Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

A barátommal 3 hete vagyunk együtt, és most a napokba szeretne bemutatni a szüleinek, ezért a jövő héten megyek hozzájuk. Az első találkozásnál illik vinni valamit a szüleinek? Vagy az csak sznobság? Vagy ez hogy működik?

Van egy kisöccse, és arra gondoltam, hogy legalább neki vinnék valami csokit.

De abszolút tanácstalan vagyok. Szégyen ide vagy oda, de sosem voltam még ilyen helyzetben.

Mit tegyek?

én 17/L ő 19/F

2011. okt. 30. 19:28  Privát üzenet  

A válaszok
Sznobságnak egyáltalán nem sznobság. Szten nem kötelező vinni, vagy bunkóság nem vinni, de én magamból kiindulva vinnék, pl. egy üveg bort a szülőnek meg egy csokit a kisöcsinek. Ráadásul ez egy jópont is :).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2011. okt. 30. 19:32 Privát üzenet

Mindenkor illik vinni valamit, hiszen te is fogyasztasz náluk. Ropit, csokit a kicsinek, a szülőknek üdítőt, esetleg bort, vagy süteményt az ebéd utánra.

Ha azonban kb. egyenlő arányban lesz ezután a vendéglátások száma, tehát ugyanannyi időt töltötök nagyjából nálatok, mint náluk, akkor nem kell minden egyes odalátogatáskor vinni valamit.

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2011. okt. 30. 19:33 Privát üzenet
.:Laci:. nevű felhasználó válasza:

kérdezd ki a barátod, hogy a családjában ki mit szeret, az öccsének vihetsz valami játékot is ha még kicsi, ha nagyobb már akk inkább csokit, az anyjának és az apjának pedig sztem valami bonbont, vagy ha az apja nem szereti akk valami mást, esetleg egy üveg bort vagy valamit, ne ess túlzásba, nem kell mindenből a legjobbat és legdrágábbat megvenni, elég a szolidabb is és ebbpl nem kell rendszert csinálni.

később majd ha többet leszel ott esetleg besegíthetsz takarításba, asztal leszedésébe mosogatásba ilyenekbe, nem szokták rossz néven venni :)

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2011. okt. 30. 19:33 Privát üzenet
Nem kell vinni semmit, de jó benyomást teszel egy csokor virággal, egy-két tábla csokival. Ráadásul oldódik az a feszültség, ami akkor keletkezik, amikor belépsz hozzájuk:)

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2011. okt. 30. 19:40 Privát üzenet
Mit szólnál, hogyha sütnél valamit, és azt vinnéd vendégségbe? Az személyesebb is, mint egy tábla csoki :)

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2011. okt. 30. 20:14 Privát üzenet

a sütés jó ötlet :) már csak azért mert ha finom majd a barátod is meg fog dicsérni esetleg egy kis jutalmat is kapsz érte :)

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2011. okt. 30. 20:37 Privát üzenet
Én mindig vittem valamit az első bemutatkozóra, párom is hozott. Apukának bor, anyukának bonbon, ennyi.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2011. okt. 30. 22:20 Privát üzenet

én mikor először mentem barátnőmékhez anyjának egy szál ilyen narancssárgás pirosas :D rózsát vittem, de csak azér ezt mert ez megtetszett és mellesleg nőnap is akk volt valamelyik nap :) öccse meg barátnőm egy egy tábla vaníliás mogyorós csokit kaptak ami 400 ft körül van, sztem drága de eszméletlen finom, imádom azt a csokit :9 az anyja is kapott csokit ugyan abból a márkából csak ő mogyorósat :) azóta nem volt semmi problémánk se, sőt nagyon jól kijövünk egymással jókat beszélgetünk, bár volt egy pár megjegyzése a hátam mögött amit nem tudok mire vélni...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2011. okt. 30. 22:36 Privát üzenet

A fiúnak illene, de mivel te lány vagy én nem vinnék. Abban az esetben, ha várnak, készülnek(mondjuk ebéddel), a barátod vihet valami virágot, de ne egy kazallal.

A lényed a fontos, és hidd el nekem, ha kedves emberek, akkor szeretettel fognak fogadni téged és nem azt nézik hoztál-e valamit.

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2011. nov. 3. 15:56 Privát üzenet
ha tudsz megnyerő lenni, akkor nem muszáj, ha jó benyomást akarsz tenni, mosolyogj kedvesen, beszélj értelmesen, és tisztelettel, nem azt fogják nézni, vittél-e ajándékot.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2013. máj. 9. 18:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van egy lány akivel együtt táncolunk majd szalagavatón. Mikre figyeljek oda a viselkedésemben, hogy az első benyomása jó legyen rólam?
Második feleségek, férjek, nálatok hogy telik a karácsony? Leginkább azok válasza érdekelne, ahol az első házasságból van gyerek. (Szenteste együtt a jelenlegi párotokkal, vagy...
(X-faktor) Mi annak a számnak a címe, amit az első élő adásban legelőször énekel a 12 döntős együtt? (bulizós szám remix)
Első szerelem=sokáig/örökre együtt?
Mennyire jó dolog az, ha egy lány az első szerelmével van együtt hosszú évekig, esetleg összeköltözik vagy megházasodik vele? Később nincsenek ennek hátulütői?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!