Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ezt az idézetet írom neki...

Ha ezt az idézetet írom neki jó lesz?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm két különböző országban élünk, mindketten távol a szülői háztól. Karácsonykor én hazautazok, de ő sajnos nem tud hazamenni így ott tölti a karácsonyt távol a szeretteitől. Küldök neki képeslapot és erre az idézetre gondoltam:


Csak kevés holmi van, ami hű marad az emberhez. Talán néhány könyv, egy szerencsepénz vagy egy folyton gyarapodó bélyeggyűjtemény. És a szülői ház karácsonyfadíszei.


Szerintetek?


Még erre gondoltam:

Van a csoda... Karácsony csodája. Amire várunk. És ami teljesedik. De ez a csoda nem a színes szalagokkal átkötött dobozokban rejlik. Nem a feldíszített zöld fenyő alatt találod. Ezt a csodát másutt kell keresni, másutt lehet megtalálni. Ez a csoda a kedves szavakban, őszinte, szívből jövő kívánságokban, szerető érzésben érkezik. És kell ennél nagyobb ajándék? A következő háromszázhatvanöt napban ezek kísérnek, ezek adnak erőt. Nem a csomagokban lapuló tárgyak, hanem csakis ezek. Csak ezek... Ez a karácsony csodája.


Viszont ha ez nem fér rá akkor ez:

Tudod, karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni.


Ti melyiket írnátok?


2011. nov. 13. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

akkor én a másodikat választanám


a másik kettővel az a bajom, hogy szerintem inkább arra emlékeztetnéd vele, hogy a családja nélkül ünnepel... gondolom, nem ez a cél

2011. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
bocs, rosszul írtam: a harmadikat írnám
2011. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem. Az a cél, hogy érezze, hogy gondolok rá annak ellenére, hogy nem lesz otthon. Hogy érezze jól magát (baromi nehéz lesz neki elhiszem) és hogy a lehetőségekhez képest is vidáman teljen.

És bocsánat, hogy ennyire korán kérdezem, de 3 hétbe telik mire innen oda ér a levél.

2011. nov. 13. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!