Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 37 évesen házasság. Miért...

37 évesen házasság. Miért kell úgy beszélni most már róla mintha "Az Isten lábát" fogta volna meg?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonomról van szó, 37 évesen 150 fős lagzit csinált, volt minden ami egy álomesküvőhöz kell. A pasinak ez a második házassága, de a rokonomnak az első. Már 10-12 éve tudta milyen zenekar lesz, milyen helyszínen stb. És ez most valóra vált neki. Azóta úgy beszélnek róla a rokonok, hogy "XY elérte a célját, csak sikerült menyasszonynak lennie, most meg már férjes asszony" mert lemondtak már róla. Én 22 éves leszek, de már kb úgy vannak vele hogy ideje lenne belehúznom, mert eddig őt piszkálták, neki már sikerült, nekem meg nem. Úgy beszélnek mintha csak a férjhez menés lenne a cél. Én azt mondom ha 5-10-30-50 évet leélnek együtt, akkor az lesz irigyelni való nem az esküvő...
2011. okt. 29. 23:20
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
És tényleg már arra görcsöltetnek rá, hogy pl van 2 nagyjából egykorú unokatestvérem, és "X már lassan férjhez fog menni" meg mindig azt kérdezik az anyjuktól hogy mikor lesz már az esküvőjük. Szóval ha ők fognak hamarabb megházasodni, vagy nekik lesz hamarabb gyerekük akkor majd én leszek az aki miatt szégyenkezni fognak. Tudom ez egy hülyeség, de tényleg rágörcsöltetnek erre a témára. Anyum 34 évesen szült engem, míg az unokatestvére 18 évesen lett terhes, és ezt akkoriban szégyenként élte meg a család...Most én leszek majd az akit szégyelni fognak, ráadásul még el is mondják...
2011. okt. 29. 23:23
 2/22 anonim ***** válasza:
40%
Mert xar dolog egyedül maradni. 20 évesen az ember ennek még nem érzi a fenyegető közeledtét, de 30-40 évesen már idegesítő lehet a tudat. Szerintem ezért.
2011. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen idiota ez a csalad, nem csak magukat nyomoritjak meg avval, hoyg szegyenkeznek olyan dolgok miatt, ami folott semmi hatalmuk nincsen, de még Benned is keltik a szegyenerzetet, buntudatot. Ez nem egeszseges dolog így érezni, és kifejezett kártevés, rombolás mással ezt tenni, és hiaba sikerul meghazasodniuk, ha nem tudnak szeretetet, szepseget erezni, csak ilyen alantas erzeseket... nagyon nehez dolgod van, de ettol csak ugy menekulhetsz meg, ha szakitasz veluk...:S

35N

2011. okt. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Azért mert a szerelmet fiatal korban szokta megtalálni az ember és házasodni is akkor szokott, amikor a legszebb, tehát a 20-as évei elején,közepén, és tényleg ilyenkor a legszebb egy nő,nem kamasz már, de nem is igazán "asszony" korú.

Az ő életkora alapján lassan kifut a gyerekvállalás korából, márpedig mások, akik a régi értékrendet vallják ezt is összekötik a házassággal.


Szóval most ezt egyáltalán ne bántásnak fogjátok fel, én csak elmondtam miért ez a reakció.

2011. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

"Azért mert a szerelmet fiatal korban szokta megtalálni az ember"

Hát ha megtalalja, akkor megtalalja. És ha nem? Avval hasznalnak neki, ha azt mondogatjak neki, hoyg nem talaltad meg, nem talaltad meg, mikor mar, mikor mar??

Termeszetes, hogy az ember nagyon vagyik rá, es maga is frusztralt es ketsegbeesett attol, ha nem jon ossze.

Hogy banhat valaki igy agyerekevel, hogy olajat önt a tűzre??? Ha valakit nem kenyeztet el a sors valamiben, akkor még bantjuk is miatta? Ha szerelemmentes eletet eloket avval kinoznak, hogy neki nincs, jaj, miert nincs, csinalja mar, akkor nyomorekokat meg kiboritananak a kocsijukbol, vagy mi???

2011. okt. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

Én egyetértek veled, és nem is értem mások miért szólnak bele, de attól még ez az oka.

Abban viszont inkább látok igazságot, hogy ilyenkor elhamarkodottan dönt az ember, szóval már a saját érzései miatt is gyorsan meg akar házasodni és beleugrik valamibe. Fiatal korban is előfordul ez, de ezerszer ritkább. Talán ez is az okok közé tartozhat.

2011. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ők azért ilyenek,mert még a régi világban nőttek fel,ahol egy nő vagy férjhez ment,szülte sorra a gyerekeket,vagy kinézett vénlány maradt,vagy elment apácának.

Az,hogy nem haladnak a kor szellemével,már a saját hülyeségük.Ha nyaggatnak,válaszolj annyit,hogy neked jelenleg nincs erre időd,sok a dolgod,vagy csak nős férfiak vannak körülötted.Lehetsz kicsit erélyes is.De,lehet,hogy inkább meg kellene velük szakítani a kapcsolatot.

Ne engedd,hogy bemagyarázzák neked a maszlagjaikat,csak legyints rájuk.Ha látják rajtad,hogy nem érdekel,majd csak békén hagynak.25/N

2011. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Azért mert a szerelmet fiatal korban szokta megtalálni az ember és házasodni is akkor szokott, amikor a legszebb, tehát a 20-as évei elején,közepén, és tényleg ilyenkor a legszebb egy nő,nem kamasz már, de nem is igazán "asszony" korú.

Az ő életkora alapján lassan kifut a gyerekvállalás korából, márpedig mások, akik a régi értékrendet vallják ezt is összekötik a házassággal.


Szóval most ezt egyáltalán ne bántásnak fogjátok fel, én csak elmondtam miért ez a reakció.


Ezt fájt.

2011. okt. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Én Mamám azt mondta Anyukámnak, hogy ahhoz menjen hozzá aki kéri. Anyu hallgatott az Édesanyjára, 2 év múlva el is váltak. Anya talált mást, lettem én, és 24 éve Apukámmal éldegélnek. Na? Ne hamarkodd el azért, mert mondják. Szégyelljék magukat Ők! A butaságukat...

23/N

2011. okt. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 17 éves voltam, a nagymamám is naponta elmondta, hogy "bezzeg amikor ő ennyi idős volt, neki 10 kérője volt".

Azzal már sosem dicsekedett el, hogy ezekből csak 3 elcseszett házasság lett, és 2 lelki sérült, életképtelen, komplexusos gyerek...

2011. okt. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!