Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltudnám perelni a gyereket tőle?

Eltudnám perelni a gyereket tőle?

Figyelt kérdés

A volt barátnőm a közös gyerekünkkel az anyjáékhoz költözött, én szintén haza költöztem. A bíróság minden második szombatot ítélt láthatásra(reggel 9től este 6ig). A gyerkőc azonban szerencsére minden hétvégén péntek délutántól vasárnap estig velem van. Az anyja hétvégente bulizni jár,így inkább elviszem én a gyereket,minthogy estére az amugy is több müszakba dolgozó volt anyósra,vagy az a gyerek nagynénjére hagyja,másnap meg másnaposan ne foglalkozzon vele,mert hát pihenni kell.

Mondtam neki h adja oda nekem a gyereket hogy élne velem,kérjünk módosítást a gyerek elhelyezésről,de nem akar beleegyezni. Szerintem a gyerektartás miatt. Elég magas a fizetésem így havi 60.000Ft körül fizetek gyerektartást.

Az elmúlt hetekbe több mindent megtudtam róla ami miatt ugy gondolom hogy a gyereknek jobb lenne ha velem élne. Mint pl az uj barátja nem tolerálja a gyerekeket. Azt se tudja h a barátnőjének van. Nem egy embertől halottam vissza hogy a pasi úgy gondolkodik hogy "más kölyke biztos nem kellene neki". Ezt elég sokszor hangoztatja is. biztos vagyok benne hogya gyerek anyja is tud erről. Ő ezzel a sráccal akar uj életet kezdeni,egyértelmű hogy zavarja a saját gyereke. Nem értem miért nem egyezik akkor bele abba hogy velem éljen a kicsi. Akkor láthatná amikor akarná,még gyerektartást se kérnék tőle. De nem egyezik bele,azt mondja pereskedjek csak ugysem tudom elevnni a gyereket tőle,mert végül is ellátja meg mikor bulizni vagy vagy a pasijához mindig megbízható személyre családtagra vagy rám hagyja.

Már arra is gondoltam,hogy legközelebb mikor hív vagy smst- ir h láthatáson kívül vigyem el a gyereket mert dolga van nem viszem vissza. Feljelenthet gyerekrablásért akkor? Az sms-be sosem irja hogy mire vigyem vissza,magamtól szoktam vissza vinni vasárnap esetfele,mert másnap ovi.


2011. nov. 13. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Neki nincs jövedelme, nem dolgozik sehol? a gyerektartásból tartja fent magát és a picit? szerintem ne tartsd magadnál a gyereket az engedélyük nélkül, mert akkor rosszabb helyzetbe sodrod magad. Kérd ki egy ügyvéd véleményét, és próbáld elperelni a gyereket! Hivatkozhatsz gondatlanságra.
2011. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De dolgozik egy 6 órás állása van. Emelett sok "segítsége" a családtagjaitól. nem is igazán segítség ez,mert akár akarják akár nem segíteni kell neki.

Egy ügyvéddel beszéltem már,ő mondta h elég nehéz lenne,mert végül is semmilyen nyomós ok nincs. Nincs gondatlanság se,mert sosem hagyja egyedül a gyereket,eé van látva meg minden.

2011. nov. 13. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia,én nem gondolom azt,hogy csak azért,mert az anya szombatonként,amikor amúgy is nálad van a gyermek elmegy bulizni,attól rossz anya lenne.Inkább örülnék a helyedben,hogy nálam van egész hétvégén a lányom.Ha belegondolsz,így majdnem ugyan annyit van veled és vele a gyermek.Értem,hogy csalódott vagy,de szerintem csak ezért a bíróság nem fogja elvenni a gyereket tőle.Egyébként egy egyedülálló fiatal nő nem mehet bulizni,csak azért mert gyereke van?Próbál új életet kezdeni.Azt meg,hogy mit hallottál az új férfiről?ugyan már,az csak feltételezés.
2011. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem csak akkor megy bulizni amikor az én időm van,és nálam van a gyerek. hanem minden hétvégén. Ő irja mindig h "vidd el a gyereket". Néha hétköznap is.

100%ig biztos vagyok benne h az uj barátja így gondolkodik. Több megbízható embertől halottam ezt már vissza. Meg mióta(kb 5-6 hónapja) van neki ez az uj pasija,kérdeztem már tőle,h a gyerek látta e. Mert érdekelt h menyni időt fog vele tölteni a gyerekem. Azóta mindig ugyanaz a válasz h még nem találkoztak,mert án midnig elviszem magammal a gyereket. nem tudja bemutatni. ilyenkor is persze én vagyok a hibás. De hisz ő mondja h vigyem.

nekem nagyon ugy tünk h a gyerek anyjának minden fontosabb csak a kicsi nem.

2011. nov. 13. 14:07
 5/5 Pető László1 válasza:

Pusztán pénz kérdése az egész!

A bíróságokat (tisztelet a kivételnek) nem érdekli a gyerek sorsa, a gyámügyieket még kevésbé (a bírói döntéshez igazodnak annak hiányában

tesz-vesz a munkájuk)

Van ügyvéd-volt bíró a kúriánál eljáró jelenlegi bíró puszipajtása

a kúriás bíró kisfiának karrierjét az ügyvéd egyengeti cserébe jó pénzért

hoznak bármilyen ítéletet ha kell bármit írnak őket nem lehet számon kérni úgysem!

Ha kell megadom az ügyvéd elérhetőségét, írj privátban!

2020. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!