Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem halála után megismert...

A férjem halála után megismertem valakit, akivel szakítottunk és most a fiaim nem szólnak hozzám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már 6 éve, hogy meghalt a férjem, a fiaim most már 13 és 10 évesek. Évekig nem ismerkedtem, neveltem a fiaimat, aztán úgy gondoltam, hogy szükségük lenne egy apára, így belementem néhány randiba, de egyik sem nyerte el a tetszésemet, nem fogadták el a fiaimat, ezért le is tettem arról, hogy találhatok valakit. Majd jött a csoda és találtam egy férfit, akiről úgy gondoltam, hogy nem létezik ilyen, jóképű, kedves, okos és rajong a gyerekeimért. Nem párkeresés céljából ismertem meg, véletlenül hozott össze minket a sors, elkezdett udvarolni, a gyerekeimmel kialakított baráti viszonyt és azt mondta, hogy nem akar minket elveszíteni, részese akart lenni a családunknak. Nagyon megszerettük, de néhány dologban nem értettünk egyet a gyerekeimet illetően, olyan dolgokat engedett meg nekik, amiket én nem. Emiatt sokszor összevesztem vele, majd mondtam, hogy hagyjon minket, élje tovább az agglegény életét. Már 3 hét telt el, a fiaim sírtak, mikor elment, kiabáltak velem, a fejemhez vágtak dolgokat, hogy mindenkit elveszek tőlük. Azt mondták, ha nem jön vissza, nem szólnak hozzám és nem fognak szeretni. Próbáltam őket megvigasztalni, de ellenségesek velem és a "barátjukért" sírnak. Így telnek a napjaink, folyton szomorúak és nem nevetnek. Nekem is nagyon rossz ez, de nem akarok több veszekedést, nyilvánvaóan másképp akarja nevelni a gyerekeket, ha megkérem, hogy ne, akkor is úgy gondolja, hogy az úgy jó. Szeretem, de nem tudom, mi lenne ebből hosszútávon. Mit tehetnék?
2011. nov. 1. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Most elsők a te érdekeid, utána jönnek a fiaidé. Mégiscsak te élnél vele újra. Próbáld vele megbeszélni, hogy a fiúk nevelésébe ne szóljon bele. Ha szükséged van a segítségére, úgyis szólsz neki. Csak akkor fogadd vissza, ha tudod szeretni, ha tudsz vele élni és tervezni. Csak a fiaid miatt ne tedd!
2011. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

"...nyilvánvaóan másképp akarja nevelni a gyerekeket..."


Láthatóan az elmúlt idő alatt elfelejtetted mi az a Párkapcsolat.

Ha tényleg nagy összeolvadásra vágysz és azt akarod hogy a férfi az apjuk legyen a gyerekeknek, akkor beletartozik azon árnyoldalak is, hogy a nevelésből kiveszi a maga részét és bizony néha úgy, hogy neked az nem tetszik.

Emberek vagyunk, nem tökéletesek ez így megy.

Azért ideje felismerned, hogy a gyerekeid számára már nem csak TE vagy és most épp ezt éreztetik veled.

Nem volt jogod a pasit ezzel az indokkal leépíteni hacsak konkrétan nem veszélyeztette a gyerekeket.


Szokj hozzá újra, hogy milyen is párban élni.

2011. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Most ebből a pár sorból nehéz megítélni a férfit, akiről szó van. De nekem úgy tűnik, a fiúknak igaza van. Megszerették, vágynak rá. Az apjuk halálát is gondolom nehezen fogadták el, és most megint a veszteség.

Javaslat: Szerezd vissza a barátotokat, és próbáld meg NEM irányítani az eseményeket. Nem kell annyira szigorúnak lenni, és mindent a saját kezedben tartani. Ha nem válnak be a saját elveid, óriási lelkifurdalást érzel majd, amiért ragaszkodtál hozzájuk.

Engedd, legalább valamennyire engedd, hogy ez a szeretetre méltó ember egy kis színt, hangulatot, örömöt, barátságot, szeretetet vigyen a családba.

2011. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első:


te ezt tényleg nem érzed problémásnak:

"...gyerekeimmel kialakított baráti viszonyt és azt mondta, hogy nem akar minket elveszíteni, részese akart lenni a családunknak. Nagyon megszerettük,..."


"...nevelésébe ne szóljon bele. Ha szükséged van a segítségére, úgyis szólsz neki...."


Most akkor kívülállóként legyen részese a kapcsolatnak?

Milyen kapcsolat az ilyen?

2011. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így, hogy nem írsz konkrétumot, elég nehéz véleményt mondani erről a férfiől, de az alapján, amit leírtál, lehet, hogy kicsit túlreagáltad a dolgot. A leírtak alapján nem csak a gyerekeid, de Te is szeretted.. Ő is Titeket.. Kevés ám az olyan férfi, aki a választott nő gyermekeit sajátjaként szereti (nem az, aki nem szereti őket, hanem aki sajátjaként.. aki belopja magát a szívükbe)..
2011. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
21.53! próbáld már értelmezni, amit leírtam. Ki beszél itt külső kapcsolatról?! Igenis at mondom, hogy csak a gyerekek miatt ne fogadja vissza, ha nem tudnak együtt élni. A gyerekei miatt ne áldozza fel magát. Csak akkor fogadja vissza, ha a továbbiakban meg tudnak egyezni. Mindenben!
2011. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értelmeztem és te lényegében megerősítetted a kérdezőt, hogy kezelje kívülállóként az apajelölt férfit.

Lehet más volt a szándékod, de ez lett az értelme.


A kérdező leírásából le jön, hogy egyetlen baja az volt, hogy a férfi sajátos módon vette ki részét a nevelésből. Ennyi nem más miatt hagyta ott.

Itt többen leírtuk, hogy túl reagálta ez eddigiek alapján egyedül te írtál mást és olyan tanácsot adtál, ami csak mélyítené ezt a problémát, de meg nem oldaná.


Máskor értelmezd a kérdést és gondolt át, hogy mit reagálsz rá.

2011. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudni kell a gyerekeimről, hogy elég érzékeny lelkek, a nagyobbik már azt mondja, hogy nem gyerek, de én ismerem és tudom, hogy még nagyon, de nagyon befolyásolható. Mióta csak én voltam nekik, próbáltam úgy nevelni őket, hogy álljanak 2 lábbal a földön, vállaljanak felelősséget a tetteikért és tiszteljék az idősebbeket még akkor is, ha maguknak adnak igazat. Ehhez képest kis barátjuk 35 éves felnőttként azt tanácsolta nekik számtalanszor, hogy szóljanak nyugodtan vissza a tanároknak, elhozta őket a suliból előbb és elvitte őket vidámparkba, olyan gondolatokkal tömte a fejüket, amikhez még túl fiatalok. A kicsi teljesen megváltozott, alig akart tanulni, mindig csak arról beszélt, hogy pilóta lesz és körberepüli a Földet, addig nem is akar iskolába járni. Ezek engem megdöbbentettek, hiába mondtam, hogy ne tömje a fejüket liberális gondolatokkal, amíg ilyen kicsik, folytatta tovább. Nagyon megszerettem én is és persze nem úgy, mint a fiaim, de ők olyan gyerekek, akik sajnos olyan dolgokat is megtapasztaltak, amiket nem kellett volna, így nem hiszem, hogy az lenne a legjobb megoldás, hogy lázadásra buzdítjuk őket.
2011. nov. 1. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!