Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktathatnám kicsit...

Hogyan szoktathatnám kicsit rendre anyósomékat?

Figyelt kérdés
Anyagi okokból, egy ideig (kb. fél év) együtt kell élnünk anyósomékkal. Sajnos anyósom és apósom is iszonyúan rendetlen. A szennyesüket ott hagyják, ahol leveszik, az edényeket nem mosogatják el, ha mégis, akkor sem szedik le a rászáradt ételmaradékokat, a macskaalmot sem takarítanák, cserélnék csak 2-3 naponta... Nem akarom őket megbántani, de még idejében kéne valamit tennem, mert a férjemet is elkezdték ebbe az irányba terelni (2 hét alatt).
2011. nov. 7. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Zavar, akkor neked kell tenni ellene. Semmi jogod zrikálni öket azzal, hogy neked mi nem tetszik NÁLUK.
2011. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég kellemetlen lehet, de szerintem ha elkezded őket "nevelni", veszekedés lesz a vége.

Lehet nem tolerálnák, hogy Te beleszólsz az ő életvitelükbe, mialatt ők félévre otthont nyújtanak neked.


Inkább a férjedre koncentrálj, hogy ő ne menjen ebbe az irányba. Vond be a munkába őt is.

Fél év nem sok idő, utána már a magatok urai lesztek.


Csak tényleg az a félő, hogy nem vennék jó néven anyósodék, ha beleszólsz az ő életükbe. Max. ha Te megcsinálod utánuk, akkor hátha elszégyellik magukat, s kapcsolnak.


Sok sikert és boldogságot Neked. :)

2011. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mivel ők vannak otthon és szívességet tesznek nektek, muszáj elviselnek, hogy nálunk a rend fogalma kicsit más, mint nálad. Persze az is lehet, hogy tőled várják az ottlakásért cserébe, hogy viselj rájuk gondot.
2011. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ők költöztek fél évre hozzánk, mert nem tudták fizetni a számláikat (főleg télen a gázt), mi pedig nem tudtunk annyi pénz nélkülözni, hogy kifizessük helyettük. Így most néhány hónapig tudnak sórolni és egy kis tartalékot gyűjteni. Ebben a helyzetben úgy érzem, van némi beleszólási jogom, hogy mennyire koszosan és rendetlenül élnek.
2011. nov. 7. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát így más a helyzet. Ha ők jöttek, nekik kell alkalmazkodni.Esetleg leülni velük, vagy csak a "rendesebbikkel" közülük, és megbeszélni egy házirendet.Kinek mi lesz a feladata, mit, hogyan szoktatok csinálni.Kié a macska?
2011. nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg így másabb a helyzet, én is azt értettem, hogy Ti költöztetek hozzájuk. Bocsi ezért.


Így még kellemetlenebb, mivel Ti tesztek nekik szívességet, s ezt nézniük kellene.


Itt azzal lehet a baj, hogy ők ezt szokták meg, s nekik ez a természetes. Gondolom fel sem tűnik nekik.


Férjed mivel próbálják ebbe az irányba terelni?

2011. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy kiderült, náluk nincs rend és nincs is igényük rá, takarítani akkor szoktak, ha valaki megy hozzájuk, de akkor is csak egy szobát, ahol a vendéget fogadják. Elég régen nem jártunk náluk (nem akarták, hogy menjünk), ők szoktak 1-1 napra felutazni unokázni.

A cicák közül 3 az övék, 2 a miénk én napi 2 alkalommal takarítom az almot mindkét csapat után, szerintük elég lenne hetente kétszer...

A férjemet elég nehezen vettem rá, hogy pl. a levetett ruháit a szennyeskosárig elvigye, vagy a cipő talpát megtörölje, sőt amíg én nem szóltam rá, simán befeküdt utcai ruhával az ágyba. Sokat nyüstöltem, hogy miért ilyen igénytelen, de most már látom, hogy egyszerűen csak ezt látta a szüleitől. Most, hogy megint van egy kényelmes követhető minta, megint visszatérnek ezek a rossz szokásai.

2011. nov. 7. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kell itt kertelni, megmondod nekik, hogy a macska almot napi kétszer takarítani kell, ha tetszik ha nem , mert az az 5 macska kib.szott büdöset tud csinálni

ha esznek akkor pakoljanak el maguk után az edényeket mossák el, a levetett ruháikat ne hagyják szét a házban hanem van szennyes tartó és abba dobják be


te szereted a rendet téged arra is neveltek így nem akarsz felfordulásban élni

2011. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy írja az utolsó. Ha jó viszonyba vagytok, csak megértik. Meg a saját házadban csak te döntöd el, hogy mikor cseréled a macskaalmot, nem pedig ők.


Oké, hogy idősek, s tisztelni kell őket, de ők mentek oda, s nekik kell alkalmazkodni. Főleg, hogy nem is nagy dolgot kérnél tőlük.

Nehogy már ők vegyék át ott az irányítást.

2011. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!