Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz dolog, ha egy házasságba...

Rossz dolog, ha egy házasságban a gyerek születése után szokássá válik, hogy a felek úgy szólítják egymást, hogy apa és anya?

Figyelt kérdés
Ez lehet annak a jele, vagy kezdete, hogy már nem úgy tekintenek egymásra, mint nőre/férfira, hanem a házastársi szerep elgyengül, és a szülőségé lesz a főszerep?
2011. nov. 7. 10:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
én csak akkor szólítottam a férjemet a keresztnevén, ha valamiért "haragudtam" rá. Egyébként, apa, anya a megszólítás
2011. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Nalunk is apa-anya megszolitas van es egyaltalan nem tartom rossz dolognak.Mar miert is lenne rossz?De most komolyan?Ettol fugetlenul ugyanugy tekintek ra mint a gyerek szuletese elott.
2011. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%

Az ágyban mindíg édesem vagyok, meg ha kettesben vagyunk. Ha a gyerek hallótávolságon belül van, akkor anya-apa a megszólítás.

Édesapám úgy köszön anyukámnak hogy: Hello mama!

Amúgy tényleg óvatosnak kell lenni a gyerek előtt, ezt saját káromon tanultam meg, mint a "Cica, megjöttél" válaszoló.

Szokta látni a kicsink, hogy az apjával szájrapuszit váltunk.

Jó egy hónapig mindenkit szájon akart csókolni!

2011. nov. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
ha a gyerekkel kapcsolatos dolog miatt szólítom meg, akkor apa ideadnád azt a pelust, ha nincs a gyerek hallótávolságban, nem is jön a számra az apa, akkor a keresztnevén szólítom. Nálunk ebből nincs probléma, ez olyan mint ahogy amikor még nem nős valaki, akkor a párjáról úgy beszél mások előtt h a keresztnevét mondja, házasság után olyan jó azt mondani h a feleségemmel voltunk moziban. Tartalma van. Nem függ össze a szexualitással.
2011. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, nem befolyásolja a ti kapcsolatotokat.
2011. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, mi egymást nem hívjuk így, de ha a gyerekkel beszélünk, akkor igen, pl. "gyere, nézzük meg, mit csinál apa!" De mi keresztnevünkön szólítjuk egymást, vagy becézve. A mi gyerekeinknek természetes, hogy nekünk is van nevünk (ez most így bután hangzik, de van olyan gyerek, aki nem tudja a szüleinek a nevét, és már óvodás, a nagyszülőkét meg pláne nem). Mondjuk mi a szüleinket se hívjuk másként, csak ha a gyerekkel beszélünk, hogy "jön a mama/tata", de ha beszélek velük, akkor anyának/apának hívom a saját szüleimet, párom szüleit meg a keresztnevükön szólítom. Azt, hogy káros-e, nem tudom, az én szüleim nem hívták soha egymást anyának/apának, párom szülei elváltak, úgyhogy nekünk ez így "jött" a szánkra, nem egyéb megfontolásból van így.
2011. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a szájra puszi/csók, becézés izgalmas lehet, mikor a gyerek utánozni akarja, mi a nagyobbikkal meg tudtuk beszélni, hogy ilyet azok csinálnak, akik nagyon szeretik egymást és összeházasodtak. Ő kifejezetten gusztustalannak találja a csókot (pedig tényleg szolidak vagyunk előtte), úgyhogy nem óhajtotta kipróbálni a csoporttársain, kijelentette, hogy ő senkit se szeret ennyire. A becézéssel se volt probléma, mikor papás-mamásat játszanak a barátaival, vicces hallgatni, miket mondanak egymásnak, de játékon kívül nem becézget senkit. A babáját és a kistestvérét (4 hónapos) szokta mindenféle prüntyókének meg csillagvirágszálnak hívni (mi is így hívtuk, mikor kisebb volt, de már kikérte magának, hogy van neve is). Szerintem a lényeg, hogy tisztázni kell a gyerekkel, hogy kit miért hívunk úgy, ahogy vagy miért köszöntjük puszival/csókkal, és hogy ezt nem mindenki érdemli meg. Persze ettől még lehet kíváncsi, hogy milyen is az a csók, és letesztelheti az óvodában, de szerintem ettől nem kell kétségbe esni.
2011. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sem szólították egymást apának és anyának, és én sem hívtam őket Józsinak meg Marikának. Szerintem még kedves is ha apának meg anyának hívják egymást. Ezen nem múlik semmi úgy gondolom.
2011. nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem igen, bár nem hinném, hogy csakis ezen múlna a házasság megromlása, kihűlése...

Annyira bénán hangzik, mikor a nők apázzák a párjukat, én olyankor mindig elbizonytalanodom, hogy a saját apjáról beszél vajon??? :)

Ja a másik pedig, hogy ez az érvelés, miszerint azért anyázzák/apázzák egymást, hogy a gyerek is azt tanulja meg, hát ez egy akkora baromság, hogy nem igaz!

Akkor mostantól nagyiznom, meg Jani papáznom kellene a szüleimet, meg Mamáznom és Laci papáznom a párom szüleit, vagy mi???

Mert érdekes módon attól, hogy én Anyának és Apának szólítom a saját szüleimet, a gyerekeimnek teljesen természetes, hogy ők a Nagyi és a Jani papa. És ugyanígy a párom szüleivel is, én Kati néninek hívom az anyósomat, de a fiaim számára ő a Mama és ebből még sosem volt semmi gubanc. Mi ezt szépen megbeszéltük és kész.

Ilyen alapon miért ne fognák fel a gyerekek, hogy a szüleik csak számukra Anya és Apa, mások számára meg Gizi és Pityu.

Ennyi. Nem kéne hülyének nézni a gyereket...

2011. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Az én szüleim apázták meg anyázták egymást, de szerintem ez baromság. Apámat a nevén szólítom. Anyámat meg anyának. Fura dolog, de ha valakinek van egy adott neve, miért ne szólíthatná azon akár a gyereke? Ebben nincs semmi tiszteletlenség. Csak nevén nevezünk valakit. Elvégre azért van a neve, hogy azon szólítsuk. Szerintem.
2011. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!