Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon bunkó dolog lenne, ha...

Nagyon bunkó dolog lenne, ha azt mondanám apának, hogy ne jöjjenek a ballagási ebédemre?

Figyelt kérdés

Apa igazából jöhet,csak a feleségét meg azt a kis szörnyet nem akarom az étteremben látni,akit a féltestvéremnek hív mindenki,de kb. nekem annyi,mint egy rossz gyerek.


Nem most lesz a ballagásom,hanem júniusban,de anya már azt akarja,hogy összeírjam,kik jönnek majd,mert le kell foglalni az éttermet.

Elég sokan leszünk(35-en kb) és az 5 éves féltestvérem folyton leéget mindenki előtt,úgy viselkedik,mint valami tanyasi suttyó és ezen az ebéden ott lesznek a nevelőapukám családtagjai is,akik nem nagyon bírják azt a stílust.

Eddig egyszer voltam apáékkal étteremben,akkor is az a gyerek 3 tányért és 2 poharat tört össze és folyton kiabált meg rohangált.

Ráadásul üt mindenkit...lesz 2 kisebb gyerek(3 és 4 éves),nem akarom,hogy elkezdje őket ütögetni.

Annak a napnak rólam kell szólnia és nem arról,hogy mindenki azon van kiborulva,hogy viselkedik az a gyerek.


14/L


2011. okt. 30. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A te ballagásod,szerintem dönthetsz. Valóban bunkóság, de az is az, ha a gyerek neveletlen. Esetleg küldj meghívót és finoman beszéld meg apukáddal, hogy a gyerek ne jöjjön, így hátha nem lesz sértődés.
2011. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megüzenheted, hogy apád jöhet, de a gyerek tomboljon máshol.
2011. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát figyelj, valóban a te ballagásod így te döntesz viszont azzal hogy nem hívod meg őket abból később bonyodalmak lehetnek, megértelek a te korodban én is rühelltem nevelőapám gyerekét de lám felnőttem. Tipikus tinédzser életérzés...5 éves és neveletlen mit vársz tőle? fel se fogja mi van hisz gyerek még azt hiszi mindent megtehet, és ha te még jobban elutasítod akkor csak rólad lesz meg a véleménye mindenkinek, max meghívod és ha elkezdi a baromságait akkor megmondod az anyjának hogy vagy leállítja és rászól vagy mehetnek mert ez a te ebéded és nem akarsz ilyet rajta....jobb szemtől szembe mikor a többiek is látják hogy jogosan küldenéd el őket ha úgy adódna mint hogy sunyi módon a hátuk mögött meg se hívod egyiket se, mellesleg örök életedre balhékat akarsz ezekből? mert ha már apukád felesége és a féltestvérednek mondják te meg nyíltan ellenállsz egy szó szerint gyereknek hisz 5 éves akkor csak te leszel lenézve hogy 14 évesen úgy viselkedsz mint ő...
2011. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ismerek olyan korú gyerekeket,mint Ő és Ők csodák-csodájára tudnak normálisan étteremben ebédelni,nem tombolnak sehol és nem beszélnek csúnyán,ütögetik a másikat.

Szóval nem minden kisgyerek ilyen...

2011. okt. 30. 16:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekik szerencséjük van mert az anyjuk neveli is őket nem csak megszülte...ettől függetlenül meghívnám és ha balhét csinálnak akkor küldeném el. Nem tudhatod előre hogy hogy viselkedne és legalább te megtettél mindent.
2011. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megbeszélném apukával, hogy csak ő jöjjön, a famíliát hagyja otthon.

Ez a te ballagásod, neked kell eldöntened, kit látsz szívesen, és kit nem.

2011. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem verném ennyi9re nagy dobra ezt a ballagást. Még az általánosból ballagtál le, azt nem nehéz elvégezni. De még a középiskolát se. Sose értettem ezeket a ballagási ceremóniákat. Ráadásul 35 vendég...
2011. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
49%
szerintem hívd el azt a kis taknyost.de elsőnek mondjad a szuleidnek h megint rongálni fog meg csak feltunést okozni. és ha bebizonyítottad a pldát legkozelebb nem jon s kész:D de szerintem elgkozelebb már felfog nőni:D
2011. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

szerintem meg tök mindegy, így is úgy is rosszul fogod érezni magad, amennyi gyűlölet van benned. Kiskölök mit ártott neked?


Nyilván nem a te hibád, de rossz lehet a családi környezeted - inkább egy pszichológust javasolnék, mert látom, fogalmad sincs arról, hogy mennyire negatív érzések vannak benned, és mitől.


Amúgy ez gyakori, hogy elvált szülők gyerekei gyűlölik a szüleik új párját, és az utódokat. Nyilván anyád is épp eleget ócsárolja a másik nőt.

2011. nov. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó volt már neked dolgot neveletlen gyerekkel, akihez tulajdonképpen semmi közöd, de ha tetszik, ha nem el kell viselned??

Mert nekem igen, pedig nekem nincs féltestvérem, az én szüleim nem váltak el, mégis annyira megutáltatta velem ez a gyerek az egész gyerekvállalást, hogy egy életre elment a kedvem tőle. Szóval igenis vannak olyan gyerekek, akik kiborítják az embert.

2011. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!