Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátommal 3 hete vagyunk...

A barátommal 3 hete vagyunk együtt, és most a napokba szeretne bemutatni a szüleinek, ezért a jövő héten megyek hozzájuk. Az első találkozásnál illik vinni valamit a szüleinek? Vagy az csak sznobság? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Van egy kisöccse, és arra gondoltam, hogy legalább neki vinnék valami csokit.

De abszolút tanácstalan vagyok. Szégyen ide vagy oda, de sosem voltam még ilyen helyzetben.

Mit tegyek?

én 17/L ő 19/F


2011. okt. 30. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sznobságnak egyáltalán nem sznobság. Szten nem kötelező vinni, vagy bunkóság nem vinni, de én magamból kiindulva vinnék, pl. egy üveg bort a szülőnek meg egy csokit a kisöcsinek. Ráadásul ez egy jópont is :).
2011. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Mindenkor illik vinni valamit, hiszen te is fogyasztasz náluk. Ropit, csokit a kicsinek, a szülőknek üdítőt, esetleg bort, vagy süteményt az ebéd utánra.

Ha azonban kb. egyenlő arányban lesz ezután a vendéglátások száma, tehát ugyanannyi időt töltötök nagyjából nálatok, mint náluk, akkor nem kell minden egyes odalátogatáskor vinni valamit.

2011. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 .:Laci:. ***** válasza:
77%

kérdezd ki a barátod, hogy a családjában ki mit szeret, az öccsének vihetsz valami játékot is ha még kicsi, ha nagyobb már akk inkább csokit, az anyjának és az apjának pedig sztem valami bonbont, vagy ha az apja nem szereti akk valami mást, esetleg egy üveg bort vagy valamit, ne ess túlzásba, nem kell mindenből a legjobbat és legdrágábbat megvenni, elég a szolidabb is és ebbpl nem kell rendszert csinálni.


később majd ha többet leszel ott esetleg besegíthetsz takarításba, asztal leszedésébe mosogatásba ilyenekbe, nem szokták rossz néven venni :)

2011. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell vinni semmit, de jó benyomást teszel egy csokor virággal, egy-két tábla csokival. Ráadásul oldódik az a feszültség, ami akkor keletkezik, amikor belépsz hozzájuk:)
2011. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Mit szólnál, hogyha sütnél valamit, és azt vinnéd vendégségbe? Az személyesebb is, mint egy tábla csoki :)
2011. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 .:Laci:. ***** válasza:
77%
a sütés jó ötlet :) már csak azért mert ha finom majd a barátod is meg fog dicsérni esetleg egy kis jutalmat is kapsz érte :)
2011. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig vittem valamit az első bemutatkozóra, párom is hozott. Apukának bor, anyukának bonbon, ennyi.
2011. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 .:Laci:. ***** válasza:
100%
én mikor először mentem barátnőmékhez anyjának egy szál ilyen narancssárgás pirosas :D rózsát vittem, de csak azér ezt mert ez megtetszett és mellesleg nőnap is akk volt valamelyik nap :) öccse meg barátnőm egy egy tábla vaníliás mogyorós csokit kaptak ami 400 ft körül van, sztem drága de eszméletlen finom, imádom azt a csokit :9 az anyja is kapott csokit ugyan abból a márkából csak ő mogyorósat :) azóta nem volt semmi problémánk se, sőt nagyon jól kijövünk egymással jókat beszélgetünk, bár volt egy pár megjegyzése a hátam mögött amit nem tudok mire vélni...
2011. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

A fiúnak illene, de mivel te lány vagy én nem vinnék. Abban az esetben, ha várnak, készülnek(mondjuk ebéddel), a barátod vihet valami virágot, de ne egy kazallal.

A lényed a fontos, és hidd el nekem, ha kedves emberek, akkor szeretettel fognak fogadni téged és nem azt nézik hoztál-e valamit.

2011. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
ha tudsz megnyerő lenni, akkor nem muszáj, ha jó benyomást akarsz tenni, mosolyogj kedvesen, beszélj értelmesen, és tisztelettel, nem azt fogják nézni, vittél-e ajándékot.
2013. máj. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!