Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagynéni, nagybácsi keresztszü...

Nagynéni, nagybácsi keresztszülőknek? Szokás ez?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Szabolcsban)igen. Nekem is nagybátyám és nagynéném a keresztszüleim. A nagyfiúnk is a testvérem a keresztapja. A férjeméknél nem szokás, furcsán is néztek ránk emiatt. Ő egyébként somogyi.
2011. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a nagynéném a keresztanyukám. A keresztapukám pedig az unaktestvérem XD
2011. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Zalában, legalábbis a mi környékünkön szokásos, de arra tippelek, hogy a legtöbb faluban is.
2011. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én somogyi vagyok, de itt is "divat". Nekem is anya testvére a keresztapám, felesége a keresztanyám. A leendő gyerekem keresztszülői is nővérem lesz.
2011. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk érdekes a helyzet. Nővérem keresztszülei a nagynénék és nagybácsink (azaz apukám nővére és férje), míg nekem a nagynénémék idősebb fia a keresztapám, keresztanyám hivatalosan nincs, gyakorlatilag a keresztapám párja olyan volt nekem, mintha a keresztanyám és mindig is szerettem volna, hogy hivatalosan is az legyen (már a keresztelőmkor is együtt voltak, csak a munkája miatt nem volt ott a keresztelőmön).


De a lényeg a lényeg, hogy nálunk, Észak-Magyarországon is szokás ez.

2011. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
En is somogyi vagyok es nalunk is igy van, a tesom kislanyanak en vagyok a keresztanyja a sogornom occse pedig a keresztapa. :)
2011. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
+1 Észak-Magyarország, a mi családunkban, ismeretségi körünkben az furcsa, ha nem így van.
2011. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!