Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit mondjak neki? Én már...

Most mit mondjak neki? Én már eldöntöttem.

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy kérdésem nem írom le mégegyszer http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Már eldöntöttem hogy menni akarok mert így jobb lesz. A feleségem valamelyik nap nézett egy háborús filmet (hozzáteszem az 1. világháborúról szólt) és másnap egyből mondta hogy nem enged meg hogy nem akarja hogy elmenjek. Mondtam neki hogy azért a 2 dolog között nagyon sok különbség van. Meg hogy nem fogok meghalni mert más is túlélte meg ilyeneket mondok neki. Úgy akarom hogy ő is beleegyezzen. Mit mondjak még neki?

28/F


2011. nov. 3. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy itthon maradok Drágám Veled és a közös gyermekünkel!

Mi van, ha mégis bajod esik? Mit mond majd a gyereknek évek múlva, hogy mi lett az apjával? Hogy elment háborúzni, ahelyett, hogy velünk maradt volna???

21/N

2011. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A bátyám is katona, ő is menni akart a pénz miatt külföldre, de beszélt egy felettesével aki volt többször kint és az elég volt hogy meggondolja magát.


Nem csak az a baj, hogy ha véletlenül meghalsz, hanem az is ha egy teljesen más személyiség jön haza, akivel nem lehet együttélni és elválok esetleg.

2011. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha eldöntötted, már nem hiszem, hogy túl sok mindent tudnál még ehhez hozzáfűzni...


A pénz vonzó lehet, a legtöbben ezért is vállalnak be ilyen "küldetést". Azt hiszem mérlegelni kell a nyereség és kockázat elemeit. Olyat nem állíthatsz, hogy nem fogsz meghalni. Senki sem azért megy, mégis előfordul és az is, hogy nem hal meg, hanem nyomorék marad.

Egy válaszadó írta, hogy a személyiséged is megváltozhat. Bizony ez is benne van a pakliban.

Akkor kellett volna ezt meglépned, mielőtt családot alapítasz...de ez a hajó már elúszott.

Én nem beszéllek le, ha ezt érzed életcélnak, a sors legyen veled. Soha nem lenne nyugtod, ha erre vágysz és nem tudod valóra váltani...

A legjobbakat kívánom! És térj haza egyben, lelkileg is.

2011. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom. És igen, végülis meghalhatok és bármi bajom lehet. De ha később megbánom hogy nem mentem? Na meg nem csak a pénz miatt lenne jó. De meghalni se akarok még mert fel kell nevelnem a fiamat és mert még szeretnénk legalább 1 gyereket.
2011. nov. 3. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Te mi a csudának házasodtál meg, ha az ifjú feleséged és a 10 hónapos babád mellől elvágyódsz az afgán csihipuhiba???????


Itt valami nagyon nincs rendben....


Te most már nem magadért vagy, hanem TE VAGY A CSALÁDFŐ!!! Megértetted ezt ott a házasságkötéskor? A családfő nem lép le és hagyja cserben a pici babát meg az anyukát, most van a legnagyobb szükség Rád!


Mi a baj? A feleséged GYES-beteg? Sokat sír a baba? Miért nem velük akarsz lenni???


Ne haragudj, nem bántani akarlak, de ezt egész egyszerűen nem értem...



:(


(nő vagyok persze)

2011. nov. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Párom régebben katona volt, ő is volt kiküldetésben, a barátai szintén. Én sosem értettem az asszonyaikat, hogy a gyerekek mellől hogyan engedhetik el. Bár a nők is katonák, de akkor is! Legutóbb az egyik barát előtt lőtték ki azt az autót, amiben magyar katonák is meghaltak. Pszihológusok pofozgatták helyre a lelkét már amennyire. Na, én nőként mindenesetre sértésnek venném, ha a párom elmenne tőlünk. Úgyis döntöttél, csak ne felejtsd el vállalni utána a következményeket! A kapcsolatotok ugyanaz már nem lesz, az tuti!
2011. nov. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A feleségemnek nincs semmi baja és a gyerek se sír sokat és akarok velük lenni csak félek hogy később megbánom hogy nem mentem. Nem tudom mit csináljak
2011. nov. 4. 18:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Részemről ha elmennél soha többet nem akarnálak látni. Ha neked ennyire nem számít a család, a párod, a gyereked, nincs benned semmi felelősségérzet felőlem mehetnél, de nem várhatnád el hogy az áldásomat adjam...

28 éves családapaként másként kellene gondolkodni...

2011. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A többség véleményén vagyok, hogy szerintem is a családod mellett kéne maradj.Azért mert ha elutazol, más ritmusban fogsz élni, más dolgok lesznek majd fontosak, és ha nem is történik, veled fizikailag semmi baj akkor is fog a lelked változni. Én tapasztalatból irom mindezt mert én egy házasságból léptem ki egy jobb életért és nem sokkal a válás után külföldön kezdtem el dolgozni..nekem is hiányzott valami, kipróbáli valami mást, megvalósitani önmagam. Talán nállad is ez lehet. Viszont én 7 év után , lelkileg megváltozva, üresen, kiégve, csak a munkába temetkezve, találtam önmagam. Igaz kalandokban volt részem, beutaztam a világot, most mégis valahol irigy vagyok a barátaimra, jó értelemben, mert akik itthon maradtak, mindnek lett családja, gyerekei, otthonuk...életük..Engem mindenki irigyelt az éltvitelem miatt de csak egyedül én tudom, hogy szivesen visszacsinálnám az egészet. Most már tudom értékelni a nyugodt ,"unalmas"életet amit egykor itthagytam. Viszont mig nem utazol el, és hagysz magad mögött mindent, addig úgy sem fogod elhinni. Ez biztos. A dolgokat mindig csak akkor tudjuk értékelni amikor már elveszitettük....kivánok neked nagyon jó döntést, és én azt mondom, kérj tanácsot másoktól, de dönts egyedül. Ez a te életed. Minden történik valamiért. Sok sikert neked és a családodnak!
2011. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!