Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés az, hogy először...

Milyen érzés az, hogy először vagy terhes, de a párodnak ez már a többedik gyermeke lesz?

Figyelt kérdés

Nem aggódtatok, hogy lerágott csont lesz neki a terhesség? Hogy már semmi újdonság nem lesz neki benne, pl nézd, ilyenkor már ekkora a baba...

Kicsit félek, hogy ettől nem lesz olyan, mintha valóban újdonság lenne egy baba érkezése.


2011. nov. 13. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lesz olyan. És míg te úgy fogod megélni, hogy az első gyereked születik, addig neki ez már nem lesz meg (ettől persze nagyon örülhet neki, mint ahogy te is örülni fogsz a 2. és 3. gyereked születésének is, de azért érthető, hogy az első mindig picit más). Míg neked az egyetlen gyereked lesz a minden, addig el kell majd fogadnod, hogy neki viszont megoszlik a figyelme, törődése, szeretete. Hogy a gyerekednek úgy is lesz testvére, hogy nem te szülted.


Nem akarlak lebeszélni, sem elijeszteni, de ezek olyan dolgok, amiket mérlegelni kell, mielőtt komoly kapcsolatba kezd az ember egy "gyerekes" társsal. Én pl. sosem tudnám ezt elviselni, ezért nem mennék bele semmi ilyenbe, mert onnantól, hogy belemegy az ember, onnantól tűrni kell, mert a gyerek az mindig előrébb való, akár közös, akár nem.

2011. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki az apuka oldalról átélt tapasztalatokat elmondaná, segítene.
2011. nov. 13. 16:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem van már egy 17 éves lányom és egy 15 éves fiam, valamint egy 2 éves fiam az új házasságomból. Örültem neki, nyilván ezt én már 2-szer átéltem, de mindig öröm egy új élet születése. A nagyokkal többet kell most foglalkoznom, mert nehéz időszakon mennek keresztül, de próbálom a kicsi neveléséből is kivenni a részemet.
2011. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!