Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első karácsony Mama nélkül? :/

Első karácsony Mama nélkül? :/

Figyelt kérdés

Nemrég meghalt a nagymamám (74),akit nagyon nagyon szerettem.Sajnos egyszerűen nem tudom feldolgozni,hogy eltávozott tőlünk,ha eszembe jut,egyből könny szökik a szemembe,és az emlékek róla csak úgy pörögnek a fejembe.Tudom,hogy meghalt,de nem tudom felfogni.

Ez lesz az első karácsony nélküle,és egyszerűen nem tudom,hogy hogy lehetnék majd akkor boldog,hogy örülhetek a karácsonyfánál,hisz Ő,aki olyan szerető nagymama volt,már nem élvezheti ezt velünk,elmúlt..Nem lát többé minket,unokákat,a fiait,barátnőit,szomszédait,háziállatait..Nem ölel többé szorosan magához..Nem látja,ahogy felnőnek az unokái,férjhez mennek,gyermeket szülnek,stb.

Rengetegen szerették Őt.

Lehetetlennek gondolom,hogy az a csodálatos lélek,aki ő volt,eltűnt,és nincs velünk többé.Nem örül többé,nem ad enni a cicáinak,nem ünnepel többé.

Fel lehet valahogy fogni a dolgot,amitől enyhül a fájdalmam? Nagyon hiányzik :'(

(Mialatt leírtam ezt a szöveget,csak 6 zsepi lett tele..:'( )

13/L


2011. nov. 11. 14:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit érzel, én már előre félek a karácsonytól. Nagymamám nagyon beteg, valószínű, hogy nem éli meg a karácsonyt.

Elképzelni se tudom mi lesz.

Dédim is közel állt hozzám, ő is velünk töltötte a karácsonyokat (nálun szent este úgy nézett ki, hogy a szüleinknél vagyunk, ott van velünk nagymami és élettársa és a dédi is ott szokott lenni). 4 éve halt meg a dédim, de eddig még nem volt olyan karácsony, hogy ne pityeredtünk volna el.

Enyhül majd valamennyire a bánatod a hétköznapokon (ezt már szerintem te is érzed), de a karácsony még jó darabig ilyen lesz. ;(

Hát.. most már én is alig látom a billentyűzetet ;(

2011. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik egy cipőben járunk!

Nekem nemrég halt meg mondhatni a másodnagymamám...Nagyon szerettem, mindenki szerette..Annyira önzetlen volt és kedves,segítőkész,megértő hogy az már nem is létezik..Én sem tudom felfogni hogy nincs többé..Olyan mintha egy rossz rémálomba csöppentem volna amiből nem tudok kiszabadulni.. És bánt a lelkiismeret..mert nem mondtam neki hogy szeretem..akkor amikor utoljára láttam.. a kórházban. Még mindig emlékszem a hangjára.. hogy milyen puha de mégis hideg volt a bőre mikor az utolsó puszit adtam neki.. Pontosabban mi történt a mamáddal??..:'((..

2011. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok..ez lemaradt:Agydaganata volt amitől fizikailag is szenvedett..:'((.. amikor a kórházban meglátogattuk ki kellett mennek a teremből mert nem ismertem rá és rosszul lettem..:'((..13l..
2011. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat,tehát nem csak nekem ennyire szörnyű ez..:/

Agyvérzés..Hüllőkiállításon voltunk apukámmal,amikor telefonált a nagybátyám,hogy úgy találták meg,a földön feküdt.Bevitték a kórházba,4 napig ott volt az intenzíven,majd a negyedik nap elhagyott bennünket.:(

2011. nov. 11. 14:44
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
2. Na most én is elkezdtem zokogni..:'((.. Úgy fáj.. Azt mondta hogy csak haza szeretne jönni és szeretne venni néhány pár szép.új cipőt...:'((... Úgy fáj hogy soha nem tehette meg... Úgy szeretem.. Olyan jó ember volt, nem ezt érdemelte.. Átázott a zsebkendőm..:'((..
2011. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 LadyLee ***** válasza:
100%

Bár valójában nem hiszek a halál utáni életben, de amikor elkeseredek ilyesmik miatt, akkor mindig arra szoktam gondolni, hogy igenis lát és felülről figyel, mosolyog, amikor sikereket érsz el, nevet a vicceiden, stb.


Engem kicsit megnyugtat ez a gondolat - ha másnak nem, lelki gyakorlatnak jó és talán 1-2 rosszabb pillanaton átlendít.

2011. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Valóban mindig, mindig erre kell gondolni, hogy ők igenis ott vannak fent, és mindent látnak, mindenben részt vesznek, amiben eddig, csak éppen nem tudunk beszélgetni velük. De ők látnak minket, és ott vannak a születésnapokon, Karácsonyokon, nevetnek, ha nevettek, és örülnek, ha örültök, csak éppen ezt ti nem látjátok. De attól ez még így van!
2011. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
ugyan ez van nálunk is a nagymamám nem rég halt meg ráadásul azon a napon mikor a szülinapom volt. ő volt a világ legjobb nagymamája nagyon szeretem/szerettem őt. a másik nagymamám is betegeskedik és most lenne a legrosszabb ha őt is elveszíteném nagyon sajnállak :'(
2011. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! Okosat nem tudok mondani, 3 hete halt meg anyukám, egy hete a férjem nagypapája. Mi is szomorúan indulunk a karácsony felé.

27/n

2011. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Hát most az a helyzet, hogy ezen én is elérzékenyültem (nem is kicsit) fiú létemre... Nekem is betegeskedik mostanában a mamám, és nem szeretném őt elveszíteni...:/ Nem tudom, hogy mi lenne nélküle :/ Együttérzek veled, hogy milyen rossz lehet most neked...Nagyon sajnálom...és részvétem...:(
2011. nov. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!