Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját nevét akarja adni a...

Saját nevét akarja adni a gyerekünknek, mit szóltok?

Figyelt kérdés
Negyedik hónapban lévő kismama vagyok, a párommal nagyon összevesztünk azon, hogy mi legyen a gyerek neve. A párom ragaszkodik ahhoz, hogy az ő vezeték és kereszt nevét kapja a baba, nekem pedig mindig ellenszenves volt ha valaki maga után nevezi el a gyerekét. Szerintem ez olyan egoista, a gyerekünk egy másik ember lesz, különben is annyi jó név van a világon, meg szerintem zavaró is ha mindenkit ugyanúgy hívnak. Ő ebből nem enged, szerinte ez a minimum, mindenáron ragaszkodik hozzá. Mi a véleményetek?
2011. nov. 11. 12:30
1 2 3 4 5
 1/50 bánomisén ***** válasza:
100%
Válasszatok két keresztnevet a gyereknek és a második legyen az apja neve. Szerintem ez járható út és így mindenki elégedett lehet.
2011. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 joci23 ***** válasza:
44%
Nevet általában anyuka ad, érzi mi a megfelelő. Nálunk így volt, aztán megbeszéltük. Megoldás lehet a két keresztnév és a második lehetne az Ő neve.
2011. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
97%
Két olyan családot is ismerek, ahol hagyomány, hogy az első fiú első fiúgyermeke mindig az apja nevét kapja, így a név tulajdonképpen öröklődik generációról generációra. Lehet, hogy a férjedéknél is ilyesmiről van szó. Kompromisszumos megoldás lehet, ha a gyerek két keresztnevet kap.
2011. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
35%
Vélemény? Nem mentem volna hozzá egy ilyen unintelligens emberhez.
2011. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
51%

Mi az, hogy nem enged belőle? Basszus, hordja ki ő a gyereket, és akkor ne engedjen belőle...Arról nem is beszélve, hogy nem neki kell megszülnie.


Próbáld meg vele megbeszélni, de ne ilyen érvekkel, hogy "egoista dolog". Inkább valami vonzó érvvel. Sajnos nem tudok példát mondani. Tehát ne vitatkozz vele. A másik meg az, hogy a szülőszobában úgy is tőled fogják megkérdezni a nevét.


Az is jó ötlet, amit a többiek írtak. Adjatok neki két nevet.


24/n

2011. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk én akarom, hogy az apja nevét kapja, ha fiú lesz, a férjem meg nem ellenzi. De amúgy én is 2 nevet akarok.
2011. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
70%

Jól mondták előttem, ez sok családnál hagyomány, hogy az első fiú gyermeket az apja után nevezik el és én is a 2 keresztnévben látom a megoldást.

Egyébként nem tetszik a párod neve?

2011. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
68%

Ezer éves szokás, hogy az első fiúgyermek az apja nevét kapja. Ha neked ez nem tetszik, megállapodhatnátok abban, hogy a második keresztnevét te válaszd a kicsinek.


OFF Egyébként ha szeretek valakit, akkor azt mindenestől szeretem, a nevével együtt, így cseppet sem zavarna, hogy a gyermekünk a szerelmesem nevét viselné....

2011. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
26%
Dobjatok fel egy érmét, döntsetek igazságosan.
2011. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:-) Már én is felvetettem a két nevet, de persze nem tetszik neki, mindenképpen azt akarja, hogy az első neve legyen az ő neve.
2011. nov. 11. 12:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!