Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy mániákus rendmániás...

Egy mániákus rendmániás számára az elmegyógyintézet, vagy a pszichológus lenne a megoldás? Az apám egyszerűen tűrhetetlen, mennyire egy idegtépő ***** lett.

Figyelt kérdés
És itt nem az esetleg előlhagyott cuccokról van szó. Legutóbb azért üvöltözött, merthogy a körömkefe miért van a fiókban, holott annak elől kéne lennie, mert néha használjuk. Meg állandóan, hogy "ő nem bír ekkora mocsokban" élni, holott ragyog az egész helyiség. Anyámat állandóan ócsárolja, holott egész nap takarít szerencsétlen, és velem is üvöltözik, mintha nem utálnám már eléggé.
2011. nov. 5. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez nem rendmánia,hanem egyszerűen kötöszködik mindenkibe.Ha igazán rend és tisztaságmániás illetve OCD-és lenne,akkor ő maga takarítana állandóan-vagyis a saját apád 0-24ig sikálná a csempét és naponta 50-szer mosna kezet.


Inkább szerintem dühkitörései-dührohamai vannak és nem tudja kontrolálni az indulatait...Valami más lehet vele és nem a rendmánia,illetve nem csak az...


Kéne neki segítség az biztos,mert tönkreteheti a családját...

2011. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már nagyon közel áll hozzá. 5 éves kisöcsém van, akivel állandóan üvölt, mert nem pakolja el például a kockákat maga után. Egyszerűen azt sem bírja elviselni, ha játékok vannak a földön, és ez nem egy-kétszeri "dühkitörés", hanem ezt rendszeresen csinálja. Mindenbe beleköt, mindenbe!
2011. nov. 5. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Segítség kell neki az biztos :(

Anyukád mit szól ehhez?El kellene menniük talán párterápiára kezdetnek...

2011. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap este például este 7kor tévéztem a szobámban, és már megcsináltam az ágyat és betakaróztam, mert tévét néztem. Erre apám bejön, és elkezdi mondani, hogy miért nem rakom el az ágyneműmet, akármikor bejöhet valaki vendég, és meglátja, hogy micsoda rendetlenség van, akkor a pofájáról sül majd le a bőr.
2011. nov. 5. 13:39
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Zárjátok egy vitrinbe és portalanítsátok rendszeresen.
2011. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyelőre takarítson ő maga.
2011. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 JéPé válasza:
51%

Az ilyen jellegű kényszeres rendmániás dolgokban egy jó pszichológus, vagy a legközelebbi családsegítő központban dolgozó szakemberek is tudnak segítséget nyújtani.

Ehhez azonban nagyon finoman megfogalmazva kell megbeszélni édesapáddal, hogy szerintetek megváltozott és túlzásba visz néhány dolgot. Mindenképp fontos kifejezni neki (nyugodt hangnemben!) hogy nektek ez rosszul esik, és nehezen viselitek, s ő is értse meg a ti helyzeteteket.


Remélem tudtam valamit segíteni, s remélem találtok segítséget. Ha az meg van, akkor hamar megoldódik a helyzet.

2011. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Amit ő választ, mert Te nem tudsz őhelyette eljárni sehova, ő meg ha nem akar, abba nincs beleszólásod.


Tudtommal olyan, hogy elmegyógyintézet, nem létezik - nem tudom, mire gondoltál e név alatt.

2014. márc. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Na most apád helyet apád leszek, FOGDMEG A KI****OT KEZÉT! VONSZOLD ABBA A K**VA KOCSIBA! VIGYÉTEK AZ ELMEGYÓGY INTÉZETBE! ÉS TEGYETEK RÁ EGY SZ*ROS KÉNYSZERZUBBONYT A K**VA ISTEN B***ON MEG HOGY NEM MERSZ SZEMBE SZÁLNI A SAJÁT APÁDAL!!!!!
2015. aug. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!