Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem, ha az anyósom...

A férjem, ha az anyósom nálunk van, teljesen átveszi anyósom beszédstílusát, téged is idegesítene ennyire, mint engem?

Figyelt kérdés
Anyósom lelkibeteg és önbizalomhiányos,és mindig úgy beszél cselekvésekről,hogy nem lehet tudni,ki cselekszi azokat.pl:főztem pörköltet-lett főzve pörkölt,szóltam a főnökömnek-lett szólva..és a párom ezt veszi át!saját magukat még véletlenül sem említik meg mint cselekvőket..de ha anyja nincs sokáig velünk,akkor a párom sem csinálja..
2011. okt. 30. 21:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt még nem hallottam anyósomtól,hogy azt mondta volna,hogy bexartam,mert azt is hogy mondaná:be lett xarva??;-)
2011. okt. 30. 21:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedeves kérdező!

A kedves anyósodnak ez a tulajdonsága nem lett tudva a házasság előtt? :D De kérdezz rá a férjedre, miért teszi ezt?

2011. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok helyen,főleg,ahol svábok is éltek,ez a németes mondat fűzés megszokott. Ebben nincs semmi különös,vagy idegesítő. Olyan,mint a tájszólás.

Valószínű,hogy a férjed gyerekkorában szintén így beszélt,csak később leszokott róla. Amikor ott az anyukája,akkor önkéntelenül is a régi módon beszél.

Anyósod ilyen beszédének semmi köze a lelkibetegséghez vagy önbizalomhiányhoz. Egyszerűen így szokta meg.

Emiatt felesleges idegesíteni magad.

Engem az idegesítene,ha a mai fiatalok többségéhez hasonlóan trágárul beszélne.

2011. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,én sváb származású vagyok,anyósom való igaz,sváb faluban nőtt fel,bár nem az..az én felmenőim közül senki nem beszelt így.
2011. okt. 30. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is sváb vagyok és nem beszélek így, de a nagyim igen... Néha anyut is idegesíti, de jót mosolygunk rajta itthon...
2011. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ketten mondtátok,hát elhiszem..hú,csak engem akkor is idegesít..
2011. okt. 31. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én párom amerikai, ő is így beszél magyarul. Egyszerűen túl sok passzív szerkezetet használ, mert angolban és németben ez milliószor gyakoribb, mint a magyarban.


Ha valaki ezt így szokja meg, így fog beszélni. Ennek semmi köze az önbizalomhiányhoz. Valószínűleg a párod is így beszélt kiskorában.

2011. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!