek...

Tőlem rengeteg mindent elvárnak, amit tőle sose. Nyáron el kellett vinnem magammal nyaralni, mert hogy neki sosincs társasága, folyton unatkozik itthon, legalább én szánjam meg.(Én az ösztöndíjamból fizettem az utat, neki teljes egészében kifizették) Folyton jönni akar az én társaságomba, mert neki nincs. Anyámék meg rám akarják tukmálni és ha nem akarom elvinni magammal akkor lelkileg terrorizálnak. Olyankor én minden vagyok...lelketlen, rossz testvér stb...Mit tegyek??

21L


2011. okt. 29. 16:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát, ezt a szüleid cseszték el...

Nem sok mindent tehetsz sajnos. Öcsédet is sajnálom, mert a leírás alapján a szüleid egy antiszociális embert neveltek belőle.

2011. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Mert kb 10-12 éves korig azt mondom oké a nyaralás, de a többi akkor sem az.
2011. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, még Te is otthon laksz?

Akkor költözz el! Ha netán nem tudsz, akkor bírd ki valahogy.

2011. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Próbálj elköltözni, sajnállak hogy ilyen szüleid vannak ez ellen nem tudsz mit tenni, max hallgatod hogy rossz testvér vagy meg stb... és l.eszarod.
2011. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Rossz lehet neked, nem is nagyon tudsz mit tenni ellene. Nekem nincs testvérem és hidd el ez se jobb. 21 évesen már gondolom önállósultál, ne érdekeljen hogy őtőle nem várnak el semmit, hogy segítsen otthon stb....- ha emiatt felidegesíted magad csak rosszabb lesz. Drukkolok neked, hogy pár év múlva jó testvérek legyetek és hogy az öcséd is ,,megnevelődjön". Egyébként ő hány éves?
2011. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az öcsém nemsokára 18 lesz... sajnos elköltözni nem tudok még itthonról, bár nagyon szeretnék. Most is abból pattant ki itthon vita, hogy öcsém meghivatta magát egy buliba, és természetesen az ottalvási lehetőséget is nekem kell biztosítanom számára. Ő persze tagadja, hogy ő hivatta volna meg magát, állítja, hogy a párom kérdezte, hogy van e kedve jönni. Ez nem igaz...

Odáig fajult most már a dolog, hogy az anyám felhívta az autóbusz társaságot, hogy mikor jön haza az adott településről hajnalban busz...persze ezt azzal körítve, hogy milyen vagyok. Miért nem tudják megérteni, hogy nem kötődöm annyira az öcsémhez? Semmi közös nincs bennünk! Egyáltalán!

2011. okt. 29. 16:25
 7/18 anonim ***** válasza:

Mindezt már elmondtad az öcsédnek is? Megkérdezted már, hogy szerinte miért nincs saját baráti társasága?

Nekem is van egy 20 éves öcsém, ő is rendetlen, nem szeret tanulni, egy kicsit ő is többet gondol magáról. Én mégis imádom:) Szoktam vele beszélgetni, elmondom, hogy nekem mi a véleményem róla, szerintem mik a hibái. És hidd el, meghallgatják, és épülni fog belőle.

2011. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam már szép szóval, normálisan elmondani. Mindig az van, hogy elkezdem, hogy szerintem ez így nemjó vagy ilyesmi...erre ő meg visszavág nekem valami teljesen oda nem illő dologgal, ami velem kapcsolatos(ezzel engem beállít egy negatív személyként), aztán elkezd velem ordibálni, holott én normálisan kezdtem el. Ezt eljátszottuk párszor, azóta meg se próbálom.
2011. okt. 29. 16:47
 9/18 A kérdező kommentje:

16.20-as:

Nem érdekelne, hogy nem várnak el tőle semmit, hogy segítsen vagy ilyesmi. Ha fordított esetben tőlem sem várnák el! Nem is olyan rég az anyám a fejemhez vágta, hogy nem csinálok semmit, nem segítek...holott a fürdőt, a wc-t én takarítom, a saját szobámban hozzá se kell nyúlnia semmihez, mert rendben tartom, a konyhában én pakolom el utánuk a koszos tálakat, mosok, seprek, porszívózok és még sorolhatnám...Nem tudom, hogy ezeken kívül még mit kellene csinálnom...

2011. okt. 29. 16:51
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Te sem vagy intelligensebb a helyesírásod alapján :)
2011. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!