Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy tizenéves...

Normális, hogy tizenéves kislányok egyedül mászkálnak az éjszaka közepén?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kamaszokkal személyes kapcsolatban, de ezen az oldalon egyre többször olvasom, hogy tinilányok éjszaka egyedül mennek haza a diszkóból. Aztán a szülők ki vannak akadva, hogy piásak, cigiszagúak, jön a büntetés.

Nekem ez olyan furcsa. Nem az, hogy ennyi idősen bulizik, én is buliztam. Nem is az, hogy iszik, cigizik, velem is előfordult 14 évesen, mégsem voltam züllött. Hanem az, hogy a szülők halál nyugodtan lefekszenek aludni, és hagyják, hogy a kislányuk éjjel tök egyedül menjen haza???? Hát nem féltik őket egyáltalán?

Nem tartom magam paranoiásnak, de én soha nem engedném a lányomat este tíz után egyedül hazajönni. Az én szüleim sem voltak fafejűek, hagyták, hogy jól érezzem magam, de vagy értem jöttek éjfélre kocsival, vagy megbeszéltük, hogy melyik barátnőmnél alszom, és másnap nappal mentem haza. Ha valamiért egyik sem működött, adtak pénzt taxira, és bizony addig nem feküdtek le aludni, amíg otthon nem voltam. És természetesen a megbeszélt időben az ablakban álltak, ellenőrizni, betartottam-e a szavam a taxival kapcsolatban.

Nekem még csak egy kisfiam van, de biztos, hogy ha les, én sem fogom hagyni, hogy egyedül kóvályogjon éjszaka a tizenéves lányom, aki ne adj Isten még egy kicsit be is van csípve. Én gondolkodom furcsán? Vagy van, aki egyetért?


u.i: Kérlek, ne arra hegyezzük ki a beszélgetést, hogy ezek a mai tinik milyen züllöttek, úgy emlékszem, mi is megértük a pénzünket. :)


2011. nov. 7. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Több kérdés is volt.

"Normális, hogy tizenéves kislányok egyedül mászkálnak az éjszaka közepén?"

Nem normális dolog!

"Én gondolkodom furcsán? "

Igen Te is elég furcsán gondolod. Mivel a leírtakból úgy tűnik, hogy teljesen helyénvalónak gondolod, hogy egy 14 éves be van csípve az éjszaka közepén. Furcsa az is, hogy szülői felelőtlenségnek gondolod, ha hajnalban nem ül az anyuka kocsiba, és nem hozza részeg kislányát haza. Hát álljon meg a menet. Ha el tud menni 14 évesen piálni és pasizni, akkor csak hazatalál.


Én helytelenítem az éjszakázást ebben a korban, minden formában.


Amúgy ha már elengedném inni, cigizni, drogozni a lányomat 14 évesen, akkor baromira nem aggódnék azon, hogy hazafele mi történik. Az ilyen éjszakák legbiztonságosabb szakasza a haza vezető út :(

Semmi olyan nem történhet vele az utcán, ami a discoban, vagy az az előtti padon ne történhetne meg.

Dolgoztam az éjszakában, kritikán aluli ami ott folyik.

2011. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

idén lettem 24, 16-17 éves korom óta járok bulizni. a pofámról lesült volna a bőr, ha anyukámat az éjszaka közepén átrángatom a város másik végébe, vagy netán taxira lejmolok pénzt tőle. épp elég nagyvonalúság volt, hogy elengedett és még a piámra is adott pénzt.

a másik, hogy dolgozott épp eleget, nem nagyon volt arra energiája, hogy miattam virrasszon.


féltett, de egészséges mértékben, és tudta, hogy van bennem annyi felelősség, h nem ugrok bele minden jöttment karjaiba, nem ülök be akármilyen kocsiba, és ismerem az éjszakai buszom menetrendjét, valamint nem tévedek el.


normális, felelős felnőtt lett belőlem, régóta van párkapcsolatom, a barátaim mind tanult értelmes emberek.


másik példa a barátnőm: másnaposan járt gimibe, ami hülyeség létezett, abban benne volt, de ésszerű keretek közt. hamarosan meglesz a Phd-je, két diplomája van, nála tisztább szívű, rendesebb korrektebb barátnőm még nem volt. miatta sem virrasztott az anyukája hajnalig, illetve nem fizetgette a taxiját.


nem attól lesz valaki jobb ember, hogy a szülei minden lépését figyelik.

2011. nov. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén, engem is a hideg ráz ettől, pedig csak 20 vagyok. ÉN féltem a barátom húgát, aki 16 éves létére 11 körül indul (!) el otthonról. Általában egyedül.

Ez a hozzáállás számomra tök érthetetlen, mert ok, hogy nincs mindenkinek egészséges veszélyérzete tizenéves korban, de akkor legalább a szülőnek legyen.

Én sem mernék este egyedül mászkálni sehová sem.Úgy vagyok vele, hogy nem kell kísérteni a sorsot.

2011. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hol írtam, hogy hajnalban kocsiba kell pattannia. Nálunk 11-éjfél volt, szerintem az vállalható.

Egyébként én 14 évesen nem diszkóba jártam, hanem sulubuliba meg házibuliba. Pont ennyi idős voltam, amikor egyszer ittam 2 pohár pezsgőt a házibulin, és eléggé berúgtam tőle. Hogyne, előtte soha nem találkoztam alkohollal, még jó, hogy kiütött

Sehol nem írtam azt sem, hogy hullarészegen, bedrogozva szórakoztunk volna, igaz, ennek talán az is volt az oka, hogy tudtam, jönnek értem. Azt írtam, hogy nem kellett féltésből otthon ülnöm.

2011. nov. 7. 21:19
 5/19 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem a jó emberségről beszélek, de volt olyan barátnőm, akit kis híján megerőszakoltak, az volt a szerencséje, hogy pont arra járt valaki, és a pasas beijedt.
2011. nov. 7. 21:21
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy szabály volt: a mai nap folyamán érjél haza. Ez betartható volt, még akkor is, ha másik városban voltam, igaz kimaradtam egy csomó buliból mert az utolsó buszom 22:40kor indult. De őszintén szólva nem bánom, egyetemistaként,felnőtt fejjel mindent bepótolok, persze nem játszok ribancot és nem is vagyok hullarészeg.


Ami mostanában megy, az a szülők hibája. Nem értem miért nem féltik jobban a gyerekeiket. Mikor hétköznap késő este jövök haza és ott issza egy rakat tini a fos kannásbort, akkor hol vannak a szülők?

Kérdező, nem te gondolkodsz furcsán, én is így érzek és teljesen értetlenül állok eme nemtörődömség előtt.

2011. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

14-16 éveseknek semmi helye nincs az éjszakában, diszkókban. Nem kell őket elengedni és akkor nincs probléma. Pár éve volt pár szórakozó helyen tini diszkó 18 éves korig, alkoholt nem adtak és a bulinak legkésőbb este 11kor vége volt, így még elérték az utolsó buszokat. Igaz ez sem garancia arra, hogy party után hazamennek, de mégis volt olyan hely, ahol bulizhattak.

Cigizik? cigizzen, iszik?, igyon, de én egy forintot se adok neki, hogy eme vágyait kiélje. Akkor menjen el 16 évesen diákmunkát vállalni, arra költi a megkeresett pénzét, amire akarja.

2011. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

"Nem is az, hogy iszik, cigizik, velem is előfordult 14 évesen, mégsem voltam züllött."

Érdekes, ha más csinálja, az züllöttség. Ha te, az nem az. Tudod kedves kérdező, közben annyit változott a helyzet, hogy idősebb lettél. Én meg nagyon finom...

2011. nov. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%

Hát akkor megjelentem,mint érintett!

Pofám leszakadna,ha Anyutól kunyiznék a "költőpénz" mellé még taxira is! Haza tudok sétálni magam is!Általában van kíséretem,de ha nincs se baj,hazatalálok magam is!Megtörtént már,hogy részeg voltam,de nem sűrűn.Kivel ne történt volna meg?Az vágja hozzám az első követ aki még soha nem volt részeg..:) Az,hogy bulik után másnapos vagyok,Anyu tudja,hogy még a női koktélok is kifejtik a hatásukat nálam!:) Ezeken kívül hétköznap a város legjobb középsulijába koptatom a padot, a szám picit nagy,de különösebben nincs velem baj.Dohányzom,tudnak róla,nem tudnak ellene mit tenni!:)

Egyéb kérdés? Picit irigység szagot érzek!:)

2011. nov. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
utolsó vagyok ...15L (lassan 16!:)
2011. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!