Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondjam meg a feleségemnek,...

Mondjam meg a feleségemnek, hogy gyereket akarok? Nem késő még?

Figyelt kérdés

A feleségem idősebb nálam 11 évvel, eddig úgy volt, hogy nem szeretnénk gyereket, mert én még a munkára koncentrálok, legalábbis így volt 1-2 éve, azt mondta, hogy tegyem ezt, de később már Ő nem fog szülni, mert "idős" lesz hozzá. Most úgy érzem, hogy mégis szeretnék, mert jó a házasságunk, de eléggé belefásultam a mindennapokba és egy gyerek színt hozhatna az életünkbe. Már tényleg úgy tűnik, hogy nem akar, pedig nagyon szép és vékony nő, nagyon odafigyel magára, az egészségére, nincs semmi káros szenvedélye és a lelkileg is kiegyensúlyozott. Nem tudom, hogy szóba hozzam-e a "megállapodásunk" ellenére, mert elég határozott az elképzeléseit illetően. Azt mondta 2 éve, hogy most vagy soha, most pedig már teljesen más dolgokba kezdett bele, inkább a karrierjére koncentrál, saját vállalkozást indított, ami minden figyelmét leköti.

26/F


2011. okt. 31. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz lehet, de szerintem mindenképp beszélnetek kell erről...nincs lehetetlen:)
2011. okt. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Egy gyerek nem fogja feldobni a szurke hetkoznapokat. Sot!

Mindenkepp elo kell jonnod a gyerekakarassal. Meg kell hogy beszeljetek.

Tudod, ezert van az, hogy eleg sok gond jon elo par ev utan, mikor a no idosebb tobb evvel a ferfinel. Ez az egyik problema.

Amugy amit mondott ket eve, nem biztos hogy meg mindig ahhoz tartana magat, ha felteszed a kerdest.

Es ha tenyleg nem akar gyereket, mit csinalnal?

2011. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
37 évesen egyáltalán nem késő még gyereket vállalni az én főnököm most szól és 45 éves....szerintem is hozd fel neki a témát amit ide leírtál az teljesen jó "magyarázatnak". Ha nem beszélsz róla később konfliktusok lehetnek belőle mert egy gyerek iránti vágyat nehéz kiölni...és nem is kell, mert a leggyönyörűbb dolog a világon.
2011. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha gyereket akarsz az oké,beszéljétek meg,de ha elszürkült az életetek,akkor azt ne ezzel akard feldobni.Először dobd fel,és utána jöhet a baba.

Óvatosan hozd fel a témát,esetleg hagyd ő is hadd gondolkozzon rajta kicsit,még akkor is ha elsőre nemet mond a megállapodásotokhoz ragaszkodva. Persze az is lehet,hogy ő már tényleg nem akar-ezen a lehetőségen és következményein is gondolkozz el!

2011. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy már későinek érzi. Örökbe is fogadhatnátok, tudom, nem ugyanaz, viszont egy árva gyerek kaphatna családot.
2011. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Én 29 éves vagyok, a második gyerekünket várjuk most a férjemmel.

Érdekes a kérdésed.Gyereket nem azért kellene vállalni, hogy színt vigyen az életetekbe, ez nem így működik- neked lehet hogy klassz, de a nejednek kőkemény meló lesz.

Nem mondom, nagy öröm a gyerek, nekem teljessé tette az életemet, (nem ő az életem értelme, de már nem tudnám elképzelni a napjaimat nélküle) de mivel én vagyok vele itthon, nem csak az öröm része jut nekem a gyerekezésből.


Én annyit javasolnék, hogy beszéljetek róla. Nyugodtan mondd el, hogy változtak az érzéseid, de ha a feleséged nem nyitott a dologra, ne erőltesd.

2011. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy rossz a házasságunk, vagy már unom az életet, és a gyerek egy eszköz lenne. Egyszerűen már úgy érzem, megértem arra, hogy valaki másról is gondoskodjam és megtanítsam dolgokra. Ha nemet mond, akkor azt is elfogadom, mert szeretem a feleségemet, nála gyönyörűbb és szenvedélyesebb nőt nem ismerek, emiatt nem hagynám el, de bánnám, hogy nem lett közös gyerekünk, aki örökölne belőlünk külső és belső tulajdonságokat. Ha végképp nem akar, nálam az örökbefogadás is szóba jöhetne.
2011. okt. 31. 13:26
 8/16 anonim ***** válasza:
6%

Nem vagyok az orokbefogadas ellensege, de ha fizikailag tud valaki szulni, tud gyereket csinalni, fiatalok, akkor miert ne a sajatjukat neveljek?

Az orokbefogadott gyerek is munka, ido, odaadast jelent. Ot is nevelni kell. Egy okot tudok csak erre, vagyis kettot, nem akar 9 honapot terhes lenni vagyis nem akarja az alakjat "elszurni".

2011. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Azért az örökbefogadás jobb!

Mivel valószínű hogy már 2-3 éves gyereket kapnátok, nem kellene mellette éjszakázni, szaros pelenkákat cserélni, és igen nem megy úgy tönkre az alak se.

Ugye a fiatal fiúkat (mint te) nem lehet egy tehén alakkal és frusztrált fejjel megtartani egy 37 éves nőnek...


Azért megcsinálni könnyebb, mint végigszenvedni 3 évet, amíg nagyjából "felnő" a gyerek.

2011. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolso,

Azt hiszem sok 37 eves not megirigyelnel. Jo alaku, es ami a fo, tudja mi all rajta jol, jo az izlese, nem bakancsokat, szakadt rongyokat hord. Nem ragozik mint egy tehen, tud mirol beszelgetni, intelligensen.

2011. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!