Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg így normális?

Ez tényleg így normális?

Figyelt kérdés
Anyukám jobb esetben hetente főz. Ideje lenne rá, egész nap itthon van és vagy telefonálgat vagy tv-t néz. Amikor főz, akkor annyit főz, hogy elég legyen 5 napra. Azt mondja, hogy a húst meg lehet enni az 5. napon. Pénteken volt a hűtőben olyan pulykasonka, amit piacon vettek, nem volt ráírva semmi. Kérdeztem, mikori, mondták, hogy hétfőn vették. Nem akartam megenni és ezen teljesen felháborodtak, hogy hogy pazarolhatom így a kaját. Ráadásul előtte 2 nappal eléggé elrontottam a gyomrom, mert romlott sonkát ettem (az másik volt). Ezekre anyukám azt szokta mondani, hogy teljesen normális és minden családban így van.
2011. okt. 31. 08:58
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mármint arra szokta mondani, hogy 5 nap után megesszük a húst meg pénteken a hétfőn vett már felbontott ismeretlen lejáratú sonkát.
2011. okt. 31. 09:00
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Ez egyfajta konstans gyenge mérgezés... szóval nem normális.

Romlott kaját néha mindenki eszik figyelmetlenségből ("ezt a szőrcsomót az előbb még nem láttam a kenyéren..."), de nem szándékosan és folyamatosan.

2011. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
engem a párom úgy kiosztana anyukád helyében hogy nem állnék meg a lábamon.
2011. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nevezném normálisnak. A legtöbb főtt kaja max 3 napig tartható el, vagy élvezhető az íze, állaga.

Ha tényleg ilyen lusta, akkor legalább főzhetne úgy, hogy fagyasztóba teszi a későbbre szánt dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó dolog csak frissen finom.

2011. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ,ez szerintem nem normális,és nem is igazán egészséges.

Én annyit főzök, hogy két napra legyen,és ha még esetleg marad,azon már bizony elgondolkozom, hogy ehető e harmadik nap,vagy azt már sokszor lefagyasztom, és jó lesz máskor.De öt napig egy kaját biztos nem ennék meg.

Apukád mit szól hozzá?

2011. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te édesanyád a paranoid skizofrén? Nagyon sok hasonló kérdést látok 2 hetente kiírva. (Ha nem te vagy a "szokásos" kérdező, akkor bocsánat!)

Kérdésedre válaszolva a legtöbb családban NEM így normális.

2011. okt. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Anyukád hozzáállása sem jó, de a tiéd sem. A lejárati dátum, vagy annak hiánya nem jelent semmit. Most épp olyan margarint eszek, ami több mint 1 éve lejárt, és semmi baja. Volt egy másik is a hűtőben, ami még fél évig jó, de már most penészes. Te melyiket ennéd inkább?
2011. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Apukámat szerint így normális, anyum mindig azzal jön, hogy minden normális nő így csinálja.. Meg ő nem hülye, hogy mindennap főzzön stb. Egyébként az 5. napon olyan az állaga, mint a cipőtalp és hűtő íze van, de ez nem igazán érdekli a szüleimet, szerintük jó az még
2011. okt. 31. 09:22
 9/17 A kérdező kommentje:
09: 20 nem :)
2011. okt. 31. 09:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok családot ismerek/tem sehol nem volt szokás, és nem ez a normális, mint nálatok!! (Sok felé jártam, éltem). Számomra ez elég furcsa, főzni én is max. 2napra szoktam! Nálunk sose volt gyomor rontás!! Nagyon un-szimpi anyukád hozzá állása!
2011. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!