Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem miatt buknék kb...

A testvérem miatt buknék kb 50-100 ezer Ft-ot. Leállítsam a dolgot?

Figyelt kérdés
Van néhány eladó antik bútorunk. 2 éve hirdetjük, azóta 3 alkalommal érdeklődtek utána és ennyi. Mondtam a tesómnak, hogy változtassa meg a hirdetést, hátha jobban érdekelne valakit. (Amúgy elvileg több százezret ér, de én nem szeretem, régimódi stb szóval én ingyen is odaadnám valakinek...) Szóval ő a hirdetést jóval áron alul feladta hogy jelentkezzen érte végre valaki, és jelentkeztek is. Most meg jön azzal a család, hogy ennyiért kár odaadni, meg h*lyék vagyunk, és ennyiért ne adjuk oda. Máskor meg azzal jöttek hogy milyen ronda/régi ez tüzifának való... Mit csináljunk?
2011. nov. 5. 11:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Már most ilyenkor kellemetlen visszalépni, hogy "Bocsi, + 50 ezerért adom csak el" , vagy egyáltalán nem akarom eladni, ugye?
2011. nov. 5. 11:18
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Akié a bútor, az dönt.

Ha jól veszem ki, tied és a tesódé. Ha ketten arra jutottatok, hogy továbbadtok rajta, akkor hajrá, az ár meghatározása pedig a ti döntésetek.

Én nem hallgatnék a kotnyeles rokonokra.

2011. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az "árán" 2 év alatt hárman keresték, azok sem vitték el. Most feladtátok áron alul, egyből van rá vevő... Ebből az látszik, hogy a mostani ár az "ára", nem a felértékelt.

Sok helyen látni ilyen "örökséget vásárolnék készpénzért" típusú hirdetéseket, esetleg őket is meg lehet kérdezni...

2011. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De miért mondod hogy a testvéred miatt buknád? Hiszen te ingyen is megszabadulnál tőle..
2011. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

M.-H. Alexandra


Akkor szerinted olyat lehet, hogy mikor eljönnek megnézni (elvileg hétfőn) akkor megmondom,h ogy annyi változás történt, hogy mondjuk 30-50 ezerrel (ezt majd még megbeszéljük itthon) többet kérnénk érte? Csak ezzel "nem mondom mit" csinálunk gyakorlatilag a szánkból...

2011. nov. 5. 13:00
 6/13 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak.


Igen, vannak ezek a felvásárlók (kettővel volt is dolgunk) de ezek mind átverősök + elég rossz arcú emberek voltak. Mindkettő átvert miket, tudom ez a mi hibánk volt mert hagytuk magunkat, meg ugye könnyű dolga volt én akkoriban 19, a tesóm meg 17 éves volt...Az ilyenekben nem lehet bízni.

2011. nov. 5. 13:10
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. nov. 5. 13:11
 8/13 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak


Én amúgy simán odaadtam volna tényleg ingyen is, mert egyszerűen nem szeretem, már örültem hogy valaki végre megveszi, erre jönnek ezzel az elbizonytalanítással...De az egyik rokon felajánlotta hogy itt lesz mikor eljönnek megnézni és majd megpróbál több pénzt kicsikarni.

2011. nov. 5. 13:13
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha emelni akartok az áron, az lenne a tisztességes, ha felhívnátok a vevőt, mielőtt még odamenne hozzátok..

Ha a helyszínen közlöd vele, fel fog háborodni - jogosan, mert nem erről volt szó.

Viszont így el is bukhatjátok a vevőt és ki tudja meddig kell még várni, hogy újra legyen érdeklődő. Lehet újabb éveket.

Nem tudom mekkora összegről van szó, de ha most sikerül eladni és teszem azt, beteszitek a pénzt a bankba kamatozni, lehet, hogy hamarabb visszahozza azt az 50-100eFt-ot, minta várnátok még a vevőre.. és persze az sem biztos, hogy ennyivel többért másnak el tudnátok adni...

2011. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, most van egy biztos vevő.

LEHET, hogy a rokonaid segítenek több pénzt kicsikarni.

LEHET, hogy lesznek új vevők, akik LEHET, hogy megveszik több pénzért, ami LEHET, hogy viszonylag hamar történik, de LEHET, hogy évek múlva megint.


Sok a lehet. Most van egy vevőtök. Az ár mindkettőtöknek tetszik, és ha tényleg annyira fontos, hogy eladjátok, inkább adjátok el. A rokonok pedig ne hülyézzenek, mert úgy hogy nem az övéké a bútor, meg nem tudják, hogy mennyit kell várni, míg egy ilyen antik dolog gazdára kel, addig könnyű nagyszájúnak lenni és hülyézni.

2011. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!