Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek a kulfoldon...

Emese999 kérdése:

Mi a velemenyetek a kulfoldon dolgozo szulok otthon hagyott gyerekeirol? Hogyan erzik magukat a kulfoldon dolgozo szulok gyerekei? Milyen problemaik adodhatnak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
én örömtáncot járnék
2011. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha a gyerek már felnőtt vagy legalábbis van már 18 és külön tud menni akkor oké, meg abban semmi nincs, de ha még kiskorú a gyerek akkor azt elég furcsának tartanám....
2011. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát attól függ. Ha kimegy a szülő 1-2 hónapra dolgozni, arra még azt mondom, hogy belefér, már ha azzal a pár hónap munkával megoldódik valami. Viszont én nagyon nem tartom jónak (pedig több ilyet is ismerek), ha valaki akár 1-2 évre elmegy külföldre dolgozni, és erre az időre otthon hagyja a kisgyerekét. Szerintem ez nagyon megmarad egy kisgyerekben.
2011. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ragaszkodik ahhoz a szülőjéhez a gyermeke, akkor lelkileg nagyon megviseli, főleg, ha még az otthoniak uszítják is esetleg és nem magyarázzák el neki, hogy nem elhagyta a szülő, csak a jobb megélhetés miatt ritkábban látja. Viselkedés zavaruk biztosan lesz eleinte, amit vagy tudnak majd kezelni az itthoniak vagy nem.
2011. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor gyerek voltam apukám sokáig vidéken dolgozott, csak hétvégente jött haza. (erre nem nagyon emlékszem) Aztán sokszor volt külföldön 1-3 hónapra. Persze mindig hiányzott, de anyukámnak nyilván nehezebb colt mint nekünk gyerekeknek. Kicsinek én jobban ragaszkodtam anyához (de gondolom ez természetes), felnőtt fejjel pedig mindkettőjüket ugyan úgy imádom és hálás vagyok nekik, hogy a mai napig bármit megtennének értünk és egymásért is.

Az viszont szerintem nem kivitelezhető, hogy mindkét szülő külföldön dolgozzon huzamosabb ideig anélkül, hogy a gyerekek ne sínylenék meg valamilyen szinten.

2011. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!