Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak a...

Családon belüli erőszak a szomszédban - mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már sokszor előfordult, hogy nagy üvöltésre kelünk. Tömbházban lakunk a sokadikon. A fölöttünk lakók zajonganak. Sokszor csak fel alá futkosás, nyilván sok gyerek van, meg egyéb hangok. Viszont sokszor egyértelműen veréshangok... Vagy 3/4 óráig ment a dulakodás, valszeg egy felnőtt verte végig az összes gyereket (korábban talán az asszonyt a férje). Sírás, üvöltözés, nagy puffanások... Még állítom, tán bútornak is taszigálták egymást.

3 hónapja lakunk itt, eleinte minden csendes volt fent, azt gondolom, új lakók költöztek be, mert azóta áll a bál, hogy felújításhangok szűrődnek le. Párommal 4 műszakban dolgozunk, ma is éjszakára megyünk, így pihenni sem lehet... Hétre érünk haza, aztán reggel 9-kor, néha korábban is elkezdődik ez... Főleg most, hogy gondolom nincsenek suliban.

Ki lehet hívni névtelenül a rendőrséget, hogy feltehetően családon belüli erőszak van abban a lakásban? Vagy ti mit tennétek?


2011. nov. 2. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
én biztos kihívnám a rendőrséget, nehogy valaki komolyabban megsérüljön. ezt diktálná a lelkiismeretem.
2011. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ha névtelenül jelentem be, akkor tényleg maradhatok a névtelenség mögött, ugye? Nem tudom, nincs ezzel tapasztalatom... Semmiképp sem szeretném, ha kiderülne, hogy én hívtam ki a zsarukat. Nem tudom, kik ezek, mik ezek fölöttünk, ha pl. romák, Isten ments a bosszújuktól... Ha annyit elérnék, hogy legalább valamivel csendesebbek legyenek, már oké...

Most is sikítozást hallok. :S Mi történik, ha kijön a rendőrség? Mi van, ha addigra csöndben lesznek? Nem keresnék a hívót, hogy kamuból hívta-e őket, stb? Mert ettől is tartok, hogy mire kijönnének, minden látszólag rendben lenne.

2011. nov. 2. 15:50
 3/11 Antimod ***** válasza:
100%
A rendőrök nem mondják meg nekik, de azért sejthető, hogy valamelyik szomszéd hívta ki őket.
2011. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, sejteni lehet, én is ettől tartok. :S Nem hiányzik, hogy elvágják a torkom...
2011. nov. 2. 15:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Na,hogy döntöttél?Kihívod/kihívtad a rendőröket?Így nem lehet élni!
2011. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
nem csak te vagy a szomszédjuk, szóval nem hiszem hogy egyből rád gyanakodnának. de gondolj bele ha nem hívod ki és történik valami rossz, akár haláleset akkor lehet te ezt megakadályozhattad volna, roma nem roma, élet az élet még is csak. HÍVD KI ŐKET ÉS KÉRD AZ ANONIMITÁS VÉDELMÉT. mi van ha az illető rágyújta a családjára a lakást akkor már ti is veszélyben lesztek. ez a te saját érdeked is.
2011. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*rágyújtja :)
2011. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most megint csend van, de meddig? Így valóban nem lehet hosszútávon élni... Viszont mi már csak 1 hónapig lakunk itt. Tudom, hogy minden szempontból az lenne a helyes, ha kihívnám a rendőröket. Sajnálom azokat a szerencsétlen gyerekeket.
2011. nov. 2. 16:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Vedd fel a hangokat, legyen bizonyíték is.
2011. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Aztán a bizonyítékkal mi lesz? Akkor hogy maradhatok anoním? mert arra nincs szükségem, hogy hetente becibáljanak a bíróságra, mint tanút meg ilyenek. erre nincs időm.

inkább nem folyok bele, legfőképp azért zavar a dolog, mert képtelenség aludni tőlük normálisan. önzően hangzik, biztos az is, de párom így is sokszor teljes csendességben is virraszt alvás helyett, teljesen ki van készülve, nemhogy ilyenek miatt még pláne ne aludjon...

hugicám itt volt pár napja nálunk, ő is erre riadt... nem is bánom, hogy költöznünk kell. azt hiszem, a lakás vevői nem tudják, milyen szomszédokat kapnak ezekkel...

2011. nov. 2. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!