Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vegyek/készítsek nekik...

Mit vegyek/készítsek nekik karácsonyra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Karácsonyra szeretnék szüleimnek,nagyszüleimnek,testvéremnek 2 barátnőmnek és a barátomnak ajándékot készíteni/venni.Mivel nincs pénzem venni nagyon nem tudok.De írok róluk valamit,hogy tudjatok ötleteket ajánlani.

Hát..hogy is kezdjem..anyukám..szeret sütni és főzni..fiatalos..szereti a virágokat..a parfümöket..Apukám sokat számítógépezik,odavan az internetes játékokért.Szereti a kocsikat.Testvérem 8 éves kislány..szereti a babákat,viszont elég fiús..szereti az autókat is.Mamámról papámról nem sokat tudok írni.Elég fiatalosak papám szereti a focit.Legjobb barátnőim szeretik a csili-vili dolgokat,az egyik odavan az égszerekért ő magas is készít.A barátom szereti a sz.gépes játékokat,valamint nagyon romantikus lélek. :) Ötletek saját készítésű ajándékokhoz?? :)


2011. nov. 6. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én házi bonbonokat csinálok, többféle ízesítésűt. Ha nem akarsz hozzá formát venni (1500-2000 ft-ért már kapni), akkor kiürült bolti bonbonosdoboz formáját is fel lehet használni. Ezen kívül étcsoki kell hozzá (tejcsokiból is lehet, de az nehezebben kezelhető) és tölteléknekvaló (pl.házi marcipán porcukorból, mandulából készítve). Ha kész, fehér csokival ki lehet díszíteni, celofánba becsomagolni. Nekem eddig ez a legolcsóbb ajándék, mert 1 adagból több embernek is jut, és ha kis ajándékkártyát írsz hozzá, úgy személyes is lesz. Ha van annyi pénzed, szép kis papírdobozokat is vehetsz, abba is teheted.

[link]

[link]


Idén emellett házi "kockacukrot" szeretnék még csinálni, angyalka formájút. Szintén szép kis dobozban átadva.

[link]

2011. nov. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

anyukádnak csinálnék házi egyszerű bonbonokatm ilyen csokist, kókuszost, truffelest stb vagy mézeskalácsot amire írnék valami kedves kis szöveget, összegyűjteném a 10 legkedvesebb receptjét szépen átírnám különféle tollakkal, szép díszes papírra és könyvnek összefűzném majd szép szallaggal átkötném és hozzáfűzném a mézeskalácsot


apukádnak vennék valmilyen akciós internetes játékot és készítenék hozzá tokot, ilyen tartókat a kedvenc kocsi fényképét ráragasztanám


tesódnak vennék babát vagy vmilen kisautót


nagyszülőknek mézeskalácsot sütni vagy valamilyen kis házikót focilabdát megcsinálni ha ügyes vagy hozzá


barátnőidnek fűzz valami láncot, karkötőt


barátodnak szintén mézeskalács és ráírni vmilyen romantikus szöveget

2011. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de nem tud venni nem érted nincs pénze házilag akar valamit csinálni én apukádnak letöltenék a netről valami jó autós játékot,anyukádnak csinálnék nyakláncot a barátnőd segítségével ,a tesódnak varlyál vagy anyukádtól kérj segítséget és csináljatok a babára valami szép ruhát ,a csili vilis bari nődnek csinálj othonról valami nem tudom erre nagyából ennyit tudok örülök ha segíthettem :)
2011. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tudsz szalvétatechnikázni nagyon könnyű dolgod van. Ha nem ismered a technikát fél perc alatt elsajátjthatod a netről. Mindenkinek tudnál vele ajándékot készíteni. Rögtön adok példát is. Ha tudsz csomózni vagy fonni, akkor a megajándékozottak nagyrészének mehetne egy egy szép karkötő/könyvjelző. na de akkor vegyük sorra:

-édesanya: szalvétatechnikával beborítani egy akármilyen kartöndobozt ékszerdoboznak, vázát készíteni így vagy egyszerűen egy fali képet (pl ilyet: [link] A keret nem is fontos)

Emellett készíthetsz papírból képeslapot, könyvjelzőt. esetleg egy kartonra ragaszthatsz egy családi képet, rajzolsz neki szegélyt és meg is van.

-édesapa: rajzolhatsz egy egyedi borítót egyik játék cd-jére.

-nagymama: varrj tűpárnát neki, nagyon egyszerű, és kézzel is megvarrható. Vágj ki valamilyen anyagból két nagyobbacska szívet vagy négyzetet, varrd össze három oldalát, az utolsót nyitvahagyva tömködj bele vattát vagy más anyagot, úgy hogy jól tele legyen, majd varrd össze az utolsó oldalt is. Egy fonalból varrj rá akasztót és kész is. Ezen kívül neki is jöhet a családi kép, a szalvétatechnikás fali kép/képeslap/könyvjelző stb

-barátnők: ékszerdoboz szalvétával bevonva. Igazán egyedi és nagyon szép [link] Én utoljára egy macisajtos dobozt vontam be gyönyörű virágos szalvétával és nagyon gyönyörű fölcsitartó doboz lett. De ha nem megy a szalvétatechnika (bár biztosan fog menni) akkor csomagolópapírból vágj ki virágokat és azzal készítsd el.

brátnőknek még jó lehet a ceruzatartó (bármilyen magasabbfalú konzervesdobozt gyönyörűen be lehet vonni). Ezen felül közös képek stb stb.

2011. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*kartondoboz

*fülcsitartó

Elnézést a sok hibáért, csak nagyon siettem.

2011. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szerintem anyukádnak és apukádnak csinálj saját készítésű könyvjelzőt.Apukádéra pl. rajzolhatnál egy kocsit. ( Szerintem ezek nagyon jól nézhetnek ki ha pl. elszakadt farmerra van rárakva.)

Tesódnak vegyél egy babát, de ő neki is csinálhatsz egy babát, bár az kicsit bonyolult..

Barátnőidnek vagy vegyél nyakláncot vagy karperecet, de te is csinálhatnál, úgy olcsóbb... Barátodnak egy fényképalbumba berakhatnád a közös képeiteket.

:)

2011. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nagyon jó ötlet a bonbon, a tesódnak ruda a babáinak énis egy csomó barátnőmnek adtam régen. [link] Itt nézelődhetsz és találsz még ötleteket :)

[link] Me gitt is :D

2011. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ,mindegyik hasznos volt ! :)
2011. nov. 8. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!