Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több éves kapcsolatban élők,...

Több éves kapcsolatban élők, hogy karácsonyoztok?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve leszek együtt a barátommal,ebből 2,5 éve együtt lakunk. Viszont mindig külön karácsonyoztunk. Sajnos a családaink elég távol is élnek egymástól. Én szeretnék vele lenni karácsonykor, de ő úgy gondolja,hogy majd ha "saját" családunk lesz,akkor lesz időnk együtt karácsonyozni,egyelőre maradjunk otthon mindketten.

Idén még azt mondom ok,mert könnyen lehet,hogy ez lesz tényleg az utolsó karácsony,amikor a mostani formájában együtt lesz a családom,bár már most sem lesz az igazi. De később...

Ti hogy vagytok ezzel?


2011. okt. 29. 23:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mi 4,5 éve vagyunk együtt.Mióta együtt lakunk azóta együtt karácsonyozunk.25-én a szüleimhez megyünk,26-án a párom szüleihez.A szenteste akkor is csak 3-an.Bocsi,de nem értem a párod felfogását.Ha együtt laktok,akkor már egy családnak számítanátok nem?
2011. nov. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a családja ragaszkodik hozzá, hogy otthon legyen karácsonykor, és nem akar veszekedni? Sok szülő ragaszkodik ahhoz, hogy a már rég felnőtt gyereke vele töltse a szentestét, és nem mindenki vállalja be szívesen a konfliktust. Más témákban nem próbálják a szülei "leuralni"?

Lehet, hogy nem jó irányba tapogatózom, de nálunk például ez volt, komoly konflikutusunk volt emiatt a szüleimmel (anyósom teljesen természetesnek vette). Anyukám olyanokkal is zsarolt, hogy "Ki tudja, nem ez-e az utolsó karácsonyod a nagymamával?", szóval néha elég nehéz ellenállni a lelki terrornak.

2011. nov. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi több mint 4 éve vagyunk együtt, legelőször tavaly karácsonyoztunk együtt. Vagyis ő feljött hozzánk vacsizni, majd elmentünk hozzuk ajándékozni. Kicsit "nyomott" volt a dolog, mindkettőnk családja kicsit idegenkedett ettől az egésztől...

Idén már az 5. karácsonyunk lesz, még nem tudom hogyan rakjuk össze a programot, előre írtózom.

Mi jövőben összeköltözünk és szó se lehet arról utána hogy 24-ét külön töltsük, soha többet.


Szerintem ha együtt laktok együtt is kellene legyetek 24-én. 25, 26-án pedig látogatni a rokonokat.


21-L

2011. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azért lepontozni a másikat, mert nem makulátlan a családja? Szép, köszönöm szépen!
2011. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ő szülei biztos,hogy nem eröltetnek semmit,megértenék,hogyha nem velük karácsonyozna a fiuk. Igazából ő szeretne szenteste mindenképpen otthon lenni,amit meg is értek.

Viszont úgy tűnik,sikerült megbeszélnünk. 24-én náluk lennénk, 25-én pedig az én családomnál. Bár sajnos túl képlékeny a dolog,és előre félek,mit fog az én anyám reagálni,ha megtudja. Remélem tényleg sikerül majd együtt karácsonyoznunk.

2011. nov. 3. 08:45
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez elég furi!


MI 4 éve élünk együtt, de első perctől, hogy összeköltöztünk, azt csináljuk, hogy elmegyünk 2 napra a szüleihez, aztán 2-re az enyémekhez. Ahogy sikerül. De együtt vagyunk. Ha nem tudunk egyikhez menni, csak a másikhoz, akkor egyikhez sem megyünk karácskor, hogy ne legyen sértődés csak előtte, vagy utánna valamikor.


Egymás nélkül kizárt! Ez olyan, mintha a férj-feleség külön töltené, ti már egy család vagytok!


VAGY menjetek a te szüleidhez karácsonyozni, az övéhez szilveszterezni. Van megoldás.


22/L

2011. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy 24-én az ő családjával ünnepeltünk, 25.-én pedig az én családommal. Bár nálunk alapból 25.-én van ajándékozás akkor jönnek át a testvérek...
2011. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Még hozzá fűznem, hogy 5 évig voltunk együtt a kezdetektől fogva együtt karácsonyoztunk. Nekem elég fura hogy Ti mindig külön vagytok...
2011. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Szerintem azért nincs semmi megbotránkoztató abban,hogy eddig külön töltöttük a karácsonyt. Még mind a ketten fiatalok vagyunk,és mindkettőnknek fontos volt,hogy a szentestét a szüleivel és a testvérével töltse. Ráadásul nehezíti,hogy a csaldjaink elég messze laknak egymástól.De szerencsére idén már meg lesz oldva,hogy együtt töltsük el ezt a pár napot is. Köszönöm a válaszokat
2011. nov. 3. 11:06
 20/22 anonim ***** válasza:

:) Nem tudom, nekem ez olyan furi.

Mármint, azért mégsem egy rövid kapcsolatról van szó, hanem egy komolyról, hisz már együtt éltek.. Mégis külön töltitek a karácsonyt. Mi 6 éve vagyunk együtt a férjemmel, ebből 2 éve vagyunk házasok, és 3 éve élünk együtt.

Mindegyik karácsonyunkat (24.-ét is) együtt töltöttük.

Nálunk a 24.-e mindig úgy szokott lenni, hogy a nagymamáméknál van egy közös vacsora, ahol összejön a család apraja nagyja. Ilyenkor a férjemmel ott szoktunk lenni, aztán átmegyünk mindannyian anyukámékhoz, majd mikor már elég késő van, akkor mindenki hazamegy (mi is).


Másnap megyünk a férjem szüleihez, vagy ők jönnek hozzánk.

Én el sem tudtam volna képzelni (mikor még csak jártunk), hogy a férjem nélkül töltsek egy karácsonyt.. de Ő is így volt ezzel!! Neki értelemszerű volt, hogy velem tölti.

2011. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!