Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megpróbálni külföldön a...

Megpróbálni külföldön a pároddal, akit mindennél jobban szeretsz és otthagyni a családot vagy inkább lemondani az együttlétrõl és otthon maradni a családdal?

Figyelt kérdés

Megjegyzés: a család semmennyire sem tolerálná a külföldes döntést és nagy veszekedések, haagok lennének.

A párkapcsolat tökéletesen mûködik, de mindenáron külföldre akar menni.


Minden vélemény, tapasztalat érdekel. Köszönöm szépen!


2011. nov. 11. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelműen a páromat választanám, fel sem merülne bennem a kérdés, hogy ne így tegyek. Elvégre nem a családdal tervezed leélni az életed, ugye?
2011. nov. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, természetesen nem, viszont azt sem szeretném, ha megszakadna a kapcsolat valamelyik családtagommal vagy hasonlók.
2011. nov. 11. 14:51
 3/11 LadyLee ***** válasza:
55%
Mennék vele - ha valóban szerető környezetet jelent a család, akkor előbb-utóbb úgyis elfogadják a döntésed. Ha pedig nem, akkor jobb ha ez kiderül és lazábbra lehet venni velük a kapcsolatot.
2011. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy a páromat választanám
2011. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mennék külföldre. A családdal neten is lehet tartani a kapcsolatot, akár minden nap és nyilván azért hazajönnétek látogatóba is.

Meg kell, hogy értsék, hogy ebben az országban nem sok választása van a fiataloknak!

2011. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy egyébként te mit szeretnél. Mennél vagy maradnál?


Én soha nem rajongtam a "menjünk külföldre dolgozni" ötletért, így amikor a párom elém állt, hogy menni kéne, akkor mondtam neki, hogy oké, te mehetsz, én, köszönöm jól érzem magam itthon. Végül ő se ment (nem miattam, a munka miatt, sorban derültek ki olyan dolgok, ami miatt már nem lett volna bevállalható).

2011. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Minden gondolkodás nélkül mennék a párommal. !!!! A nem a családommal fogom leélni az életemet, nem ők lesznek velem minden nap, ha gondom van vagy ha boldog vagyok.
2011. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is most tervezünk a párommal kimenni. Én találtam ki, ő meg azt mondta, oké. A családunkkal még egyáltalán nem beszéltünk erről és nem is fogom az engedélyüket kérni. Felnőtt emberek vagyunk, oda költözünk, ahova akarunk. Előtte nyilván bejelentjük, aztán ha problémáznak, akkor csak annyit mondok, hogy ne vitatkozzunk ezen, felesleges, már döntöttünk.
2011. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, te mit szeretnél jobban.

Én eljöttem külföldre nem voltak viták se semmi, de így tizenév múlva gyerekek mellett erősbödik, hogy nem is szeretek itt lenni. Csak a férjem miatt jöttem, vele a kapcsolatom nem rossz, de elvagyunk, amolyan nekem nem elég, ennél már inkább a családomat választanám.

Akkor ebbe nem tudtam belegondolni, a jövőbe nehéz belegondolni.

Amit te szeretnél és felvállalsz az szerint dönts. Mindkettő nehéz. A családod szerintem előbb utóbb megszokná, nem lehet ezzel zsarolni az embert elvégre, és még mindig ők is jobban járnak, ha látják, hogy közeldsz hozzájuk távolból is, mint ha itthon lennél és nem lenne kapcsolatotok.

Ne várd el, hogy szeressék a döntésedet, ha kimenni döntessz, amolyan fogadd el a harcot, de adj normális hangot annak, hogy ez nem jelenti az elszakadást szívedben. És miest el is kezdenéd azt bizonyítani, levelekkel, emaillal, skyppal, telefonnal ahogy csak tudod, látni fogják, és lehetőleg felmérni, hogy te próbálsz mindent megtenni, de magadat kellelőtérbe helyezd döntéseidnél.

A másik, hogy elmégy, nem szereted, neked is hiányzik a család, ha eleinte nem is, de mondom a jövőt nem lehet látni.

2011. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképp a szívemre hallgatok majd a döntésnél, de nem zárom ki az észérveket sem teljesen.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

2011. nov. 12. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!