Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valahogy meg kellene győzni a...

Valahogy meg kellene győzni a szüleimet, hogy elengedjenek mérnökire. Ötletek?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős a gimiben, évek óta földrajz szakra akartam menni. Földrajz faktom van, földrajz versenyekre jártam, és földrajzból fogok érettségizni, viszont az utóbbi időben elbizonytalanodtam. Rájöttem, hogy jobban érdekel a környezetgazdálkodási agrármérnöki szak. Ide is kell a föci. A szüleimnek ez nagyon nem tetszik. Anyukám teljesen ki van borulva, hogy milyen gyerek vagyok, nem az utolsó pillanatban kell meggondolni magam, stb. Apukámnak még nem mertem megemlíteni. Kellene valami nagyon ütős érv, hogy miért gondoltam meg magam, mert azt nem hiszik el, hogy a környezetgazdálkodási agrármérnöki jobban érdekel.... Mit tanácsoltok? Hogy győzzem meg őket? (Tudom, hogy a jelentkezéshez nincs szükség a beleegyezésükre, de azért nem szeretném utólag közölni velük, hogy ide jelentkeztem.)

19/L


2011. nov. 2. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagyon ütős érv, hogy felnőtt ember vagy, oda mész, ahova akarsz. Tanácsot persze adhatnak (jó szülő-gyerek kapcsolatban ez természetes is), de az engedélyükre nincs szükséged.

Ha te ezt szeretnéd csinálni, akkor csináld. Persze hallgasd meg, hogy ők mit gondolnak, kérdés, van-e normális érvük is ellene? Mert számomra a "nem az utolsó pillanatban kell meggondolni magad", meg a "milyen gyerek vagy" (semmilyen amúgy 19 évesen!) nem számít normális érvnek!

2011. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a szüleidet miért vannak ki akadva ezen. Mivel végzős vagy Februárig simán eldöntheted mit akarsz még. Én szakközépbe jártam, műszaki szakra, műszaki mérnökire szerettem volna jelentkezni, de a végén amikor le érettségiztem az informatika pályára mentem tovább, szüleim nem akadtak ki a döntésem miatt, támogattak is engem mindenben. Most jelenleg számítógép szerelő vagyok egy kis üzletben jól keresek és persze levelezőre járok programozói szakra, illetve hobbi szinten weboldalakat is csinálgatok magamnak. Nálam nem akadtak ki a túl nagy változtatásom miatt, ha téged ez érdekel egyszerűen akkor miértne mehetnél oda, szerintem anyukád csak azért van kiakadva mert hogy ő neki sokkal könnyebb volt arra a pályára jutnia mint most a mai világban. Rengeteg olyanról tudok akik szakközépbe végeztek és hiába mentek fősulira továbbfejleszteni a tudásukat nem tudnak elhelyezkedni. Mert sok olyan van ami telített, most inkább a vendéglátói iparban van hiány az építőiparban és az asztalosságban is. Ez csak egy példa volt. De te is felléphetsz ilyen érvekkel. Sőt olyannal is hogy miért döntöttél úgy hogy mást tanulsz hogy azon a szakterületen több munkalehetőség van. Így simán érvelhetsz.
2011. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És az jobban fog nekik tetszeni, ha a kedvükért elkezdesz egy olyan szakot, amit nem akarsz és egész életedben megmarad benned ez az érzés hogy miattuk csinálsz mást?

Vagy ha elkezded a föcit de évközben vagy mondjuk évek múlva váltasz sulit az jobb lesz?

Hát nem :)

Mondd el, hogy miért szeretnéd inkább a másikat, és kérd meg őket, hogy ők is mondják el, mi a baj azzal a szakkal.

2011. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a te életed, felnőtt vagy, neked kell a döntést meghozni.
2011. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!