Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az amit mindenképpen...

Mi az amit mindenképpen máshogy csinálnál a saját gyermekeid nevelése közben, mint a szüleid?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Korábban és jobban be fogom vonni őket a házimunkába...legalább is így tervezem:)
2011. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet ölelgetném és puszilgatnám majd a gyerekem, mint amennyit én kaptam. Tudom, hogy anyukám nagyon szeret engem, csak ő nem az az ölelgetős típus, én viszont igen, és ez nagyon hiányzott mindig is.
2011. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Engedném neki hogy saját személyisége szerint élje az életét. Az én anyám nem igazán szeretet, lüke energikus kis fiú voltam és őt ez eléggé zavarta, ezért lelki terroral szépen megtört, végül egy depis kisfiúvá váltam aki semmit sem akart csinálni. Ha gyerekem lesz, szeretném ha önmaga lehetne, persze megfelelő korlátok között.
2011. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ugyanazt írnám mint a 2. csak kiegészíteném hogy nem ordítoznék a gyerek előtt mással, látnám rajta ha depressziós és már a saját halálát kívánja, és a tudtára adom már egész pici korától fogva hogy nekem mindent elmondhat mert nem leordítom hanem megoldást próbálok találni és segíteni neki, rengeteget beszélgetnék vele és minden nap elmondanám hogy szeretem, és nem várnék el tőle semmit azért mert megszültem és felneveltem mert az az én döntésem volt és amire szüksége van azt megadnám neki ha pedig olyat akar amire nem feltétlen van akkor nem tiltanám hanem megbeszélném vele hogy miért is szeretné. "röviden" ennyi
2011. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
bíznék benne
2011. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom tűrni, hogy az apuka ne foglalkozzon a gyerekeivel.
2011. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám erőszakos és akaratos, folyamatosan rám szeretné erőltetni az ő akaratát. Ezt pl. soha nem fogom az én gyerekemmel csinálni. A sulis kudarcok esetében pedig szintén nem fogom úgy szidni és aztán nyomás alá helyezni, mint ahogy azt az én anyám tette/teszi velem... Ez rémes, senkinek sem kívánom...
2011. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék állandóan aggodalmaskodni, ha felfedezi a világot; ott lennék persze a háttérben és figyelném, vigyáznék rá, de nem gátolnám le a saját szorongásaimmal, túlféltésemmel. Próbálnám neki azt sugallni, hogy meg tudja csinálni a dolgokat, ha odafigyel, és nem esik el, vagy legfeljebb feláll és megpróbálhatja újra.


Anyukám mindig ott volt a sarkamban "ne, ne, ne, ne; elesel/leesel/nem sikerül" felkiáltásokkal, eléggé szorongó is lettem, alacsonyabb önbizalommal.

2011. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Felvilágosítanám, mert az nálam elmaradt, nem ordítoznék vele mindenért, hanem megmagyaráznám a dolgokat és hinnék neki.
2011. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyit felém, nem mondom majd azt, hogy -ezt én sem beszéltem meg anyámmal- hanem örülök majd, ha tőlem kérdez meg "égő" kérdéseket, a kölcsönös bizalom jeleként.

Inkább adok rá olcsóbb ruhát majd, és hagyom játszani, nem úgy, mint velem tették, feszíthettem a szép ruhámban, mikor játszani jobb lett volna.

Nem mondom majd, hogy -te ezt nem tudod megcsinálni- (érettségi, egyetem...) és mikor végigcsináltam ilyen szöveg mellett, utána letagadta, hogy évekig ezt kellett hallgatnom.

2011. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!